Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vagytok a természetes...

Miért vagytok a természetes szülés hívei?

Figyelt kérdés
Érdekelne, h miért ezt választjátok/választottátok. Én még nem szültem, de nagyon kényes és gyáva vok, úh tuti császárt szeretnék majd. Érdekelne, miért vállaljátok a fájdalmat. Persze mondják ezt a közös élmény dolgot a babával, de sztem ez tök mindegy, mert az ember úgysem emlékszik a születésére, meg szerintem a babának is rossz kipréselődnie egy kis nyíláson. Szóval véleményeket és tapasztalatokat szeretnék, köszönöm.
2011. júl. 15. 23:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Aki írta,hogy ez nem kívánságműsor,annak üzenném,hogy elég sok orvos megcsinálja,csak legyen ami motiválja...Tudod,boríték.
2011. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
ja. még eda nélkül is! szerintem is sima, én sem mentem tönkre. azért érdemes szerintem jó dokit választani,akiben megbízhatsz.
2011. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
73%
EDDA zenére megy a szülés? :)
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Hát mondjuk ezek után remélem, ha terhes leszek én is hirtelen természetes úton fogok akarni szülni, és jó orvosom lesz és a baba kicsi lesz, mjuk 3 kiló :) gyorsan kijön, és semmi nem szakad :D Tudom-tudom, mindenki ezt szeretné....

De én tényleg hihetetlenül gyáva vok, de azért most sikerült kicsit megnyugtatnotok. Persze anyukám is mondta h nem nagy dolog...stb. De az anyjának nem hisz az ember, hiszen ők bármit megtennének, h unokájuk legyen, beleértve egy egyetemes hazugságot :D Jó h nem mistifikáltátok, hanem teljes (véres) valójában írtatok mindkét szülésről. Köszönöm, ha vki szeretné még megosztani a szülése körülményeit, szeretettel várom.

2011. júl. 16. 14:38
 25/35 anonim ***** válasza:
65%

Én soha nem szülnék természetes úton, csakis császárral. Az első gyereknél elhittem ezt az ostobaságot, természetes szülés, meg így teremtett Isten stb stb, aztán oxigénhiányos lett a fiam, enyhe fokban sérült, akkor még ez sem izgatott.

De itt ezen az oldalon, nincs nap, amikor ne kérnének segítséget oxigénhiányos, természetes szülés közben megsérült gyerekekről, a legutóbbi több százmilliós kártérítést kapott szülők gyereke is tökéletesen egészséges lenne, ha nem természetes úton próbál megszületni, hanem egy vágáson kiemelik, átvágva egy tetoválást akár. Úgyhogy fülem van erre a problémára és döbbenet, mekkora része a gyerekeknek sérült egy ilyen ostoba felfogás következtében. Ja és Geréb Ágnesnél is ha császárral született volna az a baba, akinek kitekerte a nyakát, szintén élne, hiszen a császár alatt esélye nem lett volna elakadni.


Én egyébként kérdező, a helyedben semmi nem tudna eltéríteni a császártól, ha meg lesz a lehetőséged, minden hátrány ellenére válaszd azt, mert úgy kicsit sem kockáztatod a gyereked életét.


Ja és az e-coli, komolyan Németországban kutatják honnan ered az e-coli fertőzés, de eszerint ilyen egyszerű, császáros anyukák voltak? E-coli fertőzést bármikor kaphatsz. A kórházak amúgy is hemzsegnek a baktériumoktól.

2011. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két barátnőm és a sógornőm szült császárral, elmondásuk szerint nem volt vészes, az első fél napban fájt csak jobban a hasuk, de ki lehetett bírni.

Utána meg már semmi bajuk sem volt, szinte ugyanúgy járkáltak, mint előtte.

Az egyik barátnőm azt mondta, hogy végig vele lehetett a baba, leszámítva az első napot. Ő maga pelenkázta, etette.

A többieknél nem tudom, hogy volt ez a dolog, ezt nem beszéltük át, vagy csak nem rémlik.

Hamar felépültek belőle, és mindannyian hazamehettek a 4. napon.

Az meg, hogy ott egy vágás, nem olyan nagy tragédia szerintem. Idővel úgyis halványodik a helye. Vízszintesen vágták mindhármójukat, ez nem is olyan fájdalmas állítólag, mintha függőlegesen vágnának.

2011. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
71%

azért félig szétrohadni, és aztán vagy másfél kilo húst kivágni a gennyező hasadból, hogy így talán életben maradsz...

nem vmi guszta, és köze nincs a most oly hírhedté vált német e.colihoz, ez sima itthoni SZ*Rból való volt!!! Nem kell kutakodni, a kórház belső vizsgálata megtette, sajnos a nem megfelelő higiénia miatt volt... Azért ha nem császároznak meg, elé kicsi az esély, hogy mondjuk a köldöködön keresztül letámadjon...

2011. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
74%

Ha az orvos fertőzte meg a műtőben, ugyanaz az orvos megfertőzte volna szülés közben is.

Ha meg saját magát fertőzte össze, igen valóban sima sz@rtól, akkor arról ő maga tehet. Én a kórházban az ajtókilicset is domestosos törlőkendővel töröltem át, illetve ha kinyitottam az ablakot és megfogtam az ablakkilincset is lefertőtlenítettem a kezem.

Mondjuk akivel egy szobában voltam csaj, ő a fogkeféjét is letette a csap szélére, igénytelen volt, mint az állat. Aki egy ilyen fertőzést összeszed a sima sz@rtól, az is kb ez a kategória lehet. Pedig én sem vagyok igényes, de azért egy kórházban összefertőződni a sz@rtól, elég gáz.

Egyébként meg szombat éjfélkor császároztak, vasárnap reggel hatkor adták oda a babát, akkor keltem fel, kilenckor már én vittem át a kórterembe és kedden jöttünk haza. Senkivel nem találkoztam ebben a három napban, se egy nővérrel, se egy orvossal, aki összefertőzhetett volna, hacsak saját magamat nem.

Egyébként a műtőben beragasztották és nem nyúltak a sebemhez többet. Kedden levettem a tapaszt, mondták, otthon akár fürödhetek is. Ennyi volt az egész.

Nem egy nagy ügy.

2011. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
67%
Ha kényes és gyáva vagy, akkor inkább a természetes szülést válaszd epidurális érzéstelenítéssel. Műtétek után nagyon rossz a lábadozás. Tudom, mert én is kényes vagyok :-) És gyáva is, ezért be nem mertem volna vállalni, hogy végig hallgassam tudattal azt, hogy hogy nyiszálnak, bontanak szét... mindjárt elájulok még a gondolatától is. A szülés inkább egy kakálásra hasonlít, ami természetes, az úgy van kitalálva. Bár nekem irtóra fájt, akkor is így csinálnám legközelebb is, csak edával.
2011. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
91%
Valaki írta, hogy fél a gátmetszéstől. És a hasmetszéstől nem? Ott sokkal nagyobbat metszenek, izmokat, idegeket vágnak át, és azt is bevarrják. Az sokkal rosszabb, és sokkal jobban tönkremegy. Én nem mentem alul tönkre egyáltalán, jobb, mint valaha, viszont egy műtétem helye annyira ronda, sebhelyes oldalam van, utálom.
2011. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!