Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 22 évesen korai gyereket szülni?

22 évesen korai gyereket szülni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 22:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám korainak, de ez csak az én véleményem. A mai világban sajnos, erre már a legtöbben rávágják, hogy túl korai, és kb. olyan felháborodást kelt mindenkiben, ha hallanak egy 22 éves anyukáról, mintha 15 évesről lenne szó. -,-

Persze az is igaz, hogy mindenkinek magának kell éreznie mikor van rá felkészülve minden téren.

Viszont az én elvem az, hogy nem kéne, hogy ez olyan nagy furcsaság legyen, nekem inkább az az, hogy az a természetes ma, ha valaki minél később szül. Nekem, mióta az eszemet tudom az a kiindulási alapom, hogy egy nő, ha legalább 20 éves, akkor teljesen természetes, és nem megbotránkoztató dolog a terhesség.

Sajnos ma sokan éretlenül is gondolkodnak, ez is közrejátszik.

Most vegyünk példának engem: Pont 22 éves vagyok, egyetemre járok, páromnak van normális munkahelye, 4 éve együtt vagyunk, lassan-lassan a házasságot tervezzük, és lassan összeköltözünk. A szülők tudnak támogatni is (amit természetesen nem várunk el, de ők megteszik), képesek vagyunk felelősségteljesen gondolkodni. Nyilván még szívünk szerint várnánk legalább 3-4 évet, amíg minden jól stabilizálódik, de ha netalántán összejönne, akkor is boldogan vállalnám, és büszkén vállalnám az anyaságot. Abortuszellenes vagyok egyébként, hozzáteszem!

És vegyük ellenpéldának a barátnőmet: 24 éves, ,,bajos " kapcsolata van. Szülőktől egyelőre semmiképp nem tud függetlenedni. Kb. sz...rik bele a világba, mit sem törődve semmivel, bulizik, felelőtlenül gondolkodik, és nem képesek védekezni se rendesen. Teljesen elképedtem, mikor mondta, hogy inkább egy abortusz, de ő semmiképp nem akar gyereket. Éretlen hozzá. A hozzáállása amúgy kb, int egy 15 éves lázadó kamaszé. És rám nézett furán, meg őrültnek néz, amiért én bevállalnám.

Na, ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem mindenki gondolja egyformán, van akinek tényleg nem való még a gyerek ennyi idősen, de ez tényleg érettség és hozzáállás kérdése.

2016. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
,,Úristen mennyi tini...csa anyuka van itt"... Na erről a hozzáállásról beszéltem pont .-,- Mi az, hogy valaki 22-23 évesen tinip..a?? Hát, tényleg mindenki megbolondult teljesen? Na mindegy, nem csodálkozom itt már semmin.
2016. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Én 21 évesen szültem! Ahogy írják többrn is ha meg van az anyagi háttér és minden más akkor nem!
2016. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!