Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatban, ki...

Szüléssel kapcsolatban, ki melyik módszerre esküszik (normál vagy császár) és miért? Mik az előnyök és a hátrányok mindkettőnél?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 19:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
20%
* 20-25 perc alatt
2017. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

1 program csaszarom volt, barmikor ujra vegig csinalnam!

👌👍

2017. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

22-es vagyok. Lemaradt...

Szoval nem tudom mik az elonyei a sima szulesnek, egy biztos: amig elokeszitettek vegig hallgattam egy kitolast! Mig elek nem felejtem el azt az erolkodest es uvoltest!😵

Nekem semmi nem fajt, max az elso felkeles volt rossz par percig, de ennyi!

2017. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
51%

utolsó, majd jól le leszel pontozva... én is le lettem ugyan ezzel a véleménnyel. Mert hát ugye azt mondják a császár utána fáj, a term. meg közben. Nehogy már ne legyen igazuk ;) a legjobb, hogy olyanok mondják, akik nem próbálták. Én programcsászáros anyukától rosszat még nem hallottam. De nehogymár nekünk ne fájjon, mikor a másik majd bele gebed. Dögöljön meg a szomszéd tehene is szitu. Az orvosok is azért propagálják a term. szülést, mert azzal kevesebb a dolguk, állambácsinak kevesebb pénzbe kerül. A 'fejlett nyugaton' érdekes módon lehet választani, császárt is meg otthonszülést is, nem a lehúzásra és a borítékokra épül az egészségügy. Csakhát a dokik olyan jól megmagyarázzák a gondolkodni nem tudó kismamának, hogy a császár ördögtől való (a ne adj isten császár legyen mondata után a védőnőnek is megmondtam a véleményem), akkora frusztrációt tesznek a kismamába, hogy szerencsétlen retteg a műtéttől, mindenkinek azt mondja, amit a dokija mondott, hogy a császár rossz, nem szabad, stb. Én nem azt mondom, hogy egyik vagy másik jobb. Viszont nem kell ördögtől valónak tekinteni. Egy programozott császárnak sokkal kevesebb a kockázata mint a sürgősséginek, és sokkal kevesebb lenne a sürgősségi, ha nem a begyöpösödött 20-30 éve megtanult dolgokon rugóznának a dokik. Nekem egy fiatal orvosprofesszor fogadott dokim volt, tudtam, h császár lesz, engem még pluszban meg is nyugtatott, hogy ne aggódjak, a baba számára biztonságosabb is, mert irányítani tudnak mindent, míg egy term.szülésnél bmi történik, meg van kötve a kezük, korlátozottak a lehetőségeik. Illetve a kórháznak többszörösébe kerül egy császár, mivel műtét. Persze, ezt csak azért mondta el, mert az unokahúga barátnője vagyok.


Szóval lehet fujjogni, meg csakvészhelyzetesetén meg stb, de próbáljatok meg az orrotoknál tovább látni.


Kérdező! Írtad, hogy reméled nem császár lesz. Ne reméld. Igen, álljatok hozzá úgy, hogy term. lesz, de ha nem, azt se éljétek meg rosszul.


(igen, tudom, ez a válaszom is 0 lesz, mert okolni, alátámasztani nem tudtok, mert statisztika nincs, ami különveszi a programcsászárt, a sürgősségit is abba a kategóriába sorolja, ahol a császár miatt lett gondokat összesítik - pedig valójában az egy sikertelen term.szülés következménye...)

2017. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

# 24

Én előrebocsátom hogy senkit nem pontoztam le idáig. Én örülök annak, ha minél több választ kapok erre a kérdésemre. Amúgy azzal kapcsolatban amit mondtál: "Az orvosok is azért propagálják a term. szülést, mert azzal kevesebb a dolguk, állambácsinak kevesebb pénzbe kerül." Ez sajnos tényleg így van itt Magyarországon. Viszont arról sem szabad megfeledkezni, hogy nehéz manapság jó orvost is találni, hiszen a legjobbak már rég külföldre mentek. Ha pedig tényleg műtétre kerülne a sor, akár tele van tömve a zsebe, akár nincs, semmi nem garantálja hogy minden 100%-ig tökéletes lesz.

A szülés elsősorban nem a kórháznak, hanem a családnak kerül többe (akár császár, akár rendes), mert ha nem perkálnak több tízezreket már az elején, akkor mindenre lehet számítani, csak jóra nem. Emiatt gondoltunk már egyébként az otthonszülésre is, ha rendes szülésről lenne szó.

2017. jan. 19. 00:26
 26/33 anonim ***** válasza:
36%
teljesen igazad van kérdező, sajnos :(
2017. jan. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
41%

"Én programcsászáros anyukától rosszat még nem hallottam"


Hát a barátnőm nem mesélt jókat.

És nem saját maga miatt, hanem a gyerek miatt nem jó a császár. Ha muszáj, hát muszáj.


DE! A babának szüksége van arra, hogy a hüvelyen jöjjön ki. Kell hogy ő is átélje a szülést. Az adrenalin, ami termelődik ekkor. Kell, hogy átpréselődjön a hüvelyen, mert a tüdejéből ekkor kipréselődik a folyadék. A bőre vérkeringését jobban megindítja a kipréselődés. Szóval fizikai okai is vannak, hogy a hüvelyi szülés a "jobb".

Persze anyukának lehet, a program császár a legkényelmesebb, de a babának nem! A babának kell, hogy MAGÁTÓL induljon meg a szülés. Amikor felkészült arra, hogy világra jöjjön.

Nem pedig ő még maradna, de vágnak egy nagy lyukat, és kiemelik a "kényelmes kis helyéről". Ez nagy stressz nekik.

Barátnőm szerint pszichológiailag is fontos, hogy "természetesen" szülessen a pici ( vagy legalábbis meginduljon a szülés). Ő nagyon-nagyon megbánta, hogy hagyta magát rábeszélni az elsőnél, a program császárra. A babája nagyon alvászavaros lett, sok probléma volt az elején. Ami szerinte attól volt, hogy ő még nem volt kész a megszületésre, de kivették az anyaméhből.


Szóval azért nézzétek a baba szemszögét is, ne csak anyuka kényelmét. (és a császár akkor is műtét, kockázatokkal!!!)

2017. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

# 27

Ez a legjobb válasz! Mióta elkezdtem ezzel a témával foglalkozni és egyre többet olvastam róla, én is egyre jobban úgy gondolom a császárt csak szükség esetén kell igénybe venni (elsősorban a gyerek miatt). Az emberi szervezet eredetileg a rendes szülésre van beprogramozva amit ha felborítanak, abból a későbbiek folyamán lehetnek problémák a gyerek és az anyuka szempontjából is.

2017. jan. 19. 09:46
 29/33 anonim ***** válasza:
70%

27, nem csak az a programcsászár, ahol megbeszélik, hogy jövő csütörtök. Az is az, ahol megvárják, hogy meginduljon a folyamat, s aztán műtenek. Középút, hogy a műtét előtt oxitocinnal beindítják a vajúdást. Nekem is ilyen volt, nálam olyan probléma volt, ami miatt ha itthon indult volna meg magától, az rám veszélyes lett volna, így oxit kaptam. Tulajdonképp ugyan az, mint mikor term.szüléskor oxi infúziót adnak.

Az anyának amúgy nem könnyebb szerintem, itt is lehet persze következmény, összenövések, bármi. Viszont BIZONYÍTHATÓAN én még sehol nem láttam leírva (megintcsak nem a 10-20éves statisztikák és nlcafé), hogy bármi hátránya lenne a babának a császárból, pláne, ha így megindítják, mint nekem. A bemegyek-kikapják nekem sem olyan szimpatikus, de még mindig inkább, mint bmi komplikáció

2017. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%

Sógornőmnek programcsászárja volt. Semmi problémája nem volt a babával: remek alvó az első perctől kezdve, szinte óramű pontossággal szopott, gyönyörűen fejlődik, ahogy a nagykönyvben megvan írva.

Picivel hamarabb szültem, mint a sógornőm; természetes úton. Eltekintve attól, hogy én kívül-belül repedtem, tovább kellett bent maradnom a kórházban, mint a császárosoknak, a sógornőm (és más császáros ismerőseim) már a városban vásárolgattak, amikor én még ülni se nagyon tudtam (szülés után ugyanannyival), a gyerekem a te kifejezéseddel élve nagyon alvászavaros, megviselte a szülés, magzatvizet nyelt szülés közben, rengeteget hányt, gondok voltak az emésztésével. A gyerekorvos szerint mindezt elkerülhettük volna, ha nem tesszük ki a gyereket a hüvelyi születés traumájának, hanem császároznak.

A barátnőm az elsőt sürgősségi császárral szülte (nem indult be nála a szülés, egyáltalán nem voltak fájásai; tehát nem volt felkészülve a baba a világra jövetelre) A gyerek jó alvó, jó evő, probléma mentes baba volt.

A második gyereke "felkészült" a születésre: időben született, hüvelyi úton, probléma mentes szüléssel. Ennek ellenére alvászavaros, az első időkben sok problémás baba volt.

Volt gimis osztálytársnőm testvére nőgyógyász, sógornője gyerekorvos. Mindkét gyerekük programozott császárral született. A volt osztálytársnőm most várja az első babáját, neki is programozott császárja lesz (a nőgyógyász testvére és a gyerekorvos sógornője tanácsára)

Talán kicsit kompetensebbek a témában, mint a programcsászárra rábeszélt alvászavaros babás barátnő..

2017. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!