Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak otthon szülni a...

Miért akarnak otthon szülni a nők olyan ember segítségével, akinél 5 baba meghalt?

Figyelt kérdés
A kórházaban minden helyben van,azonnal tudnak cselekedni,ha komplikáció van.Sokan mégis otthon szülnek.Miért fontosabb a saját kényelmük a babájuk életénél és egészségénél?
2010. okt. 8. 13:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%
Igazan megjelenhetne a valaszolok között az ellenoldal is, akik lepontozgatnak (hozzateszem, nem a lepontozas erdekel, hanem a velemenyük), mert eddig mindneki mindenkivel egyet ertett, kivancsi vagyok olyanok velemenyere, akik tamogatjak, hogy fel tudnak-e hozni egy megkerdöjelezhetetlen eszervet.
2010. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
65%

Maga a kezdeményezés nem rossz. Viszont amíg nincs meg a megfelelő biztonsági háló, addig nem lett volna szabad senkinek otthonszülni, vagy erre buzdítani.

Tény, hogy vannak anyukák, akik sokkot kapnak a gondolattól is, hogy kórházban kell szülni, így számukra ez jó alternatíva lehetne, ha kiküszöbölnék a kockázatokat.

Itt ez a cikk, Für Anikó minden szavával teljes mértékben egyetértek:

[link]

2010. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

Csak a saját példám, problémamentes terhességem volt, se vízesedés se semmi, ha otthon szültem volna, valószínüleg már nem élnénk, vagy csak az egyikünk talán.....

Hála Isten és annak, hogy kórházban voltunk (hozzátenném, eszembe nem jutna SOHA otthon szülni), higy most itt vagyok az egészséges 2 éves fiammal.

Hiába minden oké a 9 hónap alatt, bármilyen komplikáció felléphet, elképeszt, hogy például az az anya, aki most az agykárosodott gyerekét neveli, mert komplikáció volt az otthonszülésnél, nem mérlegelt és eszébe sem jutott, hogy így is végződhet. Nem hiszem el, hogy van akinek ez megéri...a mai világban...

és a sok tiltakozó anyuka, hogy engedjék ki G.Á.-t, hát no comment.....

2010. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
22%

na én meg otthon szültem és túléltük.

de légyszi, váltsunk már témát! én így akartam és kész, az érveimet lehet cáfolni, és fogja is tudni cáfolni aki akarja. aki nem akar otthon szülni az ne szüljön, ennyi.

miért nem aggódik azon senki, hogy egyesek miért adnak ezt vagy azt a gyereküknek 4 hónaposan, mások meg csak félévesen, a harmadik anyuka meg a védőoltásokat nem akarja beadatni...

ez a kényelem-duma szerintem nagy hülyeség, de mindenk gondoljon amit akar. rátok bízom:)

2010. okt. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
Persze mindenki gondoljon arra amit akar csak mert nem tudsz épp érveket felhozni a dolog mellett.
2010. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
73%

"na én meg otthon szültem és túléltük. "


Kedves 13.17-es, jó duma, de ha a gyereked az életéért harcolna, mert az otthonszülés miatt nem lehetett neki azonnali orvosi segítséget adni, biztosan nem lennél ilyen nagy legény.

2010. okt. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 13.17-es.Kíváncsi lennék ha ne adj Isten a Te gyermeked is agykárosodást kapott volna azért,mert otthon szültél és komplikáció adódott volna,akkor is így nyilatkoznál-e???
2010. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen, és ahogy hallom, a mostani eset Babája sem úszta meg sérülés nélkül a gyengéd, nagyszerű otthonszületést :-((

Felfoghatatlan, mennyire felelőtlen emberek vannak ...

2010. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
76%

"na én meg otthon szültem és túléltük.

de légyszi, váltsunk már témát!"


Miért váltanánk témát? Ez a kérdés erről szól,ha nem tetszik nem kötelező ide írni. A legjobb védekezés a támadás.Van topic a védőoltásokról a szoptatásról a gyermek étkezéséről mindenről,ez most épp az otthon szülésről szól.Ha téged zavar,hogy felelőtlen hülyének tartunk,amiért otthon szültél az egyedül a te bajod.Vitázni csak azzal lehet aki van annyira intelligens,hogy érvel és kiáll a maga igaza mellett.A "gondoljon mindenki amit akar" csak egy olyan ember szánalmas védekezési mondata,aki maga is érzi,hogy az ilyen vitához ő kevés.

2010. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
61%

bocsi, lány vagyok, nem lehetek nagy legény.

különbség van épp és ép között is.

nyilván nem észérvekre vagytok kíváncsiak, nem hinném, hogy erről szól a kérdés valójában. ha meg igen, kedves kérdező, már egy csomó hasonló kérdés volt, ahol egy csomó otthonszülés-párti kifejtette a véleményét, én is, és akárhányszor írom is le, úgyis csak lepontoztok.

ha bármi baja lenne a babámnak, az az én felelősségem lenne, az én lelkiismeretem bánná, nem Geréb Ágié vagy bárki másé. ez az én döntésem volt és ezért én is tartozom felelősséggel, úgy gondolom. én verhetném miatta a fejem a falba. vagy engem kellene lecsukni, vagy nem tudom.

csak olyan rossz, amikor minden 2. válaszoló azzal jön, hogy "én és a babám biztos nem élnénk, ha otthon szülök"! ne már, mindenkinek ennyire komplikált szülése volt? persze van ilyen is, de nem létezik, hogy ez lenne a többség! vagy ide inkább a problémákkal küzdő anyukák jönnek? nem értem.

de ha már észérvek: én nagyon sok könyvet, tanulmányt stb. elolvastam a terhességem előtt és alatt, mert nyilván én is tartottam a kockázatoktól. de mint megtudtam, a normális lefolyású terhességek nagy, döntő része normális lefolyású hüvelyi szüléssel végződik annak természetes rendje és módja szerint. évezredeken át otthon szültek a nők, és nem halt ki az emberiség, ha nem lennénk szaporodóképesek, már nem lennénk a Földön. bíztam magamban és a testemben, hogy ha képes volt megfoganni ez a baba, a testemben élt és növekedett, akkor képes leszek megszülni is, mert a testem tudja a dolgát. természetesen én is jártam terhesgondozásra, tudtam, hogy nem lesz nagy baba, fejvégű, stb., ha mondjuk 5 kg és faros lett volna, vagy vérzékeny vagyok vagy toxémiás, szó nélkül kórházba vonulok és kész, ezzel lezárva. de így egyikünk sem kapott semmilyen gyógyszert, hormont, fájdalomcsillapítót, gyorsítót, semmit. nem kellett gátmetszés sem, a baba szívhangját is folyamatosan hallgattuk, 2 nyomásra kint volt. nem fogadta vakító fény és számára idegenek, nem vitték el tőlem, csak akkor vágták el a köldökzsinórját, amikor már nem pulzált. békés volt az egész, nem volt méricskélés, fürdetés. próbált szopizni, kialudta magát, addig én lezuhanyoztam, ettem majd amikor felébredt, békésen megtekintette a családot. nem volt cukros víz, meg tápszer a nővérkéktől, csak a családja volt vele élete első napjaiban és persze azóta is. szerintem ez nagyon fontos, ha nem a legfontosabb élménye egy embernek, amikor "kiszületik" erre a világra, lélegeznie kell, éhes lesz és fázik, annyi inger éri, szerettem volna számára ezt megkönnyíteni. én örülök, hogy megadhattam neki, amit akartam, és csak ismételni tudom, ha baj lett volna belőle, az is egyedül az én felelősségem volna. nekem megérte ez az én meglátásom szerint nem nagy kockázat.

de az bánt, hogy miért kell leszólni, lehülyézni azt, aki másképp gondolkodik dolgokról? azért voltam kissé ingerült az előző válaszomnál, mert már elég paprikás a válaszok többsége a legutóbbi eset miatt. basszus van aki veri a gyerekét, az sokkal rosszabb és sokkal gyakoribb eset, mégse merül fel napi szinten egy-egy kérdésben...

kedves anyukák, én így gondolom, de attól ti menjetek kórházba, magánklinikára, külföldre vagy bárhová szülni, ahová akartok, engem nem fog zavarni, nem fogok beszólni, mert nem érdekel. nem akartam megbántani senkit és nem is biztatok senkit, hogy szüljön itt vagy ott. mindenki szüljön ott ahol akar, csináljon amit akar, én meg élem a saját életemet és ennyi.

minden jót nektek!

2010. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!