Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy mostanában...

Mitől van az, hogy mostanában szinte bűnös dolognak számít ha egy kismama vékony marad, szülés után úgy néz ki mintha nem is szült volna?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre gyakoribb az, hogy ezeket a kismamákat/anyukákat sokan támadják azzal, hogy "nem ez a normális anyatest", nem így kéne kinézni (izmosan, feszesen,vékonyan stb.), hanem az a jó ha van egy kis babaháj,csíkok stb.Nem értem miért zavar egyeseket hogy vannak olyan nők, akik a régi formájukat szeretnék visszakapni,úgy érzik jól magukat a bőrükben.Nem kilókban mérik azt hogy ki mennyire jó anya.Én személy szerint azért sem tartom jónak azt hazudni, hogy az elhízás természetes velejárója a terhességnek, mert ezzel nagyon sok(még gyermekvállalás előtt álló)nőt vezetnek félre,ijesztenek meg, hiszen azt sugallják, hogy elkerülhetetlen az elhízás.Ti hogy gondoljátok?Mi az pontosan ami ekkora indulatokat vált ki egyes kismamákból, ha meglátnak egy alig egy hónapja szült,feszes bőrű anyukát, aki büszkén oszt meg magáról egy bikinis képet valamelyik közösségi oldalon?Én sok ilyen képet láttam és igen, alatta kommentháború folyt hogy milyen rossz anya, stb.
2018. febr. 13. 22:37
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

20: vagy olyan a genetikája. 14,5 kilót híztam, 8 maradt egy pár hónapig (így voltam 54,5 kiló, már akkor is mondták, hogy de jó vékony vagyok, pedig magamhoz képest jó nagy voltam), aztán mire a lányom 9-10 hónapos lett, lement. Szoptattam, 6 hónapig kizárólag, amúgy meg evés mellett 2 éves korig, ezért csak nagyon finoman mozogtam, főleg sétáltam, és heti 1 baba-mama torna volt, valljuk be, annyira nem sokat ért, inkább csak azért mentünk, hogy társaságban legyünk.

A lányom 1 éves korára 47 kiló voltam. 156 centi vagyok, szóval nem néztem ki anorexiásnak, csak vékony voltam, mint a terhesség előtt is.

Igazából szerintem annyi eszük lehetne az embereknek, akik amúgy ismernek, hogy ha előtte vékony volt valaki, akkor annyira azért nem meglepő, hogy nem lett 90 kiló. Én írtam, hogy az öreglányok mondogatták/mondogatják, hogy nincs "asszonyformám" - mitől lenne, sose volt. De a környezetemben is azt látom, hogy akin eleve nem nagyon volt fölösleg, azon nem maradt a szülés után sem, vagy csak minimális.

2018. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
53%
21: A genetikán nem lehet változtatni, de a kaján igen. Bár terhesen nehéz, inkább előtte kellene. Te meg szerencsés vagy, hogy nem lett “asszonyformád”😂 Nekem sincs🙏
2018. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyet értek veled. Engem azért szóltak meg a kedves munkatársaim mert "csak" 13 kg híztam ( holott azért az sem kevés) és csinos kismama voltam. Most meg azért néznek mert 2 kg val vagyok könnyebb mint a teherbeesésem előtt. Hozzáteszem a többséget nem érdekli a saját kinézete csak a másik, mert írigyek. Nem feszes a bőröm edzeni nincs időm még, de azért dagadt sem akarok maradni. Azt bírom amikor azt mondják szülés után h jaj róluk nem mentek le a felszedett kilók. Hát nem tudom honnan veszik h az lemegy magától ( nekem sem ment) azt le kell diétázni, sajnos nem mindenki olyan alkat h csak lecsusszan róla. Összegezve én úgy gondolom tök jó h a nők többsége Nő marad a szülés után is, aki meg fröcsög a zsírjában és csak háborog meg is érdemli.
2018. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 kilót híztam. Abbahagytam a heti 60 km futást, sajnos ugyanannyit ettem. Szülés után 1,5 hónappal ugyanolyan voltam, mint terhesség előtt. Nem tettem érte, de a kislányunk annyit sírt, hogyha volt egy időm azonnal aludtam. Szerintem ez a terhes nőn és a genetikán is múlik. Én zabáltam, de könnyen leadtam. Van olyan barátnöm, aki csak 12 kilót hízott, de másfél éve küzd 5 kilóval, hogy leadja. Én inkább azt látom, hogy ez lett a divat, hogy legyünk csinosak terhesen. Szerintem ez jó. Amúgy azt gondolom, hogy nem irigység szokott lenni ez más részéről, inkább az van a köztudatban, hogy “egyél kettő helyett”. Én például csodáltam a vékonyan szülő, szülés után vékony nőket, de egy pillanatig nem voltam féltékeny.
2018. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
24: Ez se semmi másfél hónap alatt👏. Amúgy igazad van, tényleg még az van a köztudatban, hogy jó sokat kell enni.
2018. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. Utólag már nem így csinálnám. Mondjuk kényszer szülte helyzet volt, hogy nem ettem, de tényleg egész nap sírt szegényke. Valószínű sok víz is volt rajtam. Nem mértem magam szülés után. Karácsonykor keresgéltem ruhát mit is vegyek fel és rám jöttek a csinos ruháim és akkor álltam mérlegre. Sajnos azóta se álltam vissza (15 hónapja) a normális étkezésre és már 7 hetes terhes vagyok:).
2018. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Szerintem irigység! Én nem ítélem el azokat akiknek 25 kiló felesleg marad terhesség után, és elvàrom h engem se itéljenek el. 50 ről indultam 58 al mentem szülni 54-el jöttem ki. Semmit se hiztam szinte. Meg se látszott. Apum mondta h én is a babakocsihoz kaptam a gyereket? :) és nevettünk.

Most vagyok 11 hetes a tesoval 43 ról indultam és 45 vagyok. ( nincs hányás, van hízás)

2018. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
24: gratulálok a terhességhez! Mit jelent az, hogy nem álltál vissza a normális étkezéshez? Nincs étvágyad? Az mondjuk terhesség alatt elég rendesen visszajön😀
2018. febr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Édességet eszem édességgel, na meg egy kis sajtot😔. Nagyjából ezen élek. De pont most készítettem el a műzlimet, mától új élet:)))!
2018. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Köszönöm a gratulációt:).
2018. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!