Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy mostanában...

Mitől van az, hogy mostanában szinte bűnös dolognak számít ha egy kismama vékony marad, szülés után úgy néz ki mintha nem is szült volna?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre gyakoribb az, hogy ezeket a kismamákat/anyukákat sokan támadják azzal, hogy "nem ez a normális anyatest", nem így kéne kinézni (izmosan, feszesen,vékonyan stb.), hanem az a jó ha van egy kis babaháj,csíkok stb.Nem értem miért zavar egyeseket hogy vannak olyan nők, akik a régi formájukat szeretnék visszakapni,úgy érzik jól magukat a bőrükben.Nem kilókban mérik azt hogy ki mennyire jó anya.Én személy szerint azért sem tartom jónak azt hazudni, hogy az elhízás természetes velejárója a terhességnek, mert ezzel nagyon sok(még gyermekvállalás előtt álló)nőt vezetnek félre,ijesztenek meg, hiszen azt sugallják, hogy elkerülhetetlen az elhízás.Ti hogy gondoljátok?Mi az pontosan ami ekkora indulatokat vált ki egyes kismamákból, ha meglátnak egy alig egy hónapja szült,feszes bőrű anyukát, aki büszkén oszt meg magáról egy bikinis képet valamelyik közösségi oldalon?Én sok ilyen képet láttam és igen, alatta kommentháború folyt hogy milyen rossz anya, stb.
2018. febr. 13. 22:37
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
80%

A megosztásos esetnél arra gondolnék, hogy egyrészt az a baj, hogy nem a gyerkőc az alfa és omega, hanem magára is figyel, másrészt irigység...


Nem mozgok emberek között, így én nem tudok róla, hogy ez a helyzet (plusz nem tipikus a kicsiny ismeretségem sem), elég hervasztó, ha igen. Nem mindenki hízik meg a várandóság alatt, nincs ebben semmi különös és főleg semmi baj.


De tényleg, emberek vagyunk, egyesek nem is olyan tökéletesek és megértőek. Egy bikinis képnél az anyukának nem szabad meglepődnie, hogy beszólnak, elég természetes dolog ez a reakció ilyen közel a szüléshez. Ne várjunk már csodákat az emberiségtől, ezt is toleránsan kezelni, az sok lenne. Igenis lehet olyan íze a dolognak, hogy "bibí, én ilyen szép vagyok, ti meg nem", egy rosszabbul kinéző számára. Még ha ez totál nem is igaz, az emberi lélek ilyen, érzékeny tud lenni mindenfélére.

2018. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
43%
A párom is szült egy csodaszép kislányt nekem és szülés után egy évvel 2kg híján a szülés előtti súlya volt meg. Persze mi is megkapjuk az oltogatást, de nem érdekel. A lusta elhízott véranyuk terjesztik ezt, akik tréningnadrágban zsíros hajjal zabálják otthon a csipszet a kanapén tespedve kèt brazil szappanopera között, miközben facebookon verik a mellüket, hogy milyen jó anyák és posztolnak minden nap valami gyerekes képet. Fel kell emelni a valagat és mozogni, tornázni kell. Az nem baj, ha valaki felszed pár kilót szülés után. A baj az, hogy elhanyagolják magukat sokan.
2018. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
53%

Egyetlen egy szó: irigység.


Ja, nem kettő: irigység, lustaság.

2018. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
95%

Saját környezetemben lévőket megfigyelve nekem úgy tűnik, hogy leginkább a fiatal (25 alatti) anyukák között vannak olyanok, akik nagyon gyorsan regenerálódnak szülés után, anélkül, hogy különösebben erőlködnének. És ez így teljesen rendben is van, ahogy az is, ha mások kicsit odafigyelnek a mozgásra, az egészséges táplálkozásra, mivel az a babának is jó.

Azonban van a másik véglet. Vannak olyan anyukák, akik az alakjuk gyors visszanyerése céljából lemondanak a szoptatásról, durván fogyókúráznak, túlzásba viszik az edzést, vagy pl. akiknek az a legfontosabb, hogy mindig csinosak legyenek és rendben legyen a sminkjük és a hajuk. Jó dolog az igényesség, de őket már nem tudom megérteni, ha attól, amit csinálnak, a baba valamilyen hátrányt szenved.

Azzal egyetértek, hogy nem kötelező terhesen elhízni, úgy tudom, hogy 10-12 kg súlygyarapodás az átlagos és ideális, ha valaki nem volt eleve túlsúlyos. Az emberek úgy gondolják, hogy kell egy kis súlytöbblet a szoptatáshoz, de lehetnek kivételek - nekem van olyan ismerősöm, aki totál vékonyan két gyereket szoptatott egymás után 3-3 évig. Szerintem ez a közvélekedés is hozzájárulhat az elítélő hozzáálláshoz, azaz lehetnek, akik azt gondolják, hogy akin nincs pár plusz kiló és jól néz ki, az biztosan nem szoptat, és nem foglalkozik eleget a kisbabájával.

2018. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!Elég gyakori mostanában, hogy súlyfelesleggel, terhességi csíkokkal rendelkező anyukák úgy vállalják a testüket, hogy fotókat posztolnak róla,"Elfogadom a testem!", "Anyatest" stb. címszóval.Akkor miért ne oszthatna meg egy vékony anyuka is bikinis képet magáról?Az miért durva?Ezek szerint mégsem fogadják el annyira a testüket az elhízott anyukák?Akkor ez csak duma a részükről?Mert ha így van, akkor azt nagyon igazságtalannak tartom és nem utolsó sorban kettős mércének.Aki dagi, az jó anya, az normális, aki vékony,izmos,figyel magára az rossz anya?Hol van itt az összefüggés?
2018. febr. 14. 00:25
 6/47 anonim ***** válasza:
96%

Nem szoktam Facebookozni, meg nincs sok ismerős, akinek babája van, ők meg jellemzően soha nem posztolnak bikinis képet. Igaz, mi már nem is vagyunk kamaszok.

Nekem is egy éves a kisfiam.

Senki nincs, aki hízott volna a terhesség alatt. Amikor séta közben összefutottunk nyáron (póló, rövid nadrág) ugyanúgy néznek ki, mint aki nem is szült.

Lehet, hogy itt-ott csíkos, vagy nem ugyanaz a teste bikiniben, de ez 90%-ban genetika, és 100% nem látszik kívülállók számára.

Én is a terhesség előtt hordott ruhákban mentem haza a kórházból, rajtam se látszik, hogy született még egy gyerkőc. Igaz, nekünk a 3., a csíkokra szert tettem az elsővel, a mellem se olyan, mint 16 évesen. Nem volt mit lerombolni. :D

Lehet, hogy ez az oka, de én egyáltalán nem találkoztam ezzel a jelenséggel. Nem megy az oltogatás, senkit nem érdekel, kinek milyen feszes a teste, vagy hogy szoptat-e, vagy jár-e edzeni.

Egy-egy celebkéről szóló bulvárhír alatt el tudom képzelni ezt a hajtépést, de ilyeneket nem olvasgatok.

Facebookon állítsd be, hogy nem lehet kommentálni a képeid, aztán ennyi.

2018. febr. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
92%

Szerencsére nekem nem ilyen a társaságom. A szoptatás alatt úgy vettem észre mintha két csoport lenne az egyik akiről olvadnak le a kilók és aki mindentől hízik.

Én eléggé ducin lettem terhes 98kg voltam (117 voltam előtte fél évvel, mint kiderült súlyos ir ezért nem ment a fogyás, csak utána amikor már rendbe voltam) szülés útán kb 2 hónappal újra ennyi voltam, egy évvel szülés után pedig 75 kg.

Sokan irigykedtek, de tény hogy tartottam végig a szigorú diétám, szedtem a gyógyszerem és amint lehetett sportoltam.

Szerencsére nem irigykednek, hisz nincs mire az összes barátnőm akinek van babája már előtte is vékony volt, most is max pár kg van rajtuk. Bikiniben senki nem néz ki rosszul.

Szerintem ne foglalkozz ezzel, a lényeg, hogy ti érezzétek jól magatokat egy családként!

2018. febr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
67%

Nemtudom miért van ez.

Én teljesen ugy nezek ki mint elotte, semmi sem valtozott , csak a heg..:/ de nem latja senki!


Sosem szoltak erte,sot. Mondtak h csinos vagyok,hogy csinalom? Neha kaptam olyat,hogy ugye nem dietazoool??? Mert 35 hetesen csak 5kg plusz volt rajtam annak is kb 70% gondolom a baba +"tartozékok"!


Nincs osszefuggesben kjnezettel az anyaság..

Bnőm (nagyon szeretem..de..) hát ő elég duci, ő szules utan hizott még 15kgot. 90kg koruli, es nem mindig erzem jo anyanak.. fura. Sokszor mar par hetesen lepasszolta a gyereket h bulizzon. Terhesen cigizett neha sorozott meg ilyesmi. Nem a kinezettol lesz vki jo v rossz anya

2018. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
84%
Manapság az is bűnös dolognak számít, ha valaki élvezi az anyaságot, nem szidja a szoptatást és megmarad a férjével a jó kapcsolata... Irigyek a nők. 😕
2018. febr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
76%

Én 27 évesen szültem az első gyerekem. Most 30 vagyok 2 gyerekem van. Alacsony, vékony (senki nem mondaná meg, hogy 2x szültem) és babaarcu. Ha az én gyerekem hisztizik akkor neveletlen minek vállaltam gyereket mert még fegyelmezni se tudom. Ha egy velem egyidős de anytestű (vagyis vagy 40nek kinéző) gyereke sír, akkor jajj szegény biztos fáradt, nyűgös az időjárás miatt, fogzik stb.

Nekem sajnos többször ilyen kellemetlenség ért.

2018. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!