Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Válasszam a császármetszést...

Válasszam a császármetszést csak azért mert félek a fájdalomtól? Mik a császármetszés előnyei? Nem fog kitágulni a nemi szerv annyira ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 14:28
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
57%

Nincs benne tapasztalatom, mivel természetes úton szültem.

Annyit fűznék hozzá hogy amíg én szülés után 3-4 órával vígan sétáltam, addig ők nem bírtak felkelni az ágyból. Borzasztó volt látni milyen fájdalmaik vannak.

2021. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
63%

#51 Ez így van. Meg kellett tanulni újra járni, ülni, felállni, nevetni, orrot fújni, köhögni stb. El se tudja képzelni az ember, hogy mennyi mindenhez a hasizma kell.

Pláne mikor a műtét után a frissen műtött hasunkra könyököltek meg nyomkodták az maga volt a pokol + oxitocint is kaptunk a méhösszehúzódás miatt, olyan összehúzódásaink voltak egész éjjel, hogy hiába adtak altatót és fájdalomcsillapítót semmit nem ért aludni sem bírtam a fájdalomtól. Hazafelé az autóban is 5 nappal a műtét után minden bukkanónál kicsordult a könnyem.

És minden császáros ismerősöm így volt vele, itt gyakorin néha azt hiszem aki azt mondja hogy neki meg sem kottyant hogy azok azok, akik azt is leírják hogy akinek császára volt az nem is igazi anya, meg hogy azért csak jobb ha simán szülsz és megszenvedsz érte nem csak kikapják..

Nekem iszonyat magas a fájdalom küszöböm de mégis azt mondom, hogy pokoli volt.

2021. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
37%
Egyebkent a kerdezo vagy egy perverz ferfi,vagy egy 10 eves kislany. 🙃
2021. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
31%
52-es, minden mondatodból süt,hogy mennyire nem dolgoztad fel,hogy császáros lettél.Egyébként a császárosok mindig ezt szajkózzák,de én még a büdös életben nem hallottam egy nő szájából sem,hogy aki nem hüvelyen át szül,az nem is igazi anya.
2021. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
65%

54 es hallani én sem hallottam, de nagyon sok helyen olvastam én is hogy a csaszaros, nem szült, meg az nem szülés. A természetes szülés fogalmával sincsenek sokan tisztában

Tehát ahol oxi, gátmetszés és társai vannak már az sem természetes, mert beavatkoztak.

Mindenki úgy szüljön ahogy neki jó, senkinek semmi köze nincs hozzá.

2021. aug. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
81%

Ez pontosan így van.

Egyébként én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Mikor azt mondják,hogy jaj a természetes után,másnap már futnak, bezzeg én mennyit szenvedtem a császárral,alig tudtam lábra állni. Mintha ez egy verseny lenne :(

2021. aug. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos mindig is örök ellentét lesz a két szülés közt. De engem már nem izgat mert a végeredmény ugyan az, és attól még semmivel nem kevesebb a császárral született baba.. Az élet dönti el mi lesz belőle, meg a nevelés, nem az hogy hol jött ki...


Azt sen értem hogy az embereknek mi közük hozzá, hogy született. Az az első kérdés természetes szülés volt, szoptatsz? Ezek mind olyan dolgok amik helyett eleg5lenne annyi, hogy aranyos baba, minden oké? Csak akkor nem menne a pletyka hogy az xy meg igy szült... És van/nincs teje..

2021. aug. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
96%

1 évvel ezelőtt szültem az első babám császárral. Farfekvéses volt és elfolyt a magzatviz, szóval nekem nem volt túl sok választásom :)

A sima szüléssel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de a gyermekágyas osztályon a szobaban én voltam egyedüli császáros, és a szobatarsaim segítettek felülni 2 napig, ők vígan maszkaltak, amíg én 3 óránként szedtem a fájdalomcsillapítót. Én is rettegtem a fájdalomtól, mármint attól a kiszámíthatatlan, hirtelen jövő fájdalomtól. Jobban viselem a kiszámítható, hosszú távú szenvedést. A kislányom elintézte nekem, és utólag is úgy látom, így volt mindkettőnknek a legjobb. Nem valasztottam volna amúgy a “könnyebbik utat”, ha van belelazólásom a dologba.

2021. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem friss 3 hetes az élmény :-) természetes szülésre készültem, első baba. Valahogy annyira eszembe nem jutott egész várandósság alatt a császár, hogy utána sem olvastam semmi. Na most sürgősségi csm lett. Nekem annyira pozitív a tapasztalatom, ahhoz képest, hogy az emberekben nagy hasi műtétként él a dolog óriási fájdalmakkal. Műtét után 6 órával fel kellett állnom, 3 napot voltunk bent és itthon már jöttem mentem elláttam a fiam. Nem tudom, én vagyok ilyen szerencsés vagy jó dokit fogtam ki, azon is múlik azért gondolom.
2021. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!