Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárom lesz...

Programozott császárom lesz aug.13. -án, és nemtudom hogy altatásban végeztessem, vagy érzéstelenítővel. Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az első fiamat is császárral szültem,igaz ő simán indult, komplikáció miatt lett végül császár.Most is császározni fognak mert vékony a heg.Akkor altatásban csinálták a császármetszést, de most nemtudom hogy ismét altassanak-e vagy érzéstelenítőt kérjek.Az altatást már ismerem, viszont az érzéstelenítést nem.Félek is tőle, nehogy esetleg rosszul adják be.Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
2013. aug. 2. 13:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

20 as vagyok...azonnal felsírt a babám! :) butaság, hogy nem, a férjem nézte, hallotta. Úgy üvöltött, hogy nem lehetett nem hallani :) 9/10 apgarja lett.

Azért ragaszkodnak az érzéstelenítéshez, mert a kórháznak olcsóbb és a doki kényelmesen ráér.....ennyi.Engem is próbáltak rábeszélni....határozottan éltem a jogaimmal.

2013. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol szülsz, de ezt nálunk nem lehet választani, az anesztes orvos dönti el, a helyzettől függően. Olyan esetben van választás, ha van idő, és minden oké, de nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e. Na mindegy, az első nekem is simának indult, de császár lett, spinális érzéstelenítést kaptam (a doki azt mondta, ezt ajánlja). Nagyon jó volt abból a szempontból, hogy részese voltam a születésnek. Nem fájt, csak azt éreztem a műtét alatt, hogy nyomnak, húznak, de semmi fájdalom. Utána rossz volt, hogy nem tudtam mozdítani a lábam, csak feküdtem, de sehogy se volt jó. Ráadásul csak másnap kelhettem fel, egyedül, ami nagyon nehéz és fájdalmas volt. Aztán jött a fejfájás. Én is kicsit féltem tőle, hogy rosszul adják, de a megváltás volt akkor számomra.

A másodiknál sürgősségi volt, altattak. Kevesebbet feküdtem, sokkal könnyebben felkeltem, jobban éreztem magam, mint az első után. Csak a lelkemnek nem volt olyan jó, mert nem tudtam, mi van vele, amikor elaltattak.

2013. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én választhattam, és az altatást választottam, nem bántam meg. Én féltem hogy spinális érzéstelenítés alatt mindent hallani fogok, meg látni ahogy futkároznak körülöttem az orvosok, ha esetleg valami komplikáció lenne akkor bepánikolnék...meg hát ha nem adják be jól, akkor nehogy érezzek valamiaz altatás az biztosabb, igaz hogy ébredés után elég nagy fájdalmaim voltak, de kibírhatók..igaz hogy nem hallottam ahogy felsír a babám, a férjem hallotta és nagyon meghatódott, de hát hallom a hangocskáját éppen eleget :)
2013. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy az altató egyáltalán nem hatott a babára, a férjem ott volt a mütö mellett helységben, a fiunk torka szakadtából ordított és virgonc volt mikor kihozták.. utolsó voltam.
2013. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem úgy hat az altató a babára, hogy ő is bealszik, hanem egyszerűen káros, mint minden erős gyógyszer. Amúgy az érzéstelenítésesek is rögtön megkapják a megfigyelőben a babát, ugyanúgy szoptathatnak egyből. Ha az érzéstelenítő nem hat, akkor el tudnak még altatni. Ez csak egy tévhit, rémmese, hogy valakinek nem hatott és mindent érzett, de hiába üvöltött nem altatták el. Ez úgy ahogy van egy nagy baromság. Ja, hát igen. Az érzéstelenítésnek vannak másféle kockázatai, de a halál nem. Viszont az altatásnál van esélyed arra, hogy soha többet nem kelsz el.
2013. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Közben utánaolvastam. Ha egészséges vagy 1:100000-hez esélye van, hogy az altatásból többet nem kelsz fel. Míg az érzéstelenítésnél, ha egészséges vagy 1:1000-1:100000ig esélye van annak, hogy idegsérülésed lesz, ami fél év alatt a legtöbb esetben elmúlik.
2013. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

22. vagyok. Az elsőnél megkaptam a lányomat még a műtőben egy simogatásra és 2 óra múlva kihozták szoptatni is. (spinálisnál).

Egyébként a másodiknál, ha lehetett volna választani, azt választottam volna újra. Minden hátránya ellenére.

2013. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nálam sajnos nem hatott az érzéstelenítő, de ahogy neki kezdtek egyből jeleztem (eléggé ordítoztam) és egyből altattak. Ez nagyon gyorsan lejátszódott. Utána már minden jó volt. Azóta is sajnálom hogy nem láttam a babát de nem tehetek róla hogy így alakult. Semmi baj nem lehet mert sokan vannak körülötted és egyből segítenek. Ha még egyszer oda kerülnék akkor is az érzéstelenítést választanám, hátha egyszer bejön. :)
2013. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Még egyszer is nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!Hát igen, mint amit az utolsó is írt, attól félek legjobban hogy nem hat az érzéstelenítő,és esetleg éreznék mindent. :S
2013. aug. 3. 17:27
 30/30 anonim ***** válasza:

engem spinállal császároztak, és bár csak harmadjára sikerült rendesen beadniuk az érzéstelenítőt, még így is azt mondom, hogy nem volt vészes, és ha arra kerülne sor, ismét ezt választanám.

annyira magabiztosan ténykedtek körülöttem, végig mondták, hogy mi miért történik (elvileg nagyon kötöttek a hátamban a szövetek, ezért nem sikerült az első két próbálkozás), mielőtt teljesen lezsibbadtam, akkor is szóltak, hogy 'na most melegség fog átjárni, majd elkezdek zsibbadni combtól bokáig' és valóban így történt.

műtét közben sem féltem, az első felében csak izgatott voltam, vártam A Hangot (ami kb tíz perc után meg is érkezett, zengett az egész műtő a kisbabámtól:)), miután pedig kivették és engem stoppoltak, teljesen módosult tudatállapotba kerültem azáltal, hogy kezdtem felfogni, hogy megszületett akire 9 hónapig vártam. szóval a maradék 20-25 percet végigbőgtem:D

a műtét után én is remegtem, mint a kocsonya (mondta is a műtősnő, hogy de megkívánt egy tál kocsonyát ahogy rámnézett:D), összesen 8 órát kellett feküdnöm, az utána levő órák/napok nagyon fájdalmasak voltak, de gondolom ez a része már az altatásos verziónál is így működik.

2013. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!