Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sírtatok amikor előszö meglátt...

Sírtatok amikor előszö megláttátok a babátokat? És mit mondtatok neki? Vagy úgy egyáltalán mondtatok valamit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 12:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
93%

Én is sírtam, amikor meghallottam a hangját. Aztán amikor a kezembe adták, azt hüppögtem neki, hogy "Szia, hát itt vagy. Nagyon szép vagy." Amúgy én végigbőgtem a szülés utáni első órát, de bevallom, nem csak a boldogságtól, hanem a terhesség végetérte miatt is ... Később is. De ez egy másik történet ...


Én értem, h miről beszélsz, amikor a UH-on szülés után megnézték a méhemet, sírtam, zokogtam, tiszta égő volt, az orvos nem is értette, h mi van velem, annyira sziven ütött, h üres a méhem.

És utána még sokáig sirattam a terhességet:(

2012. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,engem 12 óra vajjúdás után császároztak (nagy baba nem fért ki),miután kiemelték oda hozta a szülésznőm mikor megláttam elsírtam magam annyira ijedten nézett rám,én meg azt mondtam:"Szia életem!"összevissza puszilgattam őt és láttam a szemében a megnyugvást akkor megkérdeztem tőle hogy "Megismersz?Én énekeltem és beszéltem neked!" tegnap volt 8 hetes a kislányom.


(Olvasom hogy többen is császárosok megpuszilták a babájukat nem értettem az orvosom mért tartotta ezt különlegesnek hogy megpuszilgattam,mikor kiment elmesélte a páromnak,hogy ő császár közben még ilyet nem látott.)

2012. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Atroposz ***** válasza:
100%
Én márciusban fogok szülni de jó volt ezeket a történeteket olvasni,megkönnyeztem.
2012. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Én is megpusziltam még műtét közben. Egészen odatartotta nekem a nővérke a számhoz. :) Aranyos volt. És ahogy itt valaki írta, én is meglepődtem,h. hatalmas sötétbarna haja volt a kislányomnak pedig nálunk és a férjeméknél is mindenki alapvetően szőke világos szemű tipus. Később elkezdett vörösödni majd szőke lett teljesen. Most úgy néz ki mint én gyerekkoromban pedig eleinte a férjemre hasonlított. Rengeteget változnak, most 3 éves. Ja, és azon is meglepődtem,h.van haja...ráadásul tök hosszú és tök sok. :O Én valamiért egy kopasz babára számítottam. :O
2012. jan. 19. 21:27
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajna császár lett a vége és amikor kivették akkor csak hirtelen megmutatták pár másodpercre. Ráadásul nem is láttam tisztán, mert nem volt rajtam a szemüvegem :(

Amikor pár óra múlva behozták hozzám az őrzőbe akkor azt mondtam neki: Szia baba! Teljesen olyan vagy mint apád! :)

2012. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
altatásos császárral szültem mindkét gyermekemet, és mikor felébredtem, fényképen láttam mindkettőt először. A fiamnál azt mondtam: "Nagyon szép", de a kislányomnál igazából csak bámultam, olyan idegennek éreztem. MOst utólag már nagyon tetszik a fotó, ami róla készült akkor, de ott, abban a pillanatban valahogy tudat alatt (vagy nem tudom, miért) a fiam arcvonásait kerestem rajta, és nem találtam.
2012. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 31., itt 29. :-)

De jó, akkor Valaki tudja, mit éreztem :-) Merthogy eddig mindenki furán nézett, hogy mi bajom van. Igen, ismerős ez az UH-s dolog is, én is kiborultam, amikor szülés után voltam ultrahangon, és saját szememmel láttam az üres méhemet :-( Én szülés után még sokszor lefotóztam a hasamat oldalról, hogy meg legyen örökítve, "mi maradt belőle", és a mai napig osszeszorul a szívem a kismamaruháim láttán, vagy ha olyan bátor vagyok, hogy megnézegetem a terhes kiskönyvemet.

Na de ez már tényleg egy másik történet :-)

Sok boldogságot a Babádhoz, és Mindenkinek!

2012. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 29, itt 31:))


Igen, én ontosan értem, pedig természetesen szültem a babámat, mégis úgy éreztem, h elvették őt tőlem, rám is mindenki furán nézett, de én akkor tényleg átéltem, h elvesztettem őt. Hiába volt a kezemben, hiába szoptattam, elveszett a te és én mi vagyunk érzés.

Védőnő szerint ez is gyermekágyi depresszió volt.

2012. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
79%

Itt megint 29. :-)

Igen, erre gondoltam én is, hogy ez a depresszió egyik megnyilvánulási formája. Pontosan ezt éreztem én is, hogy elvesztettem, pedig ott volt a kezemben az első pillanattól kezdve, örültem neki, imádtam, szoptattam, de mégis, valami véget ért ... És nem is helyes, hogy múlt időben írom, mert az az igazság, hogy ez a hiányérzet nálam a mai napig megvan, lassan 10 hónapos a Fiam. Elszorul a szívem, ha kismamát látok, a múltkor elsétáltam valami miatt az NST helyiség előtt, hát nyeltem a könnyeimet. Pedig tudom, hogy ez bődületes marhaság ... Nagyon vágyom rá, hogy újra terhes legyek, de előre félek, hogy annak a terhességnek is vége lesz, és akkor mi lesz ...

Jó most ezt kiírni magamból, annyira nyomasztó érzés, de jó, hogy valaki megérti :-)

2012. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Most találtam meg a kérdésedet és igencsak megkönnyeztem pár választ.:)


Azóta már elég nagy a babád!:) Mit mondtál neki először?:))


Kiemelhetnéd a kérdést, hátha most is írnak ilyen megható történeteket. Nagyon jó olvasgatni!

2013. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!