Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Válasszam a császármetszést...

Válasszam a császármetszést csak azért mert félek a fájdalomtól? Mik a császármetszés előnyei? Nem fog kitágulni a nemi szerv annyira ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 14:28
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
77%

Biztos, hogy minden ember más, minden császár más, de én két császár után mondom, hogy nem egy nagy dolog. Sokan azt rontják el, hogy elhagyják magukat, nem mozognak, így lassan gyógyulnak. A császárnak egy titka van: amikor fel lehet már állni, akkor fel kell és sétálgatni kell, amennyit lehet.

A második gyerekem PIC-re került, ha látni akartam menni kellett, nem volt mese. Fejtem gőzerővel, mentem sokat és olyan hamar lettem jól, hogy az hihetetlen. Második napon már vittem be neki a tejet.


Mindkettő fáj, persze, de fel kell készülni, akkor nem lesz trauma egyik sem (jó esetben).

2021. aug. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
74%
Max annyi lehet az előnye, hogy biztos nem lesz gátmetszés, sem repedés. Meg hogy nem lesz olyan fájdalmas. Csak utána. Akiket ismerek császáros anyukákat, mind nehezen gyógyultak, nehéz volt a mozgás. Természetes szülésnél gyorsabban regenerálódik a szervezet, hiszen ez egy természetes folyamat, míg a császármetszés egy műtét. Vannak olyan kórházak (pl ahol én is szültem), ahol csak indokolt esetben császároznak. Tehát csak úgy nem is kérhettem volna. Ismerősömnek programozott császárja volt, nem azért mert máshogy nem szülhetett volna, csak ő inkább így szerette volna. Magánorvoshoz járt és ő végezte a műtétet (persze jó pénzért).
2021. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
79%
22-es vagyok, azt még hozzátenném, hogy kétszer szültem és nem tágultam ki, pedig a második gyerek közel 4 kilóval születtek.
2021. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
33%
Melyik kórház ez, hogy választható opció a császár?
2021. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
73%
Sok pénzért találsz orvost bárhol
2021. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom, én nem választanám a császárt. 2x szültem, mind két alkalommal szörnyen szenvedtek mellettem a császáros szobatarsaim, aki többedjére szült, de az utolsó császár lett, ő is mondta mennyivel jobb volt a sima. Szerencsétlen 24 óra múlva is alig tudott felállni.

Amíg én meg 3,5 órás vajúdás majd szülés után úgy jöttem mentem, mintha semmi se történt volna.


Komoly indok nélkül nem választanám, mind a 2 fájdalmas, de én inkább szenvednék előtte, mint utána, hisz utána már a babát is el kell látni.

2021. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom én 2szer szültem természetesen,az elsőnél semmi baj nem volt, a másodiknál 2 napig alig tudtam mozogni, 3 napig nagyon nehezen keltem ki az ágyból,az első éjjel meg semmit nem aludtam mert őrültem fájt az egész alvázam. Soha többet!
2021. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
73%
Én sem láttam párhuzamot a császár-szenvedés között. Nálunk volt olyan, aki természetes szülés után kevésbé tudott mozogni, mint mi, császárosok.
2021. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
73%

28.

Nálunk is a császárosok hamarabb felkeltek és mászkáltak. 2 császárom volt. Nem tudom, milyen a hüvelyi szülés, így nem tudom, hogy azután is renben lettem volna e. Nálam semmi komplikáció, csak az a10 cm-es karcolás emlékeztet a bikinivonalam alatt. Mondjuk nekem program csáazár volt mind a kettő.

2021. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
70%
En tuti nem valaaztanam a csaszart. Nyilvan,ha indokolt/eletmento,nem kapaloznek csakazertis termeszetesert. Szobatarsam fiatal/fitt anyuka volt,csaazaroztak. Szegenyt rossz volt nezni,ahogy peobalkozott mozogni,wc-re menni,babat ellatni... En magam is iszonyat feltem a fajdalomtol,epp ezert sem fordult meg a fejemben. 3 ora volt kb,ami tenyleg iszonyatosan fajt,alig emlekszem barmire,5 percnek tunik utolag. Viszont a kitolasra vegig emlekszem,az egyaltalan nem fajt,csak szimplan ereztem,ahogy halad lefele,es nyomnom kellett,mintha nagy wc-n lennek. Csak sokkal jobban ertelemszeruen. Gatmetszes nem volt kellemes,de tul lehetett elni azt is. Engem valahogy jobban elremit az oriasi vagas,utana verhigito szuri beadasa,illetve az,hogy nem szabad tobb oran at megcsak veletlenul sem megemelni a fejed,mert hanysz/iszonyat fejfajasod lesz. Arrol nem is beszelve,hogy legalabb 2 ismerosom van,akinel nem hatott elegge az epidural,ezert erezte a vagast. Interneten is sok ilyen esetrol lehett olvasni. Ez az en velemenyem. Ettol fuggetlenul ha nehezebb,esetleg traumatikus termeszetes szulesem lett volna,pl tobb napos intenziv vajudassal,vakuummal,tele aggodalommal,lehet en is csaszarert konyorognek masodik babanal.
2021. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!