Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha magzatvíz elfolyással...

Ha magzatvíz elfolyással indul a szülés, tényleg le kell feküdni és mentőt kell hívni? Akinek így indult, mit tett? Ha mégsem hívtatok mentőt, mikor indultatok a korházba?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 10:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
Nekem második szülésem úgy kezdődött hogy este 11-kor elfolyt a magzatvíz mikor már az ágyban feküdtem, jó sok magzatvíz, ezért nem keltem fel hanem felhívtam a szülésznőt, aztán mentőt hívtunk, hordágyon kivittek (családi ház), és be a kórházba.
2015. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tènyleg ahány embert kérdezek, mindenki mást mond és ahogy olvastsm még az orvosok, korhàzak között sincs egyetértés.

Ahogy a mentős anyuka is irta, hogy magyon nagyon ritkàn előfordulhat sajnos hogy előreesik, csak még az sem biztos àllítólag hogy ezt fekvéssel meg lehet akadályozni.

Na mindegy, legközelebb megkérdem a dokim, hogy neki mi a véleménye, bàr nàlam evidens hogy az emeletről gyalog megyek le, úgyhogy mindegy :-)

2015. aug. 20. 12:53
 13/25 A kérdező kommentje:
Ha csak nem akarnak a teraszon keresztül àgyastól lelógatni ;-D
2015. aug. 20. 12:54
 14/25 anonim ***** válasza:
Számtalan nagyon veszélyes szüléssel összefüggő komplikációt lehetne itt sorolni, ami megtörténhet, mégsem tudod kivédeni. Ez is egy ilyen. Nagyon ritka, teljesen felesleges ezen aggodalmaskodni. Ennyi erővel a teljes szülészet tankönyvet végig olvashatod és aggódhatsz miatta, mert akármelyik megtörténhet, akármikor. Mégis az esetek elenyészően kis százalékában van gond, a szülések nagy része minden komplikáció nélkül lezajlik. Most csak böktél egyet a sok rossz közül, teljesen feleslegesen. Lazíts és ha beindul a szülés lélegezz mélyeket és mosolyogj! Más dolgod nem lesz, mint örülni a babádnak! A többit megoldja a természet és a személyzet, ha szükség van rá.
2015. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Éjszaka 2kor elfolyt a magzatvizem, otthon az ágyban. Felkeltem, felhívtam a szülésznőt. Megbeszéltük, hogy 3kor találkozunk a kórházban. Lefürödtem, felöltöztem, elindultunk, 3ra beértünk. Reggel 9:35kor született meg a kisfiam.
2015. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
le kell zuhanyozni utána,és kórház értesiteni meg kocsival a párod is elvihet szülni a kórházba lassan.
2015. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szia, nekem délután kettőkor folyt el a magzatvizem, hívtam a szülésznőmet, azt mondta, hogy nyugodtan zuhanyozzak le, és lassan induljunk el a kórházba. Azt mondta, hogy lehetőleg 3 órán belül (tőlünk kb. egy órára van) Olyan fél 4-4 körül értünk be. Én nem feküdtem le, nem is kellett, mert nekem azt mondta a dokim, hogy "csak" abban az esetben tud előre esni a köldökzsinór, ha a baba feje nincs beilleszkedve a szülőcsatornába.
2015. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, pont ezt mondták nekünk is a szülésfelkészítőn. De honnan tudom, hogy a baba feje beékelődött-e vagy sem? Külföldön élek és itt az utolsó ultrahang 31. héten volt.

Csak azért foglalkoztat ez a téma, mert a védőnő az egész felkészítőn ezzel a kérdéssel volt a legjobban elfoglalva, és kiváncsi vagyok hogyan vélekedtek erről otthon.

Köszönöm mindenkinek aki irt és kiváncsian várok más tapasztalatokat is.

2015. aug. 20. 21:45
 19/25 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét szülés magzatvíz elfolyással kezdődött. A köldökzsinór előrelökődés, főleg akkor veszélyes, ha nagyon sok víz jön egyszerre.


Az elsőnél 5 órát vártam otthon, mert nem volt fájás, ezért le is szidtak, mert baj lehetett volna.

A második szülés összesen 2 és fél óra volt, amint jött a magzatvíz azonnal pakoltam, mert fél óra volt az út.


Alig volt 40 percem a szülőszobán, mert előtte még papírokat is töltögettek velem.

Míg az elsőnél majdnem egy napot vártam arra, hogy oxitocint kapjak.


Azt tanácsolom, hogy ne várj, mert nem tudhatod milyen gyorsan jön a kicsi.

2015. aug. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

17-es vagyok, én itthon a 36. héttől hetente egyszer jártam nst-re, amit a szülésznőm csinált, és minden alkalommal megnézte, hogy hol tart a lányom feje. Szülés előtt egy nappal is még a dokimnál voltam, ő is mondta, ahogy kézzel vizsgált, hogy teljesen be van illeszkedve a koponyája a kicsinek. 38 hetesen szültem, és ultrahangon én is 32 hetesen voltam utoljára. Kézzel simán megállapították, hogy hol tart a baba feje. Én innen tudtam, hogy nem tud előre esni a köldökzsinór. Orvoshoz ha mész, biztos, hogy mondani fogja, vagy pedig kérdezz rá. :-)

Könnyű, és gyors szülést kívánok

2015. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!