Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik része fáj jobban a...

Melyik része fáj jobban a szülésnek, a vajúdás vagy a kitolási szakasz? 37hkm

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 17:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
kérdező, próbáld meg majd efogadni a fájdalmat, mert a stressz átmegy a babának és neki nehezebb..
2015. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nekem a kitolás volt keményebb.
2015. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás volt sokkal rosszabb, végig oxitocint kaptam, azzal indítottak. Fura, de a kitolásra nem is úgy emlékszem vissza, hogy fájt, pedig biztosan, csak az ugye aktívabb rész, mással vagyunk elfoglalva. A gátmetszést viszont éreztem, de addigra már annyi fájdalmon voltam túl, hogy nem hatott meg. De utána, mikor megszületett a fiam és mondták, hogy fél órát tartott a kitolás, furcsállottam, nekem nem tűnt annyinak...
2015. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 mano9030 válasza:

Szia nekem kb 8 óra alatt lett meg a pici fiam kb 4 hete.Annyiban segíthetek hogy míg ritkábban jönnek a fájások olyan 5 percenként még elég tűrhető de utána a 2 percesektől már elég durva de az nem tart sokáig mondjuk ember függő nekem kb 2 óra volt olyan vészes,de látod mindenki itt van aki szült hidd el te is megfogod csinálni, utána pedig elfelejted.A kitolás részemről azért nem volt olyan fájdalmas mert akkor már nem arra gondoltam h fáj, hanem hogy nem sokára vége csak erősen kell nyomni. :D Nekem is volt gátmetszés adnak érzéstelenítőt és meg se érzed,a varrás is tűrhető.

Sok sikert!! :)

2015. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Szabina1995 válasza:
Nekem a vajúdás sokkal jobban "fájt". Én is féltem, hogy milyen lesz de minden ment a maga sorrendjében inkább már túl lettem volna rajta. :)3hos a kisfiam
2015. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő nagyon fájt! De, ha csak azt veszem, ami maradandó lelki fájdalmat okozott (tehát, ha csak véletlenül rá gondolok, összerezzenek), az a kitolás!! 3 nyomás volt, de olyan égető, szúró fájdalmat én még SOHA nem éreztem!!! Borzalmas volt!!!
2015. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A vajúdás, annak is a legvége, mikor már összeérnek a fájások. Akkor azt hittem szétrepedek... A kitolás nekem nem fájt ennyire, jól esett nyomni, gyorsan meg is lett a baba.:-)
2015. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A kitolas. A vajudas is faj, de az elejen meg lehet pihenni a fajasok kozott, es amikor osszeernek, addigra mar tudod, milyenek es hogy lehet tulelni oket. De a kitolas borzaszto (volt nekem). A hasam, derekam, medencem, combjaim iszonyuan fajtak, az egesz mintha szet akart volna szakadni, fesziteni. Es csak nyomtam, hogy szabaduljak a fajdalomtol. Nem szakadtam, nem is vagtak, igy arrol nem tudok nyilatkozni, de kaptam utana a combomba egy oxitocin injekciot, na akkor majdnem arcon vagtam a noverket es nagyon csunyakat mondtam (kulfoldon szultem, ugyhogy nem ertette, de nevetett, sejtette, hogy nem megkoszontem). A szoptatas alatti gorcsok sem voltak kellemesek az elso par napban. Masodik szulesem volt, az elsot epiduralissal szultem, azert az jobb volt, hogy nem fajt (viszont annal repedtem, a gatvarratok nem epp kellemesek, es a szoptatassal megszenvedtem). Mindket szulesem fantasztikus elmeny volt, a fajdalom ellenere szivesen emlekszem vissza es ha tehetnem, szulnek meg. Mindenkinek masik szakasz faj, mashol, maskepp, es meg ugyanannak a nonek ket szulese sem egyforma. Ne keszulj semmire, fogadd el, ahogy alakul, a lenyeg ugyis, hogy a baba egeszsegesen kikeruljon.
2015. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Máshogy fáj a kettő.

A vajúdás alatt a hasadban, főleg az alhasadban érzel egyre nagyobb fájdalmakat, ami már a végén összefolyik és már tényleg mindenhol fáj.

A kitolásnál már nem azt a fájdalmat érzed, ott a baba elindul az úton és az a rész, amikor a feje már a gát tájékán van, akkor tényleg olyan, mintha szétrepedne az ember ott lent. Én is úgy érzetem, hogy a fenekemig szétrepedek, pedig nem repedtem gátvédelemmel szültem.

De aztán ahogy kint van a fejecske ez megszűnik- szóval ez nem tart sokáig. A teste a feje után meg nagyon gyorsan kijön már, és nem is olyan fájdalmas érzés mint a fej megszülése. Én háromszor szültem, és bár fájt, de ettől függetlenül csodálatos dolog.

A félelmeidet próbáld elűzni... Sok sikert kivánok!!

2015. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A vajúdás a "rosszabb" szerintem. Valaki leírta a lényeget: az a kellemetlen benne, hogy nem tudod, mennyi ideig fog tartani. Fárasztó az egyre fokozódó intenzitás, az egyre rövidülő szünetek, az egyre erősebb és hosszabb összehúzódások.

Amikor már végre elér a folyamat a megszületésig, akkor olyan elementáris erővel szakad rád a természet parancsa, hogy nincs lacafaca meg jajistenem, hanem jön a gyerek, feltartóztathatatlanul. :) Az tök jó, annak ellenére, hogy úgy érzed, szétszakadsz. Még talán egyetemista koromban mesélte egy ismerősöm, hogy szülni olyan, "mintha dinnyét szarnál" - hát a hasonlat teljesen találó. :)


Nem arra kell ráparázni hogy fáj, ez alapvetően helytelen hozzáállás szerintem.

Hármat szültem, az utolsót mindenféle beavatkozás nélkül, na ez szuper volt: teljesen egyedül vajúdtam otthon a konyhaasztalnál, úgy sétáltam, álltam, ültem, sóhajtoztam, táncoltam, ahogy jól esett. Így a fájdalmat is könnyebb volt átélni.

2015. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!