Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon gáz, ha a fájdalom...

Nagyon gáz, ha a fájdalom miatt nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és már gondolkodtunk sokat a párommal ezen a gyerek témán, a terhességen, de az az igazság, hogy kicsi korom óta elkapott a félelem, egy terhes, vagy babakocsis nő láttán. Jó lenne, ha lenne egy gyerekünk, aki felnevelhetnék, meg minden, de egyszerűen pánikrohamom lesz, ha belegondolok abba, hogy basszus, ahoz, hogy gyerekem legyen meg is kéne szülni... ez számomra teljesen elképzelhetetlen, anyukám is mesélte, hogy neki mennyire görcsölt a hasa, meg ilyenek. Nekem a menstruációs görcseim is iszonyat erősek voltak, annyira, hogy tényleg sírva fetrengtem a földön (pedig nem vagyok hisztis típus). Nem bírom a fájdalmat, de már fogamzásgátlót szedek, így szerencsére meg sem érzem, ha megjön. Van rá esély, hogy kinövöm ezt a félelmet a szüléstől? Kérlek nyugtassatok meg, hogy túl lehet élni valahogy... azt sem tartom kizártnak, hogy belehalok. Ha tényleg ennyire fáj, mint ahogy írják, akkor én inkább lemondok a gyerekről, akár önzőség, akár nem, nekem fontosabb, hogy ne visítsak a fájdalomtól, gyerek nélkül túlélem (durván fogalmazva)

2018. ápr. 30. 21:34
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki fél a szülési fájdalomtól. Mondjuk én nem a fájdalomtól,hanem a kiszolgáltatottságtól. Ha igazán akarsz gyereket és felnőttél a feladathoz,akkor nem a fájdalomra fogsz koncentrálni. És igen,ahogy előttem írták utána jön a java. Embert kell faragni belőle ez rengeteg kihívással jár majd. De valóban a mosolyuk minden kimerítő nap után kárpotól. Akkor szülj,amikor készen állsz rá. ☺
2018. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
68%
Azért egy "pár" ember túlélte mára szülést belehalás nélkül, sőt egész sokan a fájdalmak ismeretében újra vállalkoznak rá ..
2018. máj. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
69%
7# es vagyok . A kérdező velem egy korú ...nekem most degy hónapos a kislányom .. sokszor nem alszom .. hasfájós mindemellett náthás is lett . Kérdező..nekem elhiheted ez rosszabb mint a szülés .. és nem is az a fájó ,hogy keservesen sír ..hanem ,hogy már minden tőled telhetőt megtettél,hogy segits rajta és mégsem jobb.
2018. máj. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
66%

Amikor már nagyon szeretnéd a picit, a vágyad erősebb lesz a félelmednél.

Egyébként a fájdalom mellékes. A kusbabád olyankor a legjobb fájdalomcsillapító. Emlékszel arra, hogy fájt, de arra is, hogy a picikéd elnyomta ezt a fájdalmat. És bármikor újra szülnél.

2018. máj. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
74%

22 évesen nem.


Amikor már megérsz arra, hogy gyereket szeretnél, szerintem nem fogsz azon agyalni, hogy a szülés fájni fog..


Régen nekem is parám volt..


Most, amikor alig van vissza már a aszülésig sem a fájdalomtól félek, hanem kicsit attól, hogy nem tudom mi vár rám..gyakorlatias dolgok ( ami miatt nem tudok aludni: pl mennyi és milyen betetet kell vinni a kőrházba?)


Túl lehet élni... Évmilliók óta szülnek az emlősök, így vagyunk "kitalálva",


32+2 hkm

2018. máj. 1. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
67%
Az lesz gáz mikor 2,5 évesen még mindig pelenkáznod kell,mert az istenért nem akar ráülni a bilire,és vinned kell a házat magaddal mikor elindultok valahová.
2018. máj. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon rosszul birom a fajdalmat. 26 orat vajudtam, ebbol 4-5 ora volt kemeny, a kitolast mar szinte meg sem ereztem ahhoz kepest. Jelentem, tuleltem, semmifele erzestelenitest nem kaptam, csak mikor mar nagyon kemeny volt, a ferjem meg a szulesznom felvaltva massziroztak a derekam, ami rengeteget segitett. Aznap azt mondta, nemertem, hogyan szuletnek tobbedik gyermekek egy csaladban, most meg mar egy eve varjuk, hogy osszejojjon a masodik. Amugy tesom is a fajdalomtol valo felelem miatt nem szerrtne gyereket, pedig amugy inadja a gyerekeket, sokkal turelmesebb veluk, mint en. Nekemmobdjuk elkepzelhetetlen merteku oromet ad a gyerekunk, a szules fajdalmait ezerszer megerte.
2018. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szerettem terhesnek lenni, a szülés sem volt vészes. Sokkal rosszabb a fáradtság. Néha nap bele tudnék halni.

29/L

2018. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
81%

Akinek panik szintu felelme van annak hiaba irjatok a majd ha megersz a gyerekvallalasra dumat. Biztos mindenkinek van olyan dolga amitol retteg mar szinte panikszeruen. Ezt azert nem ertitek mert viszonylag ritka hogy valaki egy szulestol panikoljon.

Egyebkent mindenki tart a szulestol megha nem is panik szinten.

Nekem csaszarom volt, gyors fajdalommentes szules, nekem a felepules is gyors volt es utana a fajdalmak sem voltak borzasztoak.

Sima szuleshez kersz fajdalomcsillapitot es meg is van oldva a kerdes. Ha tenyleg a fajdalom aggaszt akkor azokra van megoldas hala a jo egnek mar nem a kozepkorban vagyunk. Tehat nyugodtan szulhetsz fajdalomcsillapitoval van aki birja van aki nem ez nem szegyen. Masok vagyunk. Ennyi.

2018. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
29%

A fájdalom elfelejtodik, nem tart sokaig.

Ami utana van sokkal nehezebb, a babaval foglalkozni. Nevelni stb

2018. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!