Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélendő az a nő, aki...

Elítélendő az a nő, aki császárral akar szülni? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Kért programcsászárra gondolok, vagyis arra, ha nincs egészségügyi oka a műtétnek. Persze, ha az orvosa is belemegy.

2016. ápr. 8. 15:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
76%

Én kértem, nem bántam meg, és pont letojom ki mit gondol! :) Az első sürgősségi császárral született, átmeneti oxigénhiány, egy év Dévény. Horror.

Dévényen a genetikai sérült gyerekeken kívül, hüvelyi szülés miatt voltak, kb. ketten voltunk,akik egyik kalapba sem tartoztak.

Ahogy terhes lettem a Másodikkal, mondtam a dokimnak,hogy szeretném,ha kivenné. Ha a vizsgálatok azt mutatják,hogy egészséges (igen, akkor is lehet baj), akkor is szeretném kizárni,hogy szülés közben bármi (vákuum pl) történjen. Azt is elismertem,hogy még vákuum sem biztos, hogy lenne baj, de én még egyszer nem akarom figyelgetni,hogy forog-e, mászik-e stb. Élvezni akarom az első egy évét.

Megtörtént. Megszületett progis császárral. 6 hónapos, minden rendben vele. Lehet, hogy másoknak ez nem szülés. Nekem az volt. Életet adtam, és megéltem.

2016. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
21%
Nem ítélem el. Magát és a gyereket fosztja meg egy nagyon fontos, kollektív alapélménytől. Inkább gyengének tartom őket, testileg-lelkileg. Az élet más nehézségeit hogyan oldja majd meg?
2016. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Valaki írta a szenvedést, hogy ezen kell versenyezni a nőknek, ezt én is megfigyeltem. Egyszer valaki írta, hogy azért szereti felvinni a 4.-re a babakocsit, mert akkor tett valamit a gyerekért, hiszen szenved...
2016. ápr. 9. 12:49
 34/45 anonim ***** válasza:
34%
Nekem van egy ismerosom, aki ketszer programozott csaszarral szult joval ido elott (kb. harom hettel elotte), mert elege lett elobb a terhessegbol!!! Hat nem is tudtam mit mondjak erre. Csalodtam benne, azt hittem felsofoku vegzettseggel tobb esze van, minthogy elobb kiszedesse a gyerekeit sajat kenyelmi szempontjabol.
2016. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
76%
Ėn őszintén a terhességem alatt jobban féltem egy esetleges császártól, mint a természetestől. Nem tudom miért. Aztán a szülőszobán komplikációk léptek fel és felmerült a sürgősségi csâszâr...ami akkor zene volt füleimnek a már-már elviselhetetlen fájdalmak közt. :) végül mègis sikerült természetesen világra hoznom a babám. Utólag örülök, hogy nem lett császár. Most ott tartok, hogy rettegek bevállalni még egy szülést, mert szörnyű volt, viszont császárra se vállalkoznék továbbra sem. Majd az idő segít talán. Ja, és üzenem annak, aki gúnyolódott a természetesen szült nők szexuális életéről, hogy pozitiv csalódás volt a szülés utáni első alkalom, olyan orgazmusom volt, mint előtte soha és azóta is köszönöm, teljesen rendben minden a szexuális èletünkkel
2016. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Lina63 ***** válasza:
84%

Az ő élete, ő döntése. Én spec tartottam a császártól, de ha bármi közbe szólt volna nem ágáltam volna. Sajnos rokonságban van sérült gyermek: nem akart a doki császározni, mert, hogy biztos túl reagálja anyuka a fájdalmat, mert eüs... vége sürgősségi lett, gyermek bánta kárát oxigén hiány miatt... anyuka meg majdnem elvérzett...

Sajnos sok olyat ismerek ahol természetes szülés miatt lett baja a gyereknek, mert anyuka minden áron természetesen akart szülni, na én őket itélem el.

2016. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Olvassák ezt az indok nélkül császároztatók!

2016. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
25%
Egy masik ismerosom, aki csaszaroztatta magat, kis hijan, hogy nem maradt ott. Beverzett a hasa, ha nincs ott apuka, akkor o mar nem el, pedig panaszkodott, hogy faj neki, s nem tud felallni sem. Erre azt mondtak, hogy ok, hogy szult, de azert a sajat gyereket neki kell ellatnia, illetve ne tetesse magat. En sosem vallalnam be csak ugy a csaszart, csakis ha a baba elete fuggne tole ill. az orvos ugy itelne meg, hogy szukseges.
2016. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el én sem. DE....

Az unokatesóm az első babáját természetesen szülte, a másodikat császárral ( ő kérte, nem volt indokolt)

Most meg panaszkodik hogy milyen rossz, hogy nagyon fáj és nem tudja ellátni úgy a picit mint az elsőt!

Nekem császárom volt (orvosi indokra) nem tudom milyen természetesen szülni, de ha lehet akkor a 2. babát szeretném természetes úton a világra hozni.

2016. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
60%

Én az orvosokra vagyok mérges.

Ahelyett, hogy azon munkálkodnának, hogy átsegítsék a kismamát a pszichés nehézségeken és arra keresnék a megoldást, hogy hogyan lehet természetes módon oldani a stresszt és hozzásegítenék az anyát egy szép szülésélményhez, ahelyett inkább tartják a markukat és fogják a szikét. (Tisztelet a kivételnek!!)


A nőkről azt gondolom, hogy ha nem kapnak megfelelő tájékoztatást, akkor nem tudják objektíven eldönteni, hogy mi a jó nekik, ezért nem is hibásak.


Egyébként a szülésekről azt gondolom (eddig hárommal a hátam mögött), hogy mind a hüvelyi, mind a császár sikerülhet "könnyen és nehezen" is, mehet gyorsan és "nyomtalanul" a felépülés, meg lehetnek évekig tartó következmények, főleg az anyára, de akár a babára nézve.

Egyiket sem tartom "könnyebbnek vagy nehezebbnek", viszont a császár egyértelműen kockázatosabb.

2016. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!