Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vagytok a természetes...

Miért vagytok a természetes szülés hívei?

Figyelt kérdés
Érdekelne, h miért ezt választjátok/választottátok. Én még nem szültem, de nagyon kényes és gyáva vok, úh tuti császárt szeretnék majd. Érdekelne, miért vállaljátok a fájdalmat. Persze mondják ezt a közös élmény dolgot a babával, de sztem ez tök mindegy, mert az ember úgysem emlékszik a születésére, meg szerintem a babának is rossz kipréselődnie egy kis nyíláson. Szóval véleményeket és tapasztalatokat szeretnék, köszönöm.
2011. júl. 15. 23:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
86%

annak, aki nem tud olvasni:

nem a saját sz*rától, hanem a nem megfelelő higiéniai eljárástól (valószínű wc után takarították a műtőt, és nem lett minden eszköz lecserélve...) került a műtőbe baktérium, a kézmosó környékére...

ha normál úton sikerül megszülnie a babát, valószínűleg semmi nem történik, mert ez a baktérium eleve ott van a legtöbb ember bélrendszerében, de nem tud feljutni normál szüléskor, mert ugyebár onnan minden kifelé igyekszik, a szülés utáni vérzés-váladékozás is segít, hogy ne felfelé, hanem lefelé mehessen minden, ami nem oda való, ezt így találta kia jóisten vagy a természet, ki miben hisz. Az orvos is betartotta a szabályokat, ő nem láthatta, hogy a kéznosó, ahol lelkiismeretesen bemosakodott, hemzseg a baktériumoktól...

MINDEN nyílt seb kockázattal jár, és minél nagyobb és minél tovább érintkezik a szabad levegővel, annál inkább ki van téve fertőzésnek. Normál szüléskor igen kevés esélye lett volna ugyanennek a kismamának megfertőződni, mert az orvos max párszor benyúl megnézni, hogy mennyire tágulsz, és nem egy nyílt sebben turkál, viszont egy nyílt hasfal azért eléggé rizikós...

Ettől függetlenül mondtam, hogy a kérdezőnek ez a saját dolga, és senki nem ítélheti el emiatt, de ha vki nem képes végigolvasni a válaszokat, előzményeket, az nyugodtan kötekedjen csak :D

2011. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
A csaszi is kurv@ára fáj ám! Nem lehet megúszni! :O Én most készülök a 2.-ra.
2011. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, asszem majd feldobok egy érmét és a sorsra bízom :) Jöhetnek még a sztorik nagyon érdekel minden. Mondjuk eddig fifty-fifty az arány.
2011. júl. 17. 17:46
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy pillanatig nem érdekelt, hogy hogyan lesz meg a baba, csak az, hogy egészséges legyen. Nem féltem a természetes szüléstől -elvégre evidens, hogy fáj, de nem nagyon szoktak belehalni- , nem gondolkoztam azon, hogy "jaj, mi lesz ha császár, nem fogunk úgy kötődni egymáshoz". A gyerek volt a lényeg, az hogy neki ne essen baja.
2011. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Hat kedves Kerdezo es 25 orat vajudtam es termeszetes uton szultem a 4 kg-os 60 cm-es kisfiamat. Mindezt 20 evesen.

Es nem mentem alul tonkre. Minden oke, a szex meg jobb mint volt.

Most 22 multam , 2 eves a fiam es jovore a kistesot tervezzuk akit szinten termeszetes uton szeretnem szulni.

Nem szulnek csaszarral csak ha a gyerekem vagy az en eletem mulna rajta.

2011. júl. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!