Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nőgyógyászok miért fogadják...

A nőgyógyászok miért fogadják el a hálapénzt? Nem gondolják úgy, az anyuka inkább költse azt a pénzt a babájára?

Figyelt kérdés
Egy gyermek vállalása nagy anyagi teherrel jár, ezt mindenki tudja, engem mégis felháborít, hogy manapság már szinte kötelező több tízezer, akár több százezer forintot is otthagyni az orvosnál. Természetesen nem a magánrendelésről, az sztk-ról beszélek. Elhiszem, hogy kevesebbet kapnak az orvosok, mint külföldön, de sok orvos magánrendelést is folytat, így már azért szerintem bőven jó színvonalon el tud élni, még úgy is, ha belevesszük, hogy mennyit tanult, stb... Másrészt ez egy segítő szakma elvileg. Harmadrészt ennyi erővel a tanároknak miért nem adunk hálapénzt hogy a gyerekünket tanította ebben az évben? Ugyanúgy megérdemelnék. Szóval az a helyzet, én úgy látom, hogy az orvosok nem szorulnak rá a pénzre, de sok gyermekvállaló kismama viszont igen. Ebben az esetben milyen megfontolásból fogadják el a pénzt?

2017. máj. 11. 19:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de szerintem a nagy átlag aki fizeti a járulékot, az nem megy minden hónapban pl. fogat tömetni. Sőt orvoshoz sem...
2017. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%

"Hiába pirospacsiztok, nem normális, hogy szabályozatlanul töltik bent az időt a kórházban az orvosok."

És ebben amúgy, logikusan, mi a rossz? Ha az anyukának van saját orvosa, akkor az a doki az ügyeletes válláról veszi le az anyukát, veszi át a felelősséget, ezáltal az ügyeletesnek több ideje lesz a nem magándokis nőkre. Plusz ezért a fizetést nem a kórház adja, hanem az anyuka. Vagyis ott van, kollegának segít, ne neki kelljen esetleg az 5. nővel is foglalkozni, te zsebedből semmit ki nem vesz. Akkor mi is a probléma?

2017. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%
mert ez az egyik legjobban tejelő orvos,akár a sebész; aki ezeket a szakmákat választja, az nem véletlenül teszi. Szerinted mikor ezt választják hivatásuknak, nem veszik ezt figyelembe? Megsúgom, 90 százalékuk a pénz miatt választja.
2017. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
28%

És ebben amúgy, logikusan, mi a rossz? Ha az anyukának van saját orvosa, akkor az a doki az ügyeletes válláról veszi le az anyukát, veszi át a felelősséget, ezáltal az ügyeletesnek több ideje lesz a nem magándokis nőkre. Plusz ezért a fizetést nem a kórház adja, hanem az anyuka. Vagyis ott van, kollegának segít, ne neki kelljen esetleg az 5. nővel is foglalkozni, te zsebedből semmit ki nem vesz. Akkor mi is a probléma?


Bemegy reggel hétre. Fél kilenctől kettőig áll a műtőben. Négyig megnézi a betegeit. utána hazamegy, esetleg magánrendel. Tízkor lefekszik, majd egy óra múlva bemegy egy kismamához. Fél négykor hazamegy, ha hazamegy... majd reggel hétkor kezdi elölről. És nem alhat el a műtőasztal mellett...


Itt nem arról van szó, hogy az ügyeletesről terhet vesz le, hanem arról, hogy a rendes munkaidején kívül mennyit tölt bent, munkával, miközben törvény írja elő a kötelező pihenőidőket...

2017. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden nap van maganrendelese. Nálunk minden dokinak heti egyszer van. Nem is minden nap műtenek. Heti egy vagy két nap osztanak be maguknak műtétet. Csak azért írom, mert ezredszerre írod le, hogy mennyire nincs egy perce se pihenni a dokiknak. Én nem azt mondom, hogy nem megterhelő, mert persze hogy az, de azért nem heti 120 órát állnak a műtőasztal mellett...
2017. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Erről ennyit. Váratlan halálesetek pedig sajnos, történnek, különösen problémás szülésnél, amikor épp Celldömölkről utaztatták az anyukát Szombathelyre...

2017. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
57%

dolgoztál kórházban? Csak mert én eddig 17 évet. ÉS nem csak akkor áll ott, ha operál, hanem akkor is, ha asszisztál. Nálunk az osztályon évek óta előfordul, hogy a szakrendelésre nem jut orvos napközben... És attól, hogy nem rendel magánban minden délután, tudod, van családja. VAgy hobbija. Tehát nem megy haza négykor és fekszik le aludni.

Szerintem egy hetet vállalj be egy nőgyógyász életéből.

2017. máj. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted honnan tudom, hogy hány műtétet osztanak be maguknak, ha nem ott dolgozom? Megálmodtam éjjel? Írtam, hogy nem azt mondom, hogy nem megterhelő, mert persze hogy az, de azért nem kell általánosítani, hogy állandóan majdnem elalvó nőgyógyászok futkoznak jobbra-balra a kórházban. Lehet, hogy én szerencsésebb helyen dolgozom. Vagy felénk kevesebb a beteg. Esetleg nem mernek hozzánk jönni, amilyen egy-két orvos stílusa.
2017. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de ti nem fogadnátok el az orvos helyében?

Ha valaki a munkátok miatt csak úgy adna zsebbe több tíz ezret és napi szinten, akkor nem fogadnátok el?

Mégis miért lenne a saját pénztárcája ellensége? Főleg úgy, hogy alapból itthon dolgozik, jóval kevesebbet kap, mint a nyugati szomszédainknál kaphatna.

Én is elfogadnám.

A kérdés ott van, hogy miért adják az emberek? Anélkül is el kell, hogy lásson.

Aki elégedett, adjon.De nem kötelező, sőt.

Ha nem adsz sem fogja benthagyni a gyereket vagy direkt megnehezíteni a dolgot.Nem tehet ilyet nyilván.

A betegek hibája, hogy ennyire virágzik a hálapénz.

2017. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
65%

hány műtétet osztanak be maguknak


egyet se, felénk a főorvos osztja. Még ha egy hétre csak 3-4 saját műtétese is van, akkor is napi egynél minimum asszisztál mellé, plusz jut napi 2-3 kisebb beavatkozás is mellé...

2017. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!