Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vagytok a természetes...

Miért vagytok a természetes szülés hívei?

Figyelt kérdés
Érdekelne, h miért ezt választjátok/választottátok. Én még nem szültem, de nagyon kényes és gyáva vok, úh tuti császárt szeretnék majd. Érdekelne, miért vállaljátok a fájdalmat. Persze mondják ezt a közös élmény dolgot a babával, de sztem ez tök mindegy, mert az ember úgysem emlékszik a születésére, meg szerintem a babának is rossz kipréselődnie egy kis nyíláson. Szóval véleményeket és tapasztalatokat szeretnék, köszönöm.
2011. júl. 15. 23:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%

Nem véletlenül lett "kitalálva" ez így.

Egyébként inkább akarsz majd egy vágással élni egész életedbe?

Amúgy hány éves vagy....?

2011. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
egyetlen szóval válaszolnék, ami benne is van magában a kifejezésben: TERMÉSZETES!
2011. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Aha a vágással kiegyeznék :D

Csak 22 szóval van még időm, gondoltam hátha megtérítetek, v ilyesmi.

Természetes, ez tény, de ha Bibliai megközelítést nézzük, akkor ez egy büntetés, nem vok hívő, szóval nem azért írom, csak, h már régen sem gondolták természetesnek.

Na meg az áram sem természetes mégis használjuk.

Szóval szerintem az h valami nem természetes még lehet hasznos.

Köszönöm a válaszokat, még várom őket, esetleg élményeket, tapasztalatokat, bármit a szülésről. Köszönöm.

2011. júl. 15. 23:20
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem bántásból, de azt hiszed, hogy a császár leányálom? Nekem az volt, végig tudtam, hogy az lesz, nem is akartam természetes úton szülni, mert császárra készültem.

De. Örökké lesz egy vágás a hasamon. Utána 24 óráig kellett őrzőben lennem, amíg nem lehetett velem a fiam. Vagyis kihozták, de nem maradhatott velem, csak pár órára. Nem láthattam rögtön, ahogy kiemelték, nem rakták rám, csak fél percig láthattam, mert elvitték, aznap már nem is láttam, csak mikor az őrzőbe vittek, akkor kihozták pár percre. Nem szopizott, csak másnap reggel, mert addig nem hozták mellre rakni (este 8kor született). Nem mozoghattam (igaz, nem is tudtam) az első pár órában. Mikor elmúlt a spinális érzéstelenítő hatása, pokoli fájdalmam volt, sírtam a fájdalomcsillapítóért (éjjel 1kor). Kiszolgáltatott voltam, fel sem bírtam kelni, a nővér mosott állandóan alulról, cserélte alattam a betétet. Katéterem volt, ami nem volt valami kellemes.

Az első felkelés de. 8kor maga volt a pokol. Borzalmas volt, kb. fél óráig tartott, mire fel tudtam ülni az ágyon.

A baba egy steril környezetbe kerül, nem találkozik egy csomó bacival, ami a természetes úton történő megszületésénél jelen van.


Ezek így leírva borzalmasak, az is volt, de én nem bánom. Amikor mellettem volt a fiam, semmi fájdalmat nem éreztem, és tudtam, hogy érte gyorsan talpra kell állni.


Természetes szülés ezzel szemben: akár órákig tartó vajúdás, gátmetszés. A babát rögtön rád teszik, veled maradhat, míg a doki ellát odalent. 2 órás megfigyelés van, utána járhat-kelhet az anyuka, nem viszik el a babát, vele maradhat. Apuka bent lehet. Rögtön mellre teszik a babát. Hamarabb hazaengednek, ha minden rendben a babával és a mamával is.

2011. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
48%
Istent nem akarod megkérdezni,miért így alkotta meg a nőt,nem egy zsebbel a hasán,amiből kipottyan a gyerek? Hogy a gyerek nem emlékszik az egy dolog,de az anya nagyon is és sokat tesz a kicsihez való ragaszkodásához. Egyébként nem tudom,hány éves vagy,hogy ilyesmi jut eszedbe,de ezt nem "választja" a nő, nem lehet császárt csak úgy rendelni,mert az a hóbortod. Most nehogy bárki megsértődjön,aki császáros,mert nem akarom lekicsinyíteni, több órás vajúdás után téraránytalanság miatt én is császárral szültem. Amúgy meg azt a tündérmesét sem tudom,honnan szeded,hogy a császár nem fáj... röhejes vagy tényleg. Még az is napokig fájhat,ha kicsit megvágod a kezed,akkor szerinted ha kétarasznyi részen a komplett hasfaladat átvágják, az izomzatot, zsírréteget, mindent, utána nyomogatják, összeöltik és egy csövet is beleraknak,ami nyomja az eleven húst,az szerinted nem fáj? Mindezt pár óra után teljes fájdalomcsillapítás nélkül,mert a babának árthat a szoptatás miatt. Ha az orvosok úgy látják,hogy tényleg sérülhet a gyerek normál szülés közben,úgyis műtenek. Ne haragudj,hogy ilyen hangnemben írtam,lehet,hogy csak nagyon fiatal vagy és azért nem érted még ezt,csak ez a Rubint Réka hozzáállás engem megőrjít...
2011. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
29%

Nekem volt egy kis beleszólásom, és én is a császárt "választottam".

Nem a fájdalom miatt, hanem nem akartam magam tönkretenni alul. Tudom, hogy van gátvédelem, meg ilyenek, de inkább biztosra mentem.

Sok nővel beszélgettem erről, és többeknek az a véleménye, hogy ha visszamehetne az időben, és választhatna, bizony inkább a műtét mellett döntene.


De mivel már úgysem lehet visszacsinálni, akkor inkább fennen hirdetik, hogy ez mennyire jó volt nekik.

2011. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%
én 24 vagyok de ha egyszer gyerekem lesz,őt természetes" úton szeretném megszülni, ha császározni kéne akkor azt nem szívlelném mivel van egy tetoválás a csípőmön és nem szeretném ha átvágnák, tehát úgy kéne akkor vágni hogy azt kihagyva...
2011. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
42%

Vágás...nekem vakbél miatt már alapból van egy vágás gyerekkorom óta,lesz egy kicsivel nagyobb,naés...nem ettől leszek csúnyább vagy szebb...

nekem mi az ellenérv?

2011. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
80%
húú, én természetes úton szültem és szerintem semmi az a fájdalom ahhoz képest, ami a császár után jött 1-2 anyukánál, arról nem beszélve, hogy az egyik legszebb élmémyből maradsz ki. biztos tudod, hogy a vajúdás és szülés során olyan hormonok szabadulnak fel benned és a babádban is, amelyik a kötődést, szeretetet segítik. hidd el, az az érzés, mikor megszületik a baba és elmúlik 8és tényleg elmúlik!) a szüléssel járó fájdalom és a pocidra rakják a babádat, aki rád néz, mélyen a szemedbe és mászik fel a hasadon a melledhez, és mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog a világon (persze az, csak mégis, hihetetlen) elkezd szopizni, az valami hihetetlen nagy boldogság. nekem ebben volt részem, kétszer is és mindenkinek ugyanezt kívánom. fájt a szülés, persze, de az utána jövő pár perc, óra, az egy igazi csoda. ehhez nem kell vallálosnak lenni és aki ezt büntetésnek gondolja, az nagyon - nagyon hülye. szerintem mikor anya leszel és érzed majd, ahogy nő benned a gyermeked másképp fogsz gondolkozni erről. Addig is, nem parázz, inkább ismerd meg magad és a tested annyira, hogy majd ne kelljen félned a szüléstől és az anyaságtól sem. ;))
2011. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

23.22

Nem írtam semmi olyat és nem olyan stílusban h így válaszolj, szerintem nem bántottam senkit, fogalmam sincs mire föl ez a stílus, ha nem tudsz a többiekhez hasonló normális választ adni, akkor tartsd meg magadnak a véleményed kérlek szépen.


A többieknek: tudom, h a császár fáj, mert persze el tudom képzelni, h vágnak egy lyukat rajtad és az lassan gyógyul és fáj. És azért is tettem fel ezt a kérdést, h hátha tudtok mondani vmit, mert nyilván tapasztalatom nincs, amivel el tudok igazodni. Na most nekem a természetes szüléssel nem maga a szülés a bajom, hanem a vajúdás, tehát ha a gyerek úgy dönt h kijön fél óra alatt, mint ahogy én is (milyen rendes gyerek voltam, nem?) akkor rendben, de anyukám öcsémmel 12! órát vajúdott, na azt nem szeretném! És nyilván mindennek megvan a böjtje, mert a császárból lassú a gyógyulás. Köszönöm a választ mindenkinek megy a zöld kéz, aki megtisztelt azzal, h rendes választ adott.

Utolsó: nagyon szépen írtál a szülésről, lehet kedvek kapok rá miattad :D

2011. júl. 16. 00:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!