Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy mostanában...

Mitől van az, hogy mostanában szinte bűnös dolognak számít ha egy kismama vékony marad, szülés után úgy néz ki mintha nem is szült volna?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre gyakoribb az, hogy ezeket a kismamákat/anyukákat sokan támadják azzal, hogy "nem ez a normális anyatest", nem így kéne kinézni (izmosan, feszesen,vékonyan stb.), hanem az a jó ha van egy kis babaháj,csíkok stb.Nem értem miért zavar egyeseket hogy vannak olyan nők, akik a régi formájukat szeretnék visszakapni,úgy érzik jól magukat a bőrükben.Nem kilókban mérik azt hogy ki mennyire jó anya.Én személy szerint azért sem tartom jónak azt hazudni, hogy az elhízás természetes velejárója a terhességnek, mert ezzel nagyon sok(még gyermekvállalás előtt álló)nőt vezetnek félre,ijesztenek meg, hiszen azt sugallják, hogy elkerülhetetlen az elhízás.Ti hogy gondoljátok?Mi az pontosan ami ekkora indulatokat vált ki egyes kismamákból, ha meglátnak egy alig egy hónapja szült,feszes bőrű anyukát, aki büszkén oszt meg magáról egy bikinis képet valamelyik közösségi oldalon?Én sok ilyen képet láttam és igen, alatta kommentháború folyt hogy milyen rossz anya, stb.
2018. febr. 13. 22:37
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Hahaha kitartást az új élethez! Kismanócska meghálálja. Szedsz valamilyen terhes vitamint?
2018. febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a gond, hogy vékony maradt, hanem hogy mutogatja magát: Lám-lám, milyen vékony maradtam még terhesség után is.

Kinek mi a fontos a baba születése után.....

2018. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Ha a túlsúlyos anyukák mutogathatjak magukat,hogy lám -lám,meghíztam terhesség alatt és büszke vagyok rá,vállalom, akkor a csini anyukák miért nem lehetnek büszkék magukra??Attól hogy valaki nem lesz dagadt terhesség alatt,még nem jelenti azt hogy neki nem fontos a gyereke.Nekem is fontos hogy hogyan nézek ki,hány kilóval fejezem be a terhességet,mégis imádom a nagylányomat és nagyon várom a második gyerekem érkezését.
2018. febr. 18. 01:04
 34/47 anonim ***** válasza:
24-es vagyok meg sokadik:). Femibiont szedtem végig először és most is azt szedem:).
2018. febr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Ez nem csak mostanában van így. 30 éve is így volt; hogy a játszótéren a többi anyukák, nagymamák kérdezgették, hogy tényleg az én gyerekeim? Mind? Mert nincs olyan "tisztességes anya alkatom". És szerintem nem is rosszindulat. Mert ahogy beszélgettünk, és látták, hogy mit, hogyan eszünk, stb. utána már csak arról beszéltek, hogy milyen szerencsém van. És biztos igazuk volt, akkor nem is nagyon gondolkodtam rajta, nem is figyeltem rá. Volt más dolgom elég, nem is tudom.

Pedig pocakosan majd 20 kilót híztam, de nem is látszott. És utána 5 kilóval lettem több a lánykori súlyomnál, és úgy maradt, nem is igazán törődtem vele, csak azzal, hogy a ruhatáram hordani tudjam.

Szerintem nem irigységből mondják, csak azt gondolhatják, hogy nem ehet rendesen, és akkor a gyerek sem kap rendesen enni. Beszélgetni kell, és tisztázódik, szerintem.

2018. febr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

De mit kell buszkelkedni azzal, ha valaki sovany, nem ertem. En is az vagyok, mint mar korabban irtam. Sportolok, igy a labam, fenekem nem rossz masok szerint, en meg hiznek vagy 10 kilot.

Miert magamutogatas, ha egy telt no sem bujik el?

2018. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
32-es vagyok :-) Szerintem a kövér anyukáknak sem kellene mutogatni magukat. Ez az ő részükről egy reakció a médiaákban és a facebookon lévő hamis megnyilatkozásokra. Valamikor betelik a pohár. Szerintem a saját magunk mutogatása nem több, mint egy cirkuszi majom teljesítménye. Ki mire büszke. És amikor még mellé olyan sallangok kerülnek, hogy bátorítani szeretném a többi anyukát, hogy ők is képesek rá.... Ez kb. olyan, hogy éljék úgy az életüket mások, ahogy én. Napi több óra edzőterem, az én diétám, az én kosztom, az én időbeosztásom.... ugyanígy legyen nálatok is. Én nem nézem más nők feszes testét és fenekét, mert nem érdekel. Nem fogom más életformáját követni, mert egyszer élek és ez az én életem, nem másé. Ugyanígy ha valakinek én nem tetszem, akkor forduljon el. Lehet bármit mondani, ez az egész egy egészségtelen exhibicionizmus, amikor vadidegen emberek millió előtt mutogatja valaki a testét. Helyette inkább olvasok egy jó könyvet vagy azt csinálok, ami jól esik. És még valami! Nem csak kövér anyukákból vált ki indulatot egy feszes anyuka látványa, hanem feszes anyukából is! Mert itt is csak a sima női rivalizálásról van szó, hogy a másikon 1 grammal kevesebb zsír van, mint rajtam, így szülés után. Szánalmas lehet így leélni egy egész életet.
2018. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar ha valaki 40 kilót hízik. De az már fura ha mindezt úgy állítja be hogy tok normális dolog,a terhesség velejárója. Mert ez NEM igaz!Felőlem az mutogatja magát aki akarja,de ha már mindezt olyan céllal teszi,hogy a koverseget,ezaltal az egészségtelen életmódot promotalja,azt már nagyon zavar.Az elhizas-1-2 kivetellel- a zabalas,az egeszsegtelen,mozgasszegeny életmód következménye. Mindenkinek a privát ugye ha elhizil,DE: ne reklámozza hogy normális és ilyen KELL legyen egy anyuka teste.
2018. febr. 19. 08:09
 39/47 anonim ***** válasza:

Elég sokan szültek a környezetemben, de senki nem hízott el. Akin maradt plussz kiló az max 5 kg. Én nem nevezném elhízásnak, de van aki igen.

Tény, hogy a terhesség megváltoztatja a testet. Narancsbőr, lógó has, friss hegek, ez mind kilótól független dolgok. A natur fotókon ezeket látod. És 4 héttel a szülés után csak photosopolva vagy fekve lesz lapos a hasa egy nőnek. 99%-nak 2-3 hónap a minimum, amíg ez rendeződik.

Az anyagcsere lassulása miatt egy pár kg hízás szerimtem nem gond. Nem tartom természetesnek, hogy ahogy kiderül a terhesség, egyből elkezdje mindenki a szénhidrát diétát, csak nehogy 50 kg fölé menjen.

2018. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, férfiként írom neked, hogy mindenben 100-ig igazad van!!!!! További sok sikert és jó egészséget kívánok!!!!!
2018. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!