Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászok miért fogadják...

A nőgyógyászok miért fogadják el a hálapénzt? Nem gondolják úgy, az anyuka inkább költse azt a pénzt a babájára?

Figyelt kérdés
Egy gyermek vállalása nagy anyagi teherrel jár, ezt mindenki tudja, engem mégis felháborít, hogy manapság már szinte kötelező több tízezer, akár több százezer forintot is otthagyni az orvosnál. Természetesen nem a magánrendelésről, az sztk-ról beszélek. Elhiszem, hogy kevesebbet kapnak az orvosok, mint külföldön, de sok orvos magánrendelést is folytat, így már azért szerintem bőven jó színvonalon el tud élni, még úgy is, ha belevesszük, hogy mennyit tanult, stb... Másrészt ez egy segítő szakma elvileg. Harmadrészt ennyi erővel a tanároknak miért nem adunk hálapénzt hogy a gyerekünket tanította ebben az évben? Ugyanúgy megérdemelnék. Szóval az a helyzet, én úgy látom, hogy az orvosok nem szorulnak rá a pénzre, de sok gyermekvállaló kismama viszont igen. Ebben az esetben milyen megfontolásból fogadják el a pénzt?

2017. máj. 11. 19:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
39%

"Beosztja magának a műtétet", édes istenem...Nyilván a soronkívüli, akut műtéteket is, ugye?:D


No mindegy, akik belinkelt cikkben szereplő orvosok saját véleményét lepontozzák a témában, mert ők nyilván jobban tudják, azokkal tényleg nincs mit kezdeni.

2017. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a magánbetegeit mindenki maga műti, akik szakrendelésen kerülnek előjegyzésre, őket az az orvos műti, akinél szakrendelésen voltak. A sürgős eseteket pedig az ügyeletes pár műti (ha kedvük úgy tartja). A főorvos csak aláír, illetve a komplikáltabb eseteket próbálja megszerezni magának. A korábbi főorvos sokkal keményebb kezű volt, de amikor elment, akkor átmenetileg egy kolléga lett kinevezve, aki hagyta szabadon folyni az eseményeket. Nah ekkor nagyon elszabadultak a dolgok. A kinevezett és hosszú távra tervezett új főorvos pedig nem bír már az orvosokkal, így egy egyszerű aláíró emberré vált. Semmi tekintélye a kollégák előtt. Folyamatosak a konfliktusok, veszekedések, főorvos elől próbálnak mindent eltitkolni. Ha bármi szigorítást próbál bevezetni, akkor belengeti a kemény mag (5 orvos), hogy felmondanak, erre egyszerre meghátrál a főorvos. Nálunk így megy. Néha úgy érezzük, hogy a vezető ápolónak több szava van mint a főorvosnak. Tavalyi évben volt 1100 műtét (kb 500 nagy és 600 kisműtét) és 200 császármetszés. Ehhez van 12 orvos. Nem nehéz kiszámolni, hogy nincs nálunk napi 4 nagyműtét meg 5 kisműtét.
2017. máj. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig halat adok az egnek,hogy az en orvosom azt az elvet koveti,hogy a maganrendelesen adott penzel kifizettem a szulest is.

Az elsonel komoly harcot vivott a ferjemmel mikor a boritekot szerette volna odaadni.akkor mondta,hogy ugyan,koltsuk a gyerkocre.a szulest kifizettem a rendeleseken.....

A masik kettonel mar nem is probalkoztunk,es megis ugyan ugy kedvesen,normalisan allt hozzam utana is mindig....

11 eve hozza jarok,es azert van panaszom boven,de ha egyszer elmegyek maganba egy problemaval,utana ugyan azzal,mindig a korhazba hiv vissza,akar tobbszor is,es egy fillert sem fogad el akkor mar.

2017. máj. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért sokan (talán te is kérdező) keverik a fogadott orvosnak adott pénzt és a hálapénzt amit az ügyeletes/sztk-s orvosnak adnak!

A két dolog nem ugyanaz!


Soha életemben nem adtam hálapénzt.

Terhesség eleje óta viszont magándokihoz mentem és felfogadtam szüléshez is, szülésznővel együtt. Természetesen nem ingyen fognak bejönni csak és kizárólag miattam, ugyanígy a magánrendelés sem ingyenes. Teljesen természetes, hogy ekkor, ezért pénzt kapnak. Ezt nem kötelező igénybe venni, akinek van rá pénze és szeretné tegye.


Hálapénz az tök más dolog, az ügyeletes/sztk-s orvosnak, szülésznőnek adott pénz, akinek, ha elégedett vagy a munkájával adsz pénzt/ajándékcsomagot/tortát stb. Ez lényegesen csekélyebb, mintha felfogadtad volna. Nem muszáj adni, te döntöd el.

2017. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy a tanár is kap. Nem kis ajándékokat (pl. Zsolnay porcelán váza) mondjuk ballagáskor.

Év végén meg egy rakat virágot, bon-bont. Pedagógus napkor szintén. Na ilyet sem adtam soha. Nem kötelező szintén.


Pincér, fodrász, kozmetikus, körmös, stb. is kap borravalót. Ez sem kötelező (kivéve, ha beépítik a számlába).

2017. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
48%
Pénz miatt választotta? Jah én is azért mentem anno a közgazdaság tudományira és nem matektanárnak, hogy ne okozzon gondot kifizetni majd a magánorvost, majd fogadás után a szülést. Hálapénzt pedig nem kötelező adni. Az én gyerekeimnek semmivel nem lett kevesebb ez által, szerencsére nem okoz nálunk az ilyesmi gondot! Aki meg szó szerint rászorul a pénzre, inkább ne vállaljon gyereket (és itt nem azt mondom, hogy az ne vállaljon, aki nem tudja megfogadni az orvost)!
2017. máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
54%

Ennyiből lehetne azt is kérdezni, hogy a friss szülők miért adnak hálapénzt, miért nem költik inkább a gyerekre?

Vagy ha valakinek hiányzik az a pénz, minek adja?

Bár mi tudnánk adni az orvosnak, ha valóban hálás lennék, megbeszéltük, hogy nem fogunk, a pénznek mindig van helye, a mi zsebünkben is, nem csak máséban. Szóval itt nem csak az orvosok hibásak. Főleg ha olyan ad, akinek szüksége lenne rá a pici mellett. Nem a picitől veszi el?

2017. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!