Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy mostanában...

Mitől van az, hogy mostanában szinte bűnös dolognak számít ha egy kismama vékony marad, szülés után úgy néz ki mintha nem is szült volna?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre gyakoribb az, hogy ezeket a kismamákat/anyukákat sokan támadják azzal, hogy "nem ez a normális anyatest", nem így kéne kinézni (izmosan, feszesen,vékonyan stb.), hanem az a jó ha van egy kis babaháj,csíkok stb.Nem értem miért zavar egyeseket hogy vannak olyan nők, akik a régi formájukat szeretnék visszakapni,úgy érzik jól magukat a bőrükben.Nem kilókban mérik azt hogy ki mennyire jó anya.Én személy szerint azért sem tartom jónak azt hazudni, hogy az elhízás természetes velejárója a terhességnek, mert ezzel nagyon sok(még gyermekvállalás előtt álló)nőt vezetnek félre,ijesztenek meg, hiszen azt sugallják, hogy elkerülhetetlen az elhízás.Ti hogy gondoljátok?Mi az pontosan ami ekkora indulatokat vált ki egyes kismamákból, ha meglátnak egy alig egy hónapja szült,feszes bőrű anyukát, aki büszkén oszt meg magáról egy bikinis képet valamelyik közösségi oldalon?Én sok ilyen képet láttam és igen, alatta kommentháború folyt hogy milyen rossz anya, stb.
2018. febr. 13. 22:37
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Mert egy férfi aztán nagyon tudja... Sok nőnek a szülés után megmarad a széles csípő is. Volt szomszédnőm, fiatal nő, kb. 25 éves lehet, 170 cm magas és a szülés előtt kifejezetten férfias, csontos, vékony, erős alkata volt, a terhessége alatt gyökeresen megváltozott. A babája most fél éves, a lánynak pedig még mindig olyan széles csípője van, mint anyukámnak. Soha nem tapasztaltam még ilyen változást! Nagyon sok minden alkati kérdés, ezt jó lenne ha nem hagynák figyelmen kívül azok, akik más anyukákat stírölnek az utcán. Általában a még nem szült nőkre jellemző, hogy másokat kritizálnak, de a legdurvább, amikor már szülő nők teszik ugyanezt. Mert lehet, hogy valakinek megereszkedik a hasa, a másiknak viszont lógó lesz a melle, a harmadiknak meg tönkremennek a fogai vagy elveszíti korábbi szép hajkoronáját. Sőt olyan is van, hogy nő a cipőmérete! Ismétlem, ezek mind alkati kérdések. És ha valakinek a terhessége előtt nem volt szokása edzőterembe járnia, ne legyen már közbotrány tárgya, hogy szülés után sem fog elmenni, hogy visszanyerje lánykori alakját és másoknak tetszen. A férfiak, akik ezeket a nőket kritizálják, azok nézzenek tükörbe inkább. Mert egy edzőterem sem megoldás mindenre, pl. a kopaszságra, intim panaszokra, prosztataproblémákra, stb. Ha majd végig csinálnak egy hüvelyi szülést, akkor állítsanak pellengérre egy nőt a túlsúlya miatt. Az ilyen férfiak hagyják el a feleségüket, mert az a szülés után nem majmolta a többi nőt feszességben, meg mindenben. Épp elég sovány magamutogató nő nem érzi magát jól a bőrében. Mert nem csak a terhesség, de az idő és a stressz is látszik ám valakin. A szépség kisugárzás és nem kilogrammban mérhető.
2018. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Sajnálatos, hogy a szövegértési készséged nulla, de semmi gond, újra elnagyarazom neked hogy pontosan mit is írtam :engem az zavar, hogy a túlsúlyos anyukák bamuljak és szoljak meg a vékony, sportoló anyukakat.Én személy szerint nagyon figyelek a taplalkozasra,a vonalaimra,pedig jómagam is szültem már és fogok is pár héten belül. Engem nem érdekel ha valaki kövér, de az igen ha a koverseget állítja be normalisnak.A kiszelesedett csípő nem kövérség. Az valóban alkati dolog.Ezen kívül : egy férfi miért nem alkothat véleményt a témával kapcsolatban??Hiszen őket is érinti az,ha a feleseguk felszed mondjuk 30 kilót.Joggal mondhatjak hogy "nem ilyen lovat vettem!"A szeretet nem szűnik meg,de a vágy az más tészta.
2018. febr. 24. 06:52
 43/47 anonim ***** válasza:
0%
Az a szép, ha vékony marad
2018. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Akkor legyetek boldogok :)

Csak arra lennék kíváncsi, hogy apukának is ugyanilyen megfelelési kényszere van-e a kockahasa ellenére?

2018. febr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Kérdező a szövegértésem megfelelő, a témád ugyanis már más irányt vett, te isa váladzodban már mást is feszegettél. És lám lám, írod, hogy "nem ilyen lovat vettem" Szerinted 20-30 év elteltével hogy fogsz kinézni? Lesz egy betegséged, baleseted, maradsz a régi ember? Az élet a nagy tanítómester, sajnálhatod, ha ennyire ingatag egy kapcsolat, hogy így aggódsz az alakodért.
2018. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Az ha valaki betegség/baleset miatt változik, az teljesen más mintha lustaságból,igénytelenségből elhízik,elhagyja magát.Próbálod kiforgatni a szavaimat,pedig egyértelmű hogy mire is gondoltam pontosan.A kapcsolatom egyáltalán nem ingatag,szeretjuk egymast,dd attól függetlenül nem örülnék ha a férjem "folkapna" 20-30-40 kg tulsulyt.
2018. febr. 25. 09:37
 47/47 A kérdező kommentje:
Az alakomert nem aggódom, hanem odafigyelek hogy mit és mennyit eszem.Tudod én nem érezném jól magam a bőrömben ha elhíznék.
2018. febr. 25. 19:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!