Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy mostanában...

Mitől van az, hogy mostanában szinte bűnös dolognak számít ha egy kismama vékony marad, szülés után úgy néz ki mintha nem is szült volna?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre gyakoribb az, hogy ezeket a kismamákat/anyukákat sokan támadják azzal, hogy "nem ez a normális anyatest", nem így kéne kinézni (izmosan, feszesen,vékonyan stb.), hanem az a jó ha van egy kis babaháj,csíkok stb.Nem értem miért zavar egyeseket hogy vannak olyan nők, akik a régi formájukat szeretnék visszakapni,úgy érzik jól magukat a bőrükben.Nem kilókban mérik azt hogy ki mennyire jó anya.Én személy szerint azért sem tartom jónak azt hazudni, hogy az elhízás természetes velejárója a terhességnek, mert ezzel nagyon sok(még gyermekvállalás előtt álló)nőt vezetnek félre,ijesztenek meg, hiszen azt sugallják, hogy elkerülhetetlen az elhízás.Ti hogy gondoljátok?Mi az pontosan ami ekkora indulatokat vált ki egyes kismamákból, ha meglátnak egy alig egy hónapja szült,feszes bőrű anyukát, aki büszkén oszt meg magáról egy bikinis képet valamelyik közösségi oldalon?Én sok ilyen képet láttam és igen, alatta kommentháború folyt hogy milyen rossz anya, stb.
2018. febr. 13. 22:37
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
79%

3 gyerek után nem mondanám feszesnek magam (de dolgozom rajta).Van még 1 kis súlyfeleslegem is,de én is mindig megkapom h 3 gyereket szültem nem így kellene kinéznem.Terhesen szinte csak a hasam nőtt,a közvetlen környezetemből sokan azt se vették észre h terhes vagyok a 3.-al 😂 Azt is megkaptam kicsi a hasam kicsi lesz a baba (4kg volt).Ne éhezzek,egyek éjszaka,meg 3 helyett (szoptatás mellett lettem terhes),utána 2 helyett...

Szerintem ez olyan "Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" dolog.

2018. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
93%

Nekem soha senki nem szólt be, hogy miért maradtam vékony. Sportolni is elkezdtem, szoptatás mellett is tudtam.

Bár tény, hogy nem posztoltam bikinis képet, ahogy gyerek előtt sem tettem.

Szeintem mindkét tábor (striás duci és szülés után is jó nő) képei gázok. Aki ilyet kitesz, az ne csodálkozzon utána a kommentháborún. (Valószínűleg pont ez a célja, nem?)

2018. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
89%

42 évesen sincs mit szégyellnem a testemen, három gyerek után, akikből az egyik elmúlt 18 éves. 51 kg-nál több nem vagyok, járok futni, de dicsekedni, magamról bikinis képet posztolni soha az életben nem jutott eszembe!


Rengeteg nő van emellett, akinek semmit sem kell tennie, mégsem lesz bálna.

2018. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
28%

Talán mert természetellenes? Engem nem érdekelnek a külsőségek, de az első 6 hét gyermekágyas időszak. A pihenésről, összeszokásról szól. Szülés után 4 héttel még jó eséllyel még a vérzés sem állt el(legfeljebb 10-20%-nak)

Normál esetben senkinek nem jutna eszébe bikiniben a tengerparton flangálni.

2018. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%

Egy vicces sztori, az irigységről:


Nővérem mindig nagyon vékony és feszes volt, fele rész genetika, fele intenzív sport. Szülés után is elég hamar visszanyerte régi alakját. Elmentek a babájával baba-mama jóga csoportba, ahol a nővérem (köszönet a több tíz évnyi sportnak), profin csinált mindent, hajlékony volt, fitt és energikus. Az óra után a csoport vezetője "finoman" közölte vele, hogy többet nem szeretné itt látni, mert rontja a többi anyuka önbecsülését...

2018. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is vékony vagyok, alacsony is. 27 évesen szültem, nagyon szerencsésen jöttem ki belőle, egy darab csíkom nem lett sehol, nem ereszkedett meg a bőröm sem. Kb. 2-3 kiló van rajtam régi önmagamhoz képest, de az az igazság, hogy ezen nem töröm magam, kellett is rám, mert túl vékony voltam régen. Én látom azért a változást, mások szerint viszont mintha mi sem történt volna.


De nekem senki nem tett negatív megjegyzést erre, néhány helyi öreglány mondott annyit, hogy jól nézek ki, csak nincs semmi asszonyformám :D (addig jó nekem asszem :D)


Hozzáteszem, genetika amúgy, rendszeres sétán a gyerekkel, meg heti egy baba-mama tornán kívül semmit nem csináltam, mégis hamar lement rólam minden. 2 évig szoptattam, az se viselte meg a melleimet, minimális a különbség, inkább csak puhábbak, látványra nem nagyon változott.


Most 30 éves vagyok, tervben a következő, hát, nem tudom ennyi idősen is szerencsém lesz-e.

2018. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!Én is úgy látom, hogy főként az irigység az oka a feszültségnek.A másik dolog ami "háborút" indít el általában, az a szoptatáspárti/tápszer párti hozzáállás.Én úgy gondolom, hogy gyereket vállalni/nevelni csodálatos dolog.Ne a külseje határozzon meg egy embert, persze a túlsúly nem éppen egészséges(magas vérnyomás,magas koleszterin,cukorbetegség stb.), talán ezért is érdemes odafigyelni arra, hogy terhesség alatt nem hízzunk meg.Jómagam is édesanya vagyok,31 éves.Van egy 7 éves kislányom és most várom a másodikat egy hónap múlva.Én mindkét terhességemnél tudatosan táplálkoztam, odafigyeltem mit és mennyit eszem.Szülés után 4 héttel ismét 49 kg voltam.Ez nekem fontos volt, van aki lassabban regenerálódik, vagy aki csak egy évvel később lesz a régi.Embere válogatja.De nagyon rossz volt mikor én is megkaptam hogy nem ez a normális,biztos a baba látja kárát.Konkrétan ellenszenvet váltottam ki 1-2 kismamából.Fontos hogy elfogadjuk a másikat, de szögezzük le:a kövérség egészségtelen, nem az a normális, akármennyire is divatba akarják hozni.
2018. febr. 14. 09:37
 18/47 A kérdező kommentje:
A másik fontos dolog a példamutatás.Rettenetesen sok a túlsúlyos gyerek. Tanár vagyok, látom hogy mit esznek, tudom mennyit mozognak.Nehéz úgy egészséges életmódra szoktatni a fiatalokat, ha közben otthon azt látják hogy a szüleik pont az ellenkezőjét csinálják.
2018. febr. 14. 09:42
 19/47 anonim ***** válasza:
77%
54 kiló volt a kiinduló súlyom. Mind a két terhességem alatt 6!!! kiló jött fel rám. Szerinted? Mit kaptam? :D A kórházból lapos hassal és a versenysúlyommal jöttem haza. Szoptattam 1 éves koráig mind a kettőt, ettől az első 2-3 hónapban tovább fogytam. Ha bejelentem, hogy 2 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát (este 8-tól reggel 8-ig), akkor jön az igazi villámló tekintet :D
2018. febr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem, hogy csak az irigységről meg rosszindulatról lenne szó. Még a szakemberek, orvosok, dietetikusok között sincs egyetértés és egységes álláspont a terhesség alatti hízás mértékére, táplálkozásra vonatkozóan. Van olyan nőgyógyász aki szerint egy babával 6-7 kg- ot elég hízni, vitamindús táplálkozás és vitaminpótlás mellett, mások szerint meg 10-12 kg a normális. Tehát ebből is adódik a nézeteltérés, hogy kinek mit tanácsol az orvosa, védőnője. Aztán aki meg vékony marad, arról azt gondolják, hogy biztosan koplal meg nem szoptat, pedig lehet, hogy csak nem a magyar étkezési normákat követi.
2018. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!