Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászok miért fogadják...

A nőgyógyászok miért fogadják el a hálapénzt? Nem gondolják úgy, az anyuka inkább költse azt a pénzt a babájára?

Figyelt kérdés
Egy gyermek vállalása nagy anyagi teherrel jár, ezt mindenki tudja, engem mégis felháborít, hogy manapság már szinte kötelező több tízezer, akár több százezer forintot is otthagyni az orvosnál. Természetesen nem a magánrendelésről, az sztk-ról beszélek. Elhiszem, hogy kevesebbet kapnak az orvosok, mint külföldön, de sok orvos magánrendelést is folytat, így már azért szerintem bőven jó színvonalon el tud élni, még úgy is, ha belevesszük, hogy mennyit tanult, stb... Másrészt ez egy segítő szakma elvileg. Harmadrészt ennyi erővel a tanároknak miért nem adunk hálapénzt hogy a gyerekünket tanította ebben az évben? Ugyanúgy megérdemelnék. Szóval az a helyzet, én úgy látom, hogy az orvosok nem szorulnak rá a pénzre, de sok gyermekvállaló kismama viszont igen. Ebben az esetben milyen megfontolásból fogadják el a pénzt?

2017. máj. 11. 19:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%
Halapenzt adni nem kötelező. Ha a kismama nem tud adni, akkor ne adjon. De a fogadott orvosnak a díját ki kell fizetni. Én fogadtam orvost. Amikor az anyagi részére rakerdeztünk, azt mondta, hogy szigorúan annyit, amennyi a családi költségvetést nem viseli meg. Nem mond árat, annyit adunk, amennyit tudunk. Azt mondta, hogy ez egy anyagilag megterhelő élethelyzet, ő nem akar minket még tovább terhelni, abszolút rajtunk múlik. 40 ezret adtunk, azóta is hozzá járok és ugyanolyan kedves, figyelmes mint előtte. Nem minden orvos csak a pénzt lesi. De én megértem, ha az ügyeletes orvos elfogadja a hálapénzt. Ha adnak fogadd el, ha utnek szaladj el.
2017. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%

A tanárok is kapnak ajándékokat, csokrokat, édességet, felsőbb osztályba lépéskor, ballagáskor, érettségikor nagyobb összegű ajándékot. Igaz nem te perkálsz le neki egyben 50ezret, de nem is csak a te gyerekedtől kap ajándékot és nem is személyesen csak a te gyerekeddel foglalkozik.


Plusz a te döntésed, ha adsz neki pluszt. Ha adsz ne sírjon a szád, ha nem adsz akkor meg ne lepődj meg nem ugrik ki éjjel az ágyból a kedvedért és a kollégánál kell szülnöd.

2017. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
28%
Van olyan kórház, ahol ezt a fogadott orvososdit - nagyon helyesen - majdnem teljesen kilőtték, ugyanis munkaidőn kívül nem tartózkodhat az osztályon a nőgyógyász. Aki ügyeletben van, vagy nappal épp a szülőszobára beosztva, annál szül a kismama és kész. Kreatív megoldások persze mindig vannak.:-)
2017. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező, én sem adtam külön pénzt, nem jártam magánrendelésre sem. Szabályos lefolyású, panaszmentes terhességem volt, így nem volt igényem, hogy kiemelten foglalkozzanak velem. Normális, szakszerű ellátást, alapvető tiszteletet, udvariasságot és kedvességet vártam el, amit meg is kaptam.

A gond akkor van, ha valakinek ezért is külön fizetni kell. Annak nincs helye a szakmában szerintem.

2017. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
65%
"Van olyan kórház, ahol ezt a fogadott orvososdit - nagyon helyesen - majdnem teljesen kilőtték,", lehet, hogy te mindenkiben megbízol, meg neked mindegy, ki nyúlkál a lábad között, de nem mindenkinek... ezt a "nagyon helyesen" hozzáfűzésedre írtam
2017. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
60%
15, azért gondolkodj el azon, hogy mennyire örülnél, ha reggel nyolckor bemész szülni a választott orvosodhoz, aki előtte 24 órát nem aludta, mert előző nap a műtőben állt, éjjel meg behívták egy kismamához... Sajnos nagyon sok van abban, hogy szabályozni akarják a kórházak.
2017. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
80%
Szombathelyi kórházban kinyírták igen. Eredmény? Van aki Celldömölkön szül inkább, van aki Zalaegerszegen. A legtöbb ismerősömnek akik magandokihoz jártak, mindnek meg kellett indítani pont akkor amikor a dokija ügyelt... Az meg szörnyű tragédia, hogy tavaly is és pár napja is meghalt egy-egy anyuka szülés után pár órával...
2017. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha valaki úgy vállal gyereket hogy az a 20-40 ezer is gondot okoz neki, ott már bajok vannak, és nem az orvos oldaláról.
2017. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
46%
Hiába pirospacsiztok, nem normális, hogy szabályozatlanul töltik bent az időt a kórházban az orvosok.
2017. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
52%

Hálapénz nem kötelező. Ha neked megfelel az éppen ügyeletes XY-nál szülni, akkor elegendő megköszönni. De ha előre lebeszéled az orvossal, aki ezért a szabadidejéből áldoz, akkor igenis illik adni vmennyit. Az, hogy ez egy segítő szakma, nem tudom mi akar lenni. Aki orvosnak megy, az nem azért csinálja, hogy élete végéig ugráljon nulla forintért és ne legyen saját élete. Az ún. Hippokratészi eskü, amire a kevésbé tájékozott, de annál jobban megmondó emberek szoktak hivatkozni két részből áll: 1. az oktatóidat életed végéig tiszteld 2. nil nocere - vagyis, ne árts. Egy szóval nem említik azt, hogy áldozd fel magad, hogy ingyen dolgozz, hogy a saját családod hanyagold el, mert Kiss Mariskának az éjszaka közepén viszketett meg. Ez egy óriási félreértés. Az orvos nem azért van, hogy téged minden körülmények között kiszolgáljon akkor, amikor elfingottad magad.

A "fizetem a tb-t" c. mondatot pedig 10 éven belül el lehet felejteni. Az egészségügy ugyanis olyan szinten rossz helyzetben áll (mint egészségügyis, első kézből tudom), hogy a tb rendszer nemes egyszerűséggel össze fog omlani. Hogy egy rendkívül egyszerű példát mondjak, egy egyszerű esztétikus fogtömés piaci értéke több, mint az átlag havi tb, amit átlagban fizetünk... a befizetett pénz 90%-át pedig elviszik a cukorbetegek, a szívérrendszeri betegek, a tumorosok. És akkor még nem tömetted be a fogad, nem szültél, nem vitted a gyerekedet gyerekorvoshoz... sorolhatnám. Az orvosvándorlásnál a következő arányszámot tessék feldolgozni: egy 200 fős évfolyamból 10 éven belül átlagosan összesen 2-5 ember van még az országban. Úgyhogy tessék elfogadni, hogy ha összeomlik a rendszer, akkor vagy magánbiztosítóknál kell a mostani sokszorosát fizetni, vagy szépen bejön a Németországban nagyszerűen működő egyéni felelősség fogalma. Vagyis, a dohányos, krónikus etil fogyasztó (alkoholista) nem kapja ingyen a tumorterápiát, ha szájüregi rákja lesz, a kettes típusú cukorbeteg nem kap majdnem ingyen inzulint (az amúgy 100-300ezer forint helyett), ha továbbra is folyik le az ágyról a 200 kilójával. Külföldön ez bevált módszer, itthon meg megsértődnek, felháborodnak az emberek, ha egy kövér emberről megállapítjuk, hogy kövér és ennek egészségügyi vonatkozásait el is mondjuk.

2017. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!