Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a sógornőm kijelentette hogy két hétig hozzájuk ne menjen senki?

Figyelt kérdés
augusztus 11-re van kiírva sógornőm, és kijelentette hogy 2 hétig ne menjen hozzájuk senki. Rendben én el is fogadom meg nem is megyek, de édesanyám szerette volna megnézni az unokáját,mikor megszületik. Ma hívta Őket és mondta anyukám hogy már számoljuk a napokat visszafele, és hogy majd bemegy a kórházba meglátogatni Őket,erre sógornőm azt mondta hogy ne menjen,majd szülés után két héttel. Anyukám meg sír. 220km-re laknak tesómék és még így is max csak egy fél órára ment volna... Tényleg ilyen van,hogy valaki nem engedi hogy megnézze a nagyszülő a gyereket. Bezzeg mikor én szültem, még aznap jöttek hozzánk tesómék is mikor haza jöttünk a kórházból,pedig nagyon rossz állapotban voltam és mégsem mondtam senkinek hogy ne jöjjön... Meg mondta anyu hogy havonta egyszer elmegy majd hozzájuk és arra is azt mondták hogy nem kell olyan sűrűn jönni. Mit gondoltok a hozzáállásáról? Ja és nincsenek rossz viszonyba meg semmi ilyen nincs, meg anyum nem az a beleszólós fajta,nem okoskodna Nekik.
2016. aug. 1. 21:02
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
65%
Megmondom őszintén, a kórházban én sem örültem a látogatóknak. De itthon szívesen fogadtam őket, igaz nem voltak sokan, anyám a párjával, utána másik napon apám a feleségével, meg egy barátnőm és slussz. De ha ő úgy gondolja, h neki két hétig nyugi legyen, hát illik tiszteletben tartani. Persze a nagyit is meg lehet érteni, biztos be van már sózva, h lássa az unokáját, szóval legalább a nagyszülőkkel kivételt tehetnének...
2016. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
39%

Mivel 3gyerekem van engem sem zavart baratnom gyerekes latogatasa a korhazban,megkerdezte.

A ket nagy apjanal mikor szuletett a felteso a nagyok nem mehettek 2 honapig....hat Nekem ez nagyon nem tettszett...de ok feltesok.mikor nalunk szuletett a pici En sem adtam Oket zaciba.

Akinek elso gyerek,es teso nincs az lehet jobban felti a gyerekektol a picit.

Tovabbra sem ertem miert kell kizarni a nagyszulot egy egyszeri fel oras latogatasbol is....aztan havonta egyszer meg hat had lassa mar a gyereket...a nagyszuloknek is van lathatasi joguk.

Es kesobb pedig bizony nagyon is jol jon egy nagymama,ako vigyaz majd a gyerekre ha kell.

En ugy erzem sok eloszor szulo no ki akar mindenkit zarni.mert O milyen szupi anyuka lesz,aztan ezekbol jonnek ide par ev mulva az olyan kerdezok,akik ki vannak bukva,hogy nem tudnak mit csinalni a gyerekkel,meg kikeszultek es nincs el a gyerek senkivel.....maguknak koszonhetik.

2016. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
70%
tök megértem, hogy senki se kempingezzen ott, nem hiányzik neki, na de könyörgöm, az UNOKÁJA! A párja édesanyja, nem láthatja a babát 2-3 hétig?? Ez abszurd számomra...
2016. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
39%
Igaza van. Ha ezt szeretné, nagyon korrekt, hogy megmondta. Gondolom, a férjével közösen döntöttek így. Engem is zavartak a látogatók. Még a nagyszülők is, ők voltak egyedül, akik nem értették meg, hogy nem szeretnénk látogatót. 2 hétről van szó, majd megy a harmadikon.
2016. aug. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is rosszul esne! De sajnos nem tehettek semmit. Én tuti elmondanám a tesómnak négyszemközt a véleményem, de ha kitartanak emellett, akkor el kell fogadni.

Van neked is gyermeked, szóval anyukád unokázhat, ők meg akkor maradjanak maguknak, csak akkor ha segítség kell, akkor is oldják majd meg.


Én személy szerint, igaz összesen 5 hetet volt "szerencsém" bent tölteni, örültem a látogatóknak. Nem a szívem csücske anyósom, mésem vettem volna el tőle (se) az élményt, hogy ott lehessen a kórházba, és láthassa az első és valószínűleg egyetlen unokáját születése után!

Farfekvés miatt császároztak, 8-ra voltam kiírva, kint várt a 2 mama a folyosón. Engem nem zavartak, ők boldogok voltak, hogy láthatták a fiúnkat pár órásan pár percre. Utána kaptam 2 puszit, és a boldogságtól lebegve ellibegtek dolgozni, meg dicsekesni.


Nehezen tudom elképzelni, eleve amit sógornőd kér mert a kórhában töltött 5 hét alatt nem láttam olyat, hogy kismamánál nem nyüzsögtek a látogatók naponta 2x! Vagy az ő szülei, tesója, barátai mehetnek csak ti nem? Vagy ő lesz az egyetlen az osztályon aki nem fogad látogatót, csak a férjét?

2016. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
40%

#25 vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy fura nekem, hogy sokan itt "látogatóként" meg "vendégként" hivatkoznak a családtagokra!

2016. aug. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
46%
A családtag vendég,mert az én házamba jön... Anyós mondta,ha indul a szülés,kocsiba ülnek és jönnek a nagyért. 45p autó útra laknak.Kórházba magán szobába akarok lenni majd,mert ott ülhetek a fenekemen ha bárki jön,bár nekem anyósék fognak meg max még párom tesójáék. Viszont nekem is annyi kérésem volt,hogy első héten senki ne jöjjön ide. Szeretném kialakítani a napirendünket majd már két gyerekkel és ennyi. Nálunk nem lenne gond az ugrálás se,mert párom bármit megcsinál,de senki nem olyan. Páromnak is mondtam,ide nem jön senki segíteni,nekem az nem segitség,hogy a lakásba még egy-két embert kerülgetnem kell. Szerintem mindenki máshogy csinálja,tiszteletbe kell tartani.
2016. aug. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%
Az az ő döntésük. Annó te nem szóltál miatta, inkább eltűrted, ő inkább nyugiba akar lenni. Bár azt nem értem miért ne mehetne be a kórházba, abba semmi nincs, megnézi és megy haza. Viszont h utána mikor akarnak látogatókat fogadni az az ő dolguk! Egyébként én se vagyok rossz viszonyba anyuval, anyósommal se, de azért nem akarom h rám telepedjenek ha megszülök. Sztem lesz is sértődés belőle ha szólok egy két dologért, de inkább szólok minthogy belül forrongjak.
2016. aug. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
86%

szerintem egyszerűen csak másmilyenek vagytok ti,és ő.

nálatok az a normális,hogy megy a rokonság,nem kérdezi,hogy akarod-e,és ez neked is ó így .

a sógornőd meg nem akar maga köré senkit amíg kicsit fel nem épül,meg meg nem szokják egymást hárman,én is ilyen vagyok,én ez t nagyon megértem,és szerintem ezzel a két héttel nem mondott sokat,nekem az jön le,hogy nem bunkózni akar,akkor egy hónapot is mondhatott volna.


de szerintem olyanokat NE mondjatok,hogy majd "bemegyek a kórházba",me,hogy "majd havonta megyek".én biztos kitépném az összes hajam a kijelentő módtól,űgy érezném,hogy nincs választásom,rám erőszakoltátok magatokat. inkább kérdezzetek,hogy jó lesz,ha havonta megyünk? erre nehezebb is nemet mondani,és nem olyan erőszakos.

2016. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
62%
Ezt kérte tartsák tiszteletben.
2016. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!