Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak otthon szülni a...

Miért akarnak otthon szülni a nők olyan ember segítségével, akinél 5 baba meghalt?

Figyelt kérdés
A kórházaban minden helyben van,azonnal tudnak cselekedni,ha komplikáció van.Sokan mégis otthon szülnek.Miért fontosabb a saját kényelmük a babájuk életénél és egészségénél?
2010. okt. 8. 13:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
60%
Előttem szóló! Ott a pont nálad!
2010. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
74%
Én tényleg,őszintén próbálom megérteni az otthonszülő nőket,de nem megy. Kit érdekel a gátmetszés? Ennyit bőven ki lehet birni azért hogy a lehető legnagyobb biztonságban tudhassam magam és a gyerekekt..Egyébként akórházakból általában helyhiány miatt ha nincs semmi gond 3-5 nap mulva kiraknak szülés után,a nagymamák majd megnézik akkor minden szögből a gyereket és kész..lesz még rá egy pár évtizedük hogy csodálhassák
2010. okt. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem volt gátmetszés, a szülőszoba lehetett volna otthon a szobám, halkan szólt a zene, és mindenki jókedvű volt, viccelődtünk. A szülés után velem lehetett a babám, aztán odaadtam az apjának, és ő vitte ki a vizsgálatokra. 5 perc múlva újra velem voltak mindketten, és hangulatos fényben, apa kezét fogva szoptattam a fiamat, senki nem volt ott rajtunk kívül.

A nagyszülők jöttek látogatóba, és velem együtt csodálták az alvó babámat, akit én toltam ki hozzájuk kiskocsiban.

ÉS TÖRTÉNT MINDEZ EGY KÓRHÁZBAN!. Nem magánkórház, hanem állami és nem is fizettem horror pénzeket ( a Geréb Ágnes féle tarifánál is kevesebbet - igazi hálapénz volt).

Mivel ma Magyarországon szabad orvos és kórházválasztás van, így ez a kórház bárkinek a rendelkezésére áll. Ennek ismeretében azt kell mondjam, hogy nem értek meg senkit, aki ugyanilyen körülmények miatt akár egy százalékban is képes kockáztatni a kisbabája életét, vagy egészségét!

Mindenki veheti a fáradtságot, hogy olyan kórházat találjon, ami minden igényét kielégíti. (unokatesóm 200km-ről jött Pestre szülni, de még így is megérte neki)

Én is tudtam, é éreztem, hogy teljesen normál szülés lesz, és nem lesz semmi bajunk, mégsem jutott eszembe kockáztatni, egyetlen másodpercig sem.

2010. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Lassan 9 éve szültem, előtte több kórházat is megnéztünk Bp-en. Számomra a mélypont az István kórház volt, a sokágyas, közös vajúdóval, ahol éppen hárman vajúdtak, közülük ketten úgy üvöltöttek, hogy a világból majd' kiszaladtunk. Szegény harmadik!!! Mindehhez hozzájött, hogy ezen a közös vajúdón keresztül közlekedett mindenki, olyan volt, mint egy átjáróház. A szülőszobákat nem írnám le, bár volt egy alternatív is, de ilyen nagyüzem mellett mekkora az esélye, hogy odakerülj? Mindenki ideges volt, rohant, mi pedig menekültünk... A másik pólust az azóta sajnos megszűnt Csepeli kórház képviselte: csend, béke, egy belső folyosóról nyíló szülőszobákban vajúdtak a nők, senki nem zavarta őket (ők sem egymást), nem mászkáltak át rajtuk, stb. Semmi zsúfoltság, rohanás, kiabálás. Végül természetesen ezt választottuk, nem is csalódtunk. A gyermekünk nem könnyen jött a világra, de senki nem vesztette el a fejét, pedig két orvos is császárt javasolt, de a fogadott orvosom azt mondta, hogy amíg a baba jól van, nem kapkodunk. A műtő készenáll, ha baj van, "kikapják" a babát. Természetesen, csendben, császár nélkül született meg, 10/10-es apgarral. Nem voltak reflektorok, azonnal megkaptam, apa vágta el a köldökzsinórt és a 2 óra megfigyelés után (amit hárman töltöttünk el a szülőszobában) magunk vittük le a kórterembe. Ketten voltunk a négyágyas szobában, még jó is volt, hogy napközben nem unatkoztunk, vigyáztunk egymás babájára, amíg elmentünk zuhanyozni, stb. A látogatók reggel 8 és este 9 között végig ott lehettek (a férjem ki is használta :=) ), a babánkat sem vitték el egy percre sem és első naptól mi fürdethettük. Kell - és van-e - ennél bababarátabb környezet?
2010. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Kedves előző Válaszoló, pontosan erről van szó!

Számomra is ezt jelenti a "Bababarátság"!

2010. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
51%

igen, ez valóban bababarátság!

sajnos nálunk közel sem ilyenek a körülmények, a szokások. és számomra kisebb kockázatnak tűnt, hogy szépen megvárom itthon a bábákat és szülök itthon, minthogy kocsiba vágjam magamat a párommal és elinduljak 1-2-3 órás útra. első szülőként fogalmam nem volt, hogy a szülés 2 óra lesz vagy 20. ráadásul anyagilag és érzelmileg is kissé nehézkes lett volna mondjuk a 36. héttől egy idegen városban albérletben vagy szállodában lakni a kórház közelében. befektetni pedig nem fognak egy olyan kórházba, ahová nem tartozom körzetileg, hacsak meg nem indul a szülés.

szerencsések vagytok, hogy ilyen helyen szülhettetek. ha nálunk is ilyen lett volna a szituáció, lehet, hogy eszembe sem jut az otthonszülés. de nem bántam meg, örülök, hogy így lett, és ha újra babát várunk majd, remélem ő is itthon fog a világra jönni.

2010. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
En Romaniabol irok nektek:itt az allami korhazakban(magan klinika alig van)egytol egyig olyan hogy az apuka nem lehet bent a szulesnel es uvegajton lehet megnezni az ujszulottet,ne beszelve arrol hogy a baba nincs veled hanem kozos szobaban vannak,tehat szinte semmit nem valtozott a helyzet a Ceausescu rendszer vege ota,annyit csak hogy a felszereles modernizalodott.Itt megis mindenki korhazban szul,kiveve a ciganyokat.Megsem panaszkodik senki hogy rossz emleke van a szulesrol,szerintem enyhe tulzas az hogy megserul a lelke ha nem teszik a hasara rogton a gyermeket,vagy nem lehet ott a "hos" apuka aki legszivesebben inkabb ott se lenne stb.Nehogy fereertsen valaki,sajnalom hogy igy el vagyunk maradva de en is azt mondom:inkabb a korhaz mint otthon,azert nehogy mar a lelkemen szaradjon ha valami tortenik a gyerekemmel....
2010. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Azért mert az orvosoknál havonta hal meg 5 baba nem egész praktizálása alatt ... (én kórházban szültem még is meghalt két fiam mert a doki szart ránk...na bumm ennyit a kórházról is)
2018. márc. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!