Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a sógornőm kijelentette hogy két hétig hozzájuk ne menjen senki?

Figyelt kérdés
augusztus 11-re van kiírva sógornőm, és kijelentette hogy 2 hétig ne menjen hozzájuk senki. Rendben én el is fogadom meg nem is megyek, de édesanyám szerette volna megnézni az unokáját,mikor megszületik. Ma hívta Őket és mondta anyukám hogy már számoljuk a napokat visszafele, és hogy majd bemegy a kórházba meglátogatni Őket,erre sógornőm azt mondta hogy ne menjen,majd szülés után két héttel. Anyukám meg sír. 220km-re laknak tesómék és még így is max csak egy fél órára ment volna... Tényleg ilyen van,hogy valaki nem engedi hogy megnézze a nagyszülő a gyereket. Bezzeg mikor én szültem, még aznap jöttek hozzánk tesómék is mikor haza jöttünk a kórházból,pedig nagyon rossz állapotban voltam és mégsem mondtam senkinek hogy ne jöjjön... Meg mondta anyu hogy havonta egyszer elmegy majd hozzájuk és arra is azt mondták hogy nem kell olyan sűrűn jönni. Mit gondoltok a hozzáállásáról? Ja és nincsenek rossz viszonyba meg semmi ilyen nincs, meg anyum nem az a beleszólós fajta,nem okoskodna Nekik.
2016. aug. 1. 21:02
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
74%

Nekem igaz csak aznapom volt rossz, de ha bem igy lett volna sem értem, hogy pl korházban hogy üvegajton megnézzék a kicsit kitolva, miért veszi el tőlük az első pillanatokat.

Nálunk a "lábadozo"részbe be sem jöhetnek igy nincs rokonsereg sehol csak kint a vároban max.

Otthonában oké, ha nem akar fogadni egy darabig, na de egy egy kórházba egy pár percre....

Semelyik rokonnal nem tennék ilyet amíg járni tudok és ki tudom tolni

2016. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
72%

Akkor meg csak simán bunkó az összes, aki bejelentkezés nélkül megy, pláne ilyen helyzetben.


#3

2016. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
83%

Sosem voltam az a fajta aki megtiltja,hogy jojjenek hozza.

De most a 3.nal az ujj anyos rendesen kiakasztott

A korhazba sose akkor jott mikor igerte,pedig egyedul ennyi keresem volt.mindenkinszoljon mikornszeretne,tud jonni.ne legyenek egyszerre sokat.csaszaros voltam,nem tudtam kipattogni az agybol.utooag ezt is vissza hallottam,hogy fel se keltem mikor ott volt(epp vert kaptam amugy)

Aztan mikor jottunk haza mar itt voltak mire megjottunk.rajtam a nadrag begombolatlanul,Ok meg a szobaban a gyerek korul 4en apukaval egyutt.En meg fozzek kavet,mert innanak....a konyhaban uldogeltem beverzett csaszarsebbel 3!!orat.addig itt voltak.kozben jottek anyumek is,de anyukam elmosogatott,hozott kajat,berakta a korhazi cuccokat a mosogepbe es kiteregetett.azta elmentek.velem beszelgettek vegig,a picit alig neztek meg,mert anyosek korbealtak,kezbol kezbe adtak....na ezen kiakadtam.kapott is a parom mikor elmentek.elnezte,hogy En ugralok friss csaszarral...ezutan is ha AnUkam jott O segitett,mosott,vasalt,takaritott.orultem,hogy itt van.ha anyosom jott O csak ult,elvarta,hogy kiszolgaljuk (vagy En vagy Anyukam) paromnak hataridos munkaja volt,O dolgozott.Anyum maradt itt furdetni is.

Egy het utan mikor a nagyok hazajottek jott minden reggel es vitte a gyerekeket oviba,suliba plusz egy hetig meg delutan is ment ertuk.

Mostmar kevesebbet jonnek anyosek is szerencsere.

Azzal amit irtal egyaltalan nem lenne bajom.

2016. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Mi az hogy megszabja anyukám hogy mikor megy, nyilván ezt úgy értette hogy havonta egyszer elutazik hozzájuk, ha Nekik is jó. Ne forgassátok már ezt a mondatot. És hála az égnek én is jóban vagyok az anyósommal és semmi bajom nem lenne ha ilyet mondana,én szívesen látom Őket mindíg. Na akkor még kérdezek egy olyat hogy illik e vinni majd babalátogatásra az én két gyerekemet. (6 hét után) 2 és 4 évesek ovisok és bölcsisek lesznek már akkor? Az egyik válasz alapján merült fel bennem a kérdés. Mert én úgy gondoltam hogy igen is vinném,persze ha nem betegek ez alap,hiszen egy család vagyunk. És ha csak nem muszáj nem szoktuk Őket lepasszolni,tényleg mindenhova visszük Őket magunkkal?
2016. aug. 1. 21:30
 15/48 A kérdező kommentje:
Tesómra rá se lehet ismerni az van amit a felesége mond...
2016. aug. 1. 21:34
 16/48 A kérdező kommentje:
Én mikor megszültem mind a kétszer első héten anyu jött segíteni,második héten anyósom. Nekem nagyon jól esett a segítség az elsőnél azért mert császáros voltam és romon voltam, a másodiknál meg ugye már ott volt a nagyobbik is és lefoglalták egy kicsit. De tényleg nem vagyunk egyformák...
2016. aug. 1. 21:36
 17/48 anonim ***** válasza:
84%
Hàt pl nàlunk a kórhàzban nem kitolós volt. A szobatàrsam konkrétan el se bírt az ajtóig vinni a babàt. Én se szerettem ha 20 percnél tovább voltak. Hoztak kajàt, pakoljam el, közben a pàrommal küldtem haza a felesleges holmit(sokkal tovább voltam bent, nem csak szülésre), de a bordám miatt hajolni sem tudtam, a gyerekem pont akkor akart szopizni, mikor jöttek, de beszélgessek velük, a gyereket nem tudtam letenni sehová, csak bentre a szobàba, ott meg üvöltött egyedül. Szóval buli volt. Persze úgy voltam vele, hogy pár percet bírok, de hosszabban ne... Otthon meg:nagyszülõk nem zavarnak, de ne maradjanak napokig, tesók, sóg.nõk se, gyerek se ha nem beteg. De baràtnõk, ismerõsök, tàvolabbi rokonok várjanak. Hiszen ha nagy a làtogatók köre, akkor gyakran van "vendéglàtàs" és frissen szültként megterhelõ lehet. Hozzàm bàrmikor jöhet anyósom, pedig kiidegel :D de ha csak úgy kijelentené....nem biztos h otthon talàlna.
2016. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
83%

Én maximálisan megértem, én is így vagyok ezzel.


Én is mondom mindenkinek hogy nálunk nem kell jönni. Felesleges.

Amikor meg azt mondják hogy majd ők jönnek segíteni akkor a hátamon is feláll a szőr. Nekem az.nem segítség hogy eljönnek egy fél.napot ott ülnek körbeugrálok mindenkit, aztán távoznak!!!!

Az segítség.lesz amikor anyukám jön hoz valami főtt kaját, esetleg.összemosogat, kitakarít.


28 hkm

2016. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha kedves akarsz lenni akkor megkérded, hogy viheted-e õket, vagy majd csak késõbb és elfogadod a vàlaszàt. Tényleg nem vagyunk egyformák, ezen ne akadj fent. A sóg.nõd sem elmebeteg, csak màs a gondolkodásmódja.

Azt meg te írtad félreérthetõen, h anyukàd mikor menjen majd.

17-es válaszoló voltam

2016. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
9-es igen jól gondolod Ők nem utazgatnak majd kisbabával ennyit,sőt azt mondták majd tavasszal jönnek legközelebb anyuékhoz.
2016. aug. 1. 21:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!