Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vagytok a természetes...

Miért vagytok a természetes szülés hívei?

Figyelt kérdés
Érdekelne, h miért ezt választjátok/választottátok. Én még nem szültem, de nagyon kényes és gyáva vok, úh tuti császárt szeretnék majd. Érdekelne, miért vállaljátok a fájdalmat. Persze mondják ezt a közös élmény dolgot a babával, de sztem ez tök mindegy, mert az ember úgysem emlékszik a születésére, meg szerintem a babának is rossz kipréselődnie egy kis nyíláson. Szóval véleményeket és tapasztalatokat szeretnék, köszönöm.
2011. júl. 15. 23:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
40%

olvasd el ezt, és még pár kérdést a témában, és válaszd a császárt. egyetértek az egyik válaszadóval, én sem szeretnék tönkremenni alul.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Ú na igen az ilyen sztorik azok amik visszatartanak. Meg pl írtam, h anya 12 órát vajúdott öcsémmel, majdnem meg is haltak, mert öcsémnek 3x! volt a nyakán a köldökzsinór, anyámnak meg alig bírták megállítani a vérzését, szülés után műtötték is. Szóval nem tudom igazán, lehet h mindenhez szerencse kell.
2011. júl. 16. 01:17
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Műtöttek bokaszalagszakadással, és a szervezetem kidobta a belső varratokat. Egyesével kellett kiműtögetni őket. Ezek után szerinted vágytam volna császárra??? Hogy aztán majd túrkáljanak bennem hetekig a belső varratokra vadászva, amint jönnek kifelé???

3x szültem, normál úton, EDA nélkül. Elég nyavalygós vagyok, mondhatni kényes, de simán végigcsináltam. 12 óra, van aki 24-et vajúdik.

A szülésznő, mielőtt kitolnád a babát, körbehúzza a kezét, hogy megnézze, mi a helyzet a köldökzsinórral.

Arra is figyel, hogy nem túl rövid-e a zsinór, nehogy elvérezz, amikor kikapják a babát.

Szóval ha nem egyedül kell szülnöd valahol a prérin, mégiscsak a spontán szülést javasolnám.

Arról nem is beszélve, hogy ha láttál már e.coli-tól elfertőződött császáros sebet, ahol az anyuka majdnem ráment, hát biztos nem vágynál semmilyen műtétre. Sajnos minél jobban fertőtlenítik a műtőket, annál agresszívebb törzsek vannak. Arról nem is beszélve, hogy hiába a protokoll, ha a takarítónő a wc-k után megy a műtőbe, és megfeledkezik róla...

Bármilyen műtéti beavatkozásnak vannak kockázatai, ahogy a sima szülésnek is, vesd össze a kettőt, és az alapján dönts - ha meg tudod fizetni, biztos van doki aki orvosi indok nélkül is bevállalja, ezért nem ítélhet el senki Téged, hiszen a Te testedről van szó.

Amúgy odalent meg minden rendben van - biztos alkati kérdés is, de tenni is kellett érte (gáttornával pl)

A fájdalom megfelelő légzéstechnikával teljesen elviselhető.

2011. júl. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a nem normális, hogy rengetegen ilyenen gondolkodnak, hogy császár, vagy természetes szülés. Nekem mindig csak egy dolog járt a fejemben, egész terhességem alatt: hogy a gyerekem egészségesen szülessen meg. Mindegy, hogy milyen módon
2011. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Természetesesn szültem mindkét gyermekemet.

Szobatársaim császárosok voltak,láttam őket szenvedni,rettegtem,h ne hogy nekem is császár legyen.

Szerencsém is volt,mindkét gyermekemet komplikáció mentesen,simán megszültem.

Term,szülés kontra császár,mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Neked kell eldönteni mit is szeretnél.

Császár nagy hasi mütét.

2011. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
66%
Hála Istennek ez nem kívánságműsor. A császármetszés életmentő beavatkozásnak számít, nem a kismama kérésére végzik, hanem orvosilag indokolt esetben.
2011. júl. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, kicsit szíven ütött a kérdésed.

Nagyjából ugyanolyan volt a hozzáállásom, mint Neked, csak én a gátmetszéstől rettegtem, de borzasztóan.

Évekig úgy gondoltam, hogy bármit, csak természetes szülést ne.

Aztán terhes lettem - de a hozzáállásom nem változott, ugyanúgy rettegtem a szüléstől, de lassan kezdtem hozzászokni a gondolathoz, ráadásul a párom is egyre inkább trenírozott arra, hogy EGYÜTT csináljuk végig mi hárman. És ezek a kilátások kezdtek egészen szívderítőek lenni.

Aztán pár napja megtudtam, hogy mindenképpen császárom lesz egy fertőzés miatt - érdekes, hogy most ebbe vagyok belebetegedve... Mert jelen pillanatban ott tartok, hogy természetes szülést, ne császárt.

2011. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt fontos a hüvelyi szülés, mert tudni akartam, hogy képes vagyok rá. Szerintem a babavárásban -nem elsősorban, hanem sokadsorban- az is a szép, hogy a teseóted képes "létrehozni" egy kis életet. Ennek a "befejezése", hogy meg is tudod szülni. A fájdalomra meg akkor és ott szükségem volt. A baba megérkezése egy olyan nagy esemény, hogy valahogy természetesnek érzetem, hogy ilyen erős testi tünetekkel járjon. Különben nem vagyok mazochista, ha kicsit is fáj a fejem, már veszem is be a Saridont. De akkor nekem kellett az a fájdalom.
2011. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%
Négyszer szültem, mind a négyszer természetes úton. Utolsó babámnál amikor kórházban voltam összebarátkoztunk az egyik anyukával. Neki nagy baba és farfekvés miatt indokoltan tervezett császármetszése volt. Nekem zslét kellett feltenni és így indítani, mert nem fejlődött már a babám. Nos így voltunk mi simán és császárral egy nap különbséggel voltunk kiírva: Nekem egyik nap délben, miután kiderült, hogy a babám nem fejlődik felrakták a zselét. Előtte zuhanyoztam, illetve beöntést kaptam. Utána kedvemre sétálhattam. Barátnőm sétálgatott velem, még nem volt meg a császár időpontja. Csak várt a kórházban és reménykedett, hogy hamarosan túl lesz rajta. Egész délután kisebb fájásaim voltak, mensis görcs szerűek, nem taglózott le.Amikor barátnőmnek elérkezett a napja, reggel már izgult, előző estétől nem ehetett, éjfél után mát nem is ihatott. Reggel vizit után ment beöntésre, majd tíz óra felé bekötöttek neki egy infúziót. Én este nyolcig sétálgattam, majd kezdtek erősebbek lenni fájásaim. Még ezek is elviselhetőek volta, de amikor erősebb lett kaptam egy injekciót. Elbágyadtam. Aztán jöttek a tolófájások. Barátnőmet délben vitték a műtőbe. Mindent érzett, de semmi nem fájt. Megszületett a babája, jól volt, megmutatták neki majd elvitték. Nekem jöttek a tolófájások, éreztem, ahogyan szépen jön ki a kicsim. Két fájás között jókat beszélgettünk, ötödik fájásra kint volt a babám. Édesen sírt, apa elvágta a köldökzsinórt és a pici, már már a mellkasomon is volt. Panaszkodott egy kicsit, még maradt volna odabenn. Aztán megnyugodott, és rám nézett. A világ benne volt a tekintetében. Párom könnyezett és hol a babát, hol engem simogatott, hol kettőnket ölelte. Még ott, meg is szoptattam a picit. Barátnőmet amikor visszahozták, reszketett. Infúziót kapott, aludnia kellett volna, de nem tudott. A babát nem hozták be, csak mesélte, hogy milyen szép. Még mentek az infúziók, amikor hozták az ő gyönyörű kicsijét szoptatni. Hanyatt fekve, szinte mozdulatlanul,még a csecsemős nővér segítségével együtt sem volt egyszerű művelet. Amikor én kész lettem (varrás, megfigyelés) a szülőszobán, felálltam, átültem egy kerekesszékbe és áttoltak a szobámba. Egy órát még pihegtem, eszegettem, iszogattam, majd kimentem WC-re és zuhanyozni. Lefeküdtem és már hozták is a cseppikémet megkérdezték, hogy hagyhatják e nálam. Mivel jól voltam, innentől velem maradt. Etettem, pelenkáztam, ölelgettem, gyönyörködtem benne. Barátnőm a műtét után még sokáig nem ehetett. Számolta az időt, hogy mikor kaphatja a következő fájdalom csillapítót. Nyolc óra múlva jött a nővér hozzá, hogy most akkor fölállnak. Húsz percet vett igénybe, vigyázni kellett a katéteres zacsira is. Teljesen meztelen volt, csak később engedték, hogy bugyit vegyen. (én diszkréten hátat fordítottam) A babája még mindig nem volt vele, csak etetni hozták. Ő is csak pépeset kapott enni. Amikor már önállóan föl tudott állni, megkapta a babáját, de mindig nagyon szenvedett amikor lábra kellett állnia, nem zuhanyozhatott. Amiben tudtam, segítettem neki. Amikor már ihatott, de nem kelhetett fel, itattam. Mivel már volt egy rendes szülése volt összehasonlítási alapja. Azt mondta ő ezerszer szül rendesen, mint még egyszer császárral. Én a negyedik napon hazamehettem a babámmal, ő csak a hatodik napon. Nagyjából ennyi. Remélem sikerült érzékeltetnem a különbséget.
2011. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem mentem tönkre alul 2 nagy gyerek után sem

A legjobb megoldás hüvelyi szülés EDA-val!!

2011. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!