Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak otthon szülni a...

Miért akarnak otthon szülni a nők olyan ember segítségével, akinél 5 baba meghalt?

Figyelt kérdés
A kórházaban minden helyben van,azonnal tudnak cselekedni,ha komplikáció van.Sokan mégis otthon szülnek.Miért fontosabb a saját kényelmük a babájuk életénél és egészségénél?
2010. okt. 8. 13:35
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
En irtam a legelsö valaszt. En pontosan azt irtam, hogy szerintem csak a szülö felelössege, amennyiben ugy dönt, hogy otthon szül, ebben teljesen az egyetertes. A többiek meg csak azt mondtak, hogy akar a te teljesen normalisan zajlo terhesseged közben is fellephetett akarmi, bar az tetszik, hogy ennyire kürültekintö voltal, es akkor nem gondolnal ennyi csuda jo dolgot a szülesröl. Persze ebbe felesleges belemenni, hogy mi lett volna, ha... A lenyeg, hogy ti egeszsegesek vagytok, es, amit teljes mertekben elfogadok: mindenki döntse el maga, hogy mi a legjobb szerinte neki, es a babanak, es ehhez merten bekeljen meg kesöbb a lelkiismeretevel. Viszont nem gondolom, hogy, amennyiben valakinek serült lesz a gyereke, azert, mert otthon szült, akkor az annyival sokkal jobb lett volna, mintha verne.... remelem erted, mire gondolok.
2010. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
32%
akkor azt, hiszem, végül is 1 pontot kivéve egyetértünk:)
2010. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
86%
az alapkerdesben nem :) nem tudom elkepzelni, hogy minek kene megtörtennie, hogy en otthon szüljek, ettöl teged nem foglak berangatni a korhazba :) meg igazabol a lelkiismeret dolgot nem tudom megerteni, de ezt te nem is fogod tudni elmondani, mert szerencsere nalatok midnen okes volt:)
2010. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
79%

Kedves otthonszülő anyuka!


csak két dolgot szeretnék hozzáfűzni az általad leírtakhoz:1. azt írod, hogy ha valami baja lett volna a baádnak, akkor te lennél a hibás, nem más, stb. ez ok, csak egy baj van vele: ha az otthonszülés miatt a babűdnak valamilyen baja lett volna, akkor sajnos nem segítene rajta az, hogy te utólag belevered a fejed a falba. sem az, hogy lelkiismeret furdalásod van. tehát így-is úgy is ababa sínylené meg, és szerintem ez a legfontosab érv az otthonszülés ellen. ha egy felnőtt nő úgy dönt, hogy esetéeg kockára teszi a saját egészságt, akkor az az ő baja. de szerintem nincs joga a babáját is ekkora kockázatnak kitenni. azt írod, hogy a nők évezredeken át otthon szültek. teljesen igazad vagy. csak ne felejtsük el megemlíteni, hogy minden második baba meghalt, és 5 nőből legalább egy belehalt a szülésbe.


2. idézném, amit írtál:

"nem fogadta vakító fény és számára idegenek, nem vitték el tőlem, csak akkor vágták el a köldökzsinórját, amikor már nem pulzált. békés volt az egész, nem volt méricskélés, fürdetés. próbált szopizni, kialudta magát, addig én lezuhanyoztam, ettem majd amikor felébredt, békésen megtekintette a családot. nem volt cukros víz, meg tápszer a nővérkéktől, csak a családja volt vele élete első napjaiban és persze azóta is."


hát én kórházban szültem, se semmi vakító fény nem volt, se a szülőszobán, sem máshol. azonnal a mellemre tették, és a köldökzsinórt csak azután vágták el, miután már nem pulzált. ekkor elviték kb 2 percre, felöltöztették, megnézte egy gyerekorvos, az apja mindvégig vele volt. gondolom azért ti is felöltötettétek a babát... (és nem hiszem, hogy maradandó károsodást szenvedett, mert egy csecsemősnővér adta rá a rugit, nem pedig én). végig velem vot a szobában, egy percre sem vitték el az 5 nap alatt. külön szobát kértük, a férjem egyszer bent is aludt velünk. igaz pénzbe került, de 9 hónap alatt össze tudtuk valahogy vakarni azt a 50ezer forintot. a csecsemősöknek első perctől kezdve szóltam, hogy tápszert nem kaphat a baba. a cukrosvizet nem elleneztem, mert nyáron szültem, nagy hőség volt, és 3 nap kellett, mite beindult a tejem. de ha nem akartam volna, azt sem aadtak volna neki.

és mindeközben egy kórházban voltam, ahol teljes biztonságban éreztem magam, minden kérdésemre válaszoltak, és tudtam, hogy jó kezekben vagyok.

manapság a legtöbb kórház ilyen.

ennyi volt a hozzáfűznivalóm.

2010. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
48%

és még annyi, hogy nem értem, mostanában miért mindenki azzal példálódzik, hogy régen hogy volt. pl. régen a nők otthon szültek, régen 5 éves korig szoptattak, stb. a világ előrefele halad!!! miért kell mindent elutasítani, ami modernn civilizációs dolog??? ahelyett, hogy örülnénk annak, hogy olyan lehetőségeink vannak, amiről 100 vagy akár 50 éve álmodni sem mertek volna!!


és bocs az előző válaszban az elütésekért, de a gyerek az ölemben üldögél.

2010. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%

16:54

Az én szülésem is ilyen volt és a körülmények is.Mielött valaki azt gondolná,hogy ez egy elit magánkórház és csak a gazdagok tehetik meg,ki kell egészítenem,hogy ez egy nem megyeszékhelyen lévő város közkórháza,ahol olyan szép és emberséges körülményeket biztosítottak,hogy a mai napig hálás vagyok érte.Egy nagyon kényelmes és gyönyörű szobában voltunk,a baba végig velem.A szülés sem volt hentes asztalon reflektor fényben megélt kínlódás.Gát metszésem sem volt.Nem tudom elképzelni,hogy az otthon szülő nők mégis miket képzelnek el a kórházakról,de ha veszik a fáradtságot,hogy utána olvassanak az otthon szülésnek,akkor nem ártana befáradni a kórházba is és megnézni,hogy milyen körülmények várják azt,aki nem kockáztat és csak a jó szerencséjében bízik.Egyetértek azzal,aki úgy gondolja,hogy az anya saját magát olyan veszélybe sodorja,amilyenbe akarja,de a babáét még akkor sincs joga,ha az történetesen az ő gyereke lesz.

Régen valóban otthon szültek a nők egy bába segítségével,mert nem volt más választásuk.A dédimamám is 10 gyereket szült,de csak 6 maradt életben.Sem fogamzásgátlás,sem normális egészségügyi ellátás nem volt akkor.Nem erről kellene példát venni!

2010. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
83%

hát tudjátok, mi "nagyon" vidéken élünk. a környéken két kórház van egyórányi autóúton belül, ahol van szülészet. ennél messzebb megindult szüléssel, autóval nem hinném, hogy el mernék indulni, a mentő meg ugye a legközelebbibe visz. a kiírt időpont előtt pár héttel meg mégsem akartam a választott kórház közelébe költözni, hová, szállodába? szóval ez a két kórház egyik sem túl jónevű, a közelebbiben a terhesgondozásomat ellátó orvos elmondása szerint minden első gyermekes anyukának rutinból csinálnak gátmetszést, mert a főrorvos így látja jónak. nincs rooming-in, az első éjjel akkor is elviszik a babát a csecsemősök, ha a fizetős szobában vagy. amiből egy db van, aztán vagy szabad, vagy nem. a családtagok apa kivételével nem találkozhatnak a babával, csak üvegajtón át nézhetik meg. több barátnőm is szült már itt és nem sok jóval biztattak. a másik kórház annyival jobb, hogy nem viszik el a babákat első éjjel sem, ha anyuka nem kéri. ti szerencsések vagytok, hogy ilyen fejlett kórházban szültetek és ilyen körülmények között, mint amit leírtatok, sajnos én úgy látom, ez még kevés helyen van csak így.

való igaz az is, hogy ezzel a gyermekem életét is kockára tettem. én úgy gondolom, ez a kockázat nem volt számottevő. mások ezt nem így látják. lehetne azon is vitázni, hogy meddig terjed egy nő felelőssége a gyermeke felett, joga van-e az életéről dönteni stb., de nem vagyok sem filozófus, sem jogász, nem tisztem eldönteni a kérdést. én nem éreztem ezt élet-halál játéknak, nem gondolom a szülést, születést egy életveszélyes folyamatnak. persze vannak komplikációk, tudom, én is lehetek a 10.000-ből egy, de bíztam a testemben a babámban és magamban, és hittem, hogy nem lesz semmi baj. tudom, ez most baromi hülyén néz ki így leírva, de én tényleg így gondolom!

teljesen biztonságban éreztem magam itthon, a családommal, az ismerős tárgyak között, és szakembernek itt voltak a bábák, akik a Híradóban közöltekkel ellentétben tényleg szakemberek, tudták és tették a dolgukat.

természetesen én is élek a modern civilizáció vívmányaival, lásd pl. most is interneten keresztül írok nektek. nem hordok hosszúszoknyát, nem csak kendőben magamra kötve cipelem a gyereket és a fogorvosnál is kérek érzéstelenítést, bármennyire is természetellenes egyesek szerint. az otthonszülés szerintem inkább olyan dolog, ami régen természetes volt, aztán sokáig nem, most pedig újra elterjed, mint a mosható pelus, a vályogház, az otthon sütött kenyér stb.

remélem értitek, mit akarok mondani.

2010. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
73%

utolsó, te most legalább elfogadható érveket hoztál fel. csak sajnos a legtöbb anyuka nem azért választja az otthonszülést, mert olyanok a körülmények, amilyeneket te leírtál. hanem azért, mert kitalálják, hogy a kürház rossz. de elgondolkodtam azon, amit írtál, és ha csak ilyen szörnyű kórházak lettek volna a közelemben, akkor biztos elgondolkodtam volna más alternatíván. de az otthonszülést akkor sem vállaltam volna, mert nagyon féltem, hogy nehogy valami komplikáció lépjen fel. (és igazam is lett, mert nagyon "elfajult" a szülés vége, és majdnem meghaltunk).

az orvosom azt mondta, 10 szülésből 6-7 alkalommal adódik valami komplikáció. nem feltétlenül az, hogy az anya vagy a baba életveszélybe kerül, hanem apróbb dolgok, amiket a kórházi technikának köszönhetően gyorsan meg lehet oldani, de ha nem lépnének, akkor súlyosabb következményekkel is járna. pl. ott a ctg, vagy az uh, ami azonnal jelzi, ha baj van. én úgy szültem, hogy végig a hasamon volt a ctg, és szerencsére azonnal észrevették, hogy a vajúdás kellős közepén lelassult a baba szívhangja. vagy a barátnőmnél csináltak egy uh-t, így azonnal észrevették, hogy a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór. szóval én félnék otthon szülni. bármennyire is természetes folyamat, azért egy elképesztően nagy megterhelés mind a baba mind pedig az anyuka szervezetének, és ebben az helyzetben bármi megtörténhet. örülök, hogy a babád egészséges, és te is, és nem volt semmi komplikáció.

a kenyérsütést viszont nem hasonlítanám a szüléshez, mert ott nem forog kockán emberélet. amúgy mi is sütünk kenyeret, minden hétvégén, a nagyszüleim kemecéjében :)

2010. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
80%

persze persze a kenyér az más csak nem tudtam más, hasonló, régen természetes, ma meg kissé "alter"-nak kikiáltott dolgot felhozni:)

látod neked is volt egy megérzésed, ami be is jött, hogy valami nem fog rendben menni, és ezért te ott érezted biztonságosnak a szülést, ahol. szerencsére ti is jól vagytok, ennek örülök! de az orvos által említett 6-7 komplikált esethez azért azt is hozzá kell tenni, hogy a vajúdók közül sokan kapnak oxitocint vagy valami serkentőt, vagy csak burkot repesztenek, amivel máris beavatkoztak abba a folyamatba, amit a természet megalkotott. sokan kérnek fájdalomcsillapítót, pedig nem véletlen vannak a fájások sem. nem vagyok ezek a dolgok ellen, de nem természetesek, és beavatkozásnak minősülnek az én felfogásom szerint. ezeknek pedig lehet következménye egy gyors, fájdalommentes szülés, de lehet egy elhaló szívhang vagy egy leszakadó placenta is, sajnos. szinte minden élőlény a Földön képes szaporodni csak úgy, magától, mi miért ne lennénk képesek?

és még azt akartam hozzátenni (csak közben vacsiért jelentkezett a fiam), hogy a régen meghalt sok gyerek sem mind születésekor vagy azután halt meg. rengetegen vesztették életüket alultápláltság, vitaminhiány, ma már kezelhető gyerekbetegségek, higiénia hiánya vagy akár balesetek miatt is.

2010. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ez még mindig nem fér a fejembe.Csak azért otthon szülni,mert a kórházban csinálnak gátmetszést és mert a babát a nagyszülők és rokonok csak ablakon keresztül nézhetik meg,ez kicsit túlzás.A kórházba pár nappal szülés elött is be lehet feküdni,nem kell szállodába menni.Egyetlen egy negatív kórházi körülmény sem vetekszik azzal az érvvel,hogy a baba legalább él és nagyobb eséllyel marad életben,mint otthon,ahol se orvos,se műtő,se műszerek.Bízni,hinni és reménykedni a megérzésekben lehet,de erre feltenni egy emberéletet elég durva. Az ismerős tárgyak és emberek nem pótolhatják a szaktudást és felszerelést,ami a kórházban van.Hiába van mellettem a kedvenc pöttyös bögrém,ha nincs egy steril műtő a szomszéd szobában,ahol császározni lehet,ha gond van.
2010. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!