Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A párom csalodott bennem,...

A párom csalodott bennem, mert nem természetesen szültem. Valaki járt már igy? Hasonlo helyzetben valaki?

Figyelt kérdés

2016. febr. 17. 12:56
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem meg semmi köze hozzá, hogy te hogyan hoztad világra a gyermeket. Te vagy ott, neked kell végigcsinálni, és viselni a nyomokat. Tényleg szülje ő a következőt. Fogalma sincs miről beszél!

Nekem császáros, és természetes úton született gyermekem is van. A császáros kicsikém, akit csak 3 hónapig tudtam szoptatni kötődik hozzám a legjobban, neki vannak meghatóbb gesztusai. Nem mellesleg erősebb az immunrendszere, és gyorsabban fejlődik, mint az idősebb testvérei (mondjuk ő nem lett oxigénhiányos!). Szóval a remek statisztikákról meg ennyit. Sok példát tudnék még hozni az ismerőseim közül.

2016. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
46%
30: nagyon undi, hogy a csaszarral szülnit idézőjelbe tetted. Szégyellheted magad, a gyerekem lehet, hogy immunrendszerben rosszabb lesz a tiednél, de legalább lesz agya...
2016. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
72%

Ez ritka nagy baromság hogy aki császárral szült annak a gyereke nem fog úgy kötődni... hülyeség. Anyám természetes úton szült, de letojt egész életében, nem kötődöm hozzá. Mondjuk aki szerint ettől függ annak sok iq-ja nem lehet és ezért nem is állok le vitatkozni vele.

Én természetes úton szültem, de nem érzem magam ettől hős anyának, nem úgy mint itt jónéhányan. Mondjuk könnyű szülésem volt, lehet írigykedni, de hipphopp meglett a gyerek pár órán belül :) Fájt persze, de nem volt olyan vészes, lehet emiatt nem érzem olyan nagy hőstettnek :)

2016. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
61%

"Bizonyított tény,h az a gyermek aki természetes úton jön a világra az jobban kötődik az édesanyához! Az élet nagy kihívásait is jobban le tudja küzdeni. Elvileg ez a szoptatásra is igaz."


Hivatkozást és forrást kérek! Sok éve dolgozom a szakmában (pszichológus), ezt a kijelentést semmiféle kutatás nem támasztja alá!

A kötődés minősége nem a szülés módjától függ! Ez egy folyamat, ami hónapokig tart, nem dől el egy-két óra alatt!

A szülés módja nem érdem, hanem szerencse kérdése. (kivéve a kért császár) A szülés nem csak a természetes szülést jelenti, hanem a császár szülést is. Ez nem verseny, hogy akinek jobban fáj, az jobb szülő.

A szülés fájdalma alkatonként is különbözik. Van, aki villámgyorsan megszül, van, akinek elhúzódó, igen fájdalmas szülése van. Ez utóbbi hajlamos úgy érezni, hogy ő többet dolgozott a gyerekért, ezért jobb anya.

2016. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
58%

"Bizonyított tény,h az a gyermek aki természetes úton jön a világra az jobban kötődik az édesanyához! Az élet nagy kihívásait is jobban le tudja küzdeni. Elvileg ez a szoptatásra is igaz."


Kérem én is a bizonyítást. Kibizonyította te? Vagy valami sámánisztikus weboldal?

2016. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hlyeség , h a császáros, és a tápszeres gyerek nem kötődik annyira és betegesebb lesz!

Ne itt veszekedjetek, hanem priviben! Mert a témához nem igazán van köze! ;)

2016. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem itt a legnagyobb probléma, hogy ezt a terhesség előtt kellett volna tisztáznotok, akár segítséggel, vagy max a terhesség kezdetén.

Egyrészt megértem a férjedet, én is féltem a szüléstől, hiszen nem tudtam, hogy mi fog rám várni, de tudtam, hogy egy műtét (mert a császármetszés az), sokkal kockázatosabb (tudom, mert mikor az egyik petefészkemet eltávolították ugyanúgy vágtak, mint császárnál, csak ugye a méhet békén hagyták, mondta is a doki, ha ezt kibírtam, a szülés is menni fog :)). Szóval én úgy voltam vele, ha nem lesz gond megszülöm természetesen, szerencsére így lett. Értem, hogy féltél a szüléstől, de azt én is önzőnek tartom, hogy csak azért mert nem akartál "szenvedni" ezt választottad.

DE mint írtam itt a kommunikáció hiányzott köztetek. Lehet, hogy nyers volt a férjed, de én őt is megértem, hiszen részedről sem látott semmi kompromisszumkészséget. Mert mint írod te eldöntötted, hogy így lesz és kész már az első perctől kezdve, szerintem a nyers megfogalmazása is ennek szól, ha szépen mondta volna akkor sem gondolkodtál volna el róla.

Ha tanácsolhatom még most menjetek el egy pszichológushoz, ha otthon nem tudjátok ezt megbeszélni, mert csak egyre jobban el fogtok távolodni egymástól.

2016. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
89%

"Voltak beszolásai már a terhesség alatt is a császárral kapcsolatban általában ezt vágta a fejemhez, hogy "sokan mások" is megszültek természetesen,"


Nézd, te is mondhatod neki, hogy bezzeg másoknak X centivel hosszabb a farkuk, neki miért nem? ÉS éreztesd, hogy csalódott vagy emiatt.

2016. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
33: nem kellene belemennem, de...ha már etimológiai fejtegetésbe bocsátkozunk a szülés körül, akkor az nem SZÜLő, akinek császárral született a gyermeke, hanem csak Ő? (kis segítségül: az etimológia nem a madártan, de nagyon hasonlít arra az idegen szóra!)
2016. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
25%
hát kíváncsi leszek, hogy aki ezt a kis kényelmetlenséget nem vállalja a gyerekéért az milyen anya lesz...egyébként meg nem értem miért jobb, ha három rétegben szétvágnak, fém rudakat vernek a hasfaladba, majd a doki alulról benyúl, és a hüvelyeden keresztül tágítókat cibál át...ha neked ez jobb mint a természetes szülés, akkor hajrá
2016. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!