Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borzasztóan félek a császártól...

Borzasztóan félek a császártól, kérek mindenkit, akinek nem volt olyan szörnyű, hogy nyugtasson meg egy picit, jó?

Figyelt kérdés
Jövő héten programozott császárom lesz, de már nem is alszom, annyira félek. Sajnos muszáj így szülnöm.
2010. jún. 29. 15:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes!A felkeléstől számitott 2 nap a legrosszabb,de az is kibirható,utána már egyre jobb lesz!Ne hagyd el magad,próbálj majd minél többet mozogni.
2010. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én 9 órát vajúdtam a szülőszobán,sima szülésnek indult..2 perces fájásaim voltak,nagyon rossz volt:(Végül sürgösségi császár lett,mert belekakilt a magzatvízbe és rossz lett a szívhang..Én mindig is féltem a szuriktól is,meg a műtőtől,de amikor mondták,hogy:Nem várunk tovább:Császár,kicsit megnyugodtam..Abszolút nem féltem,bár azt se tudtam mi vár rám.Betoltak a műtőbe,megkaptam a szurit,lefektettek,rá kb.10 percre már megvolt a lányom,semmit nem éreztem az egészből..Még a dokik is jófejek voltak,mert elterelték a figyelmem,épp az volt a téma,hogy ki mit fog reggelizni,ill.ebédelni:DUtána összevarrtak,az is gyorsan ment,és nagy megkönnyebbülés volt,tudtam,hogy a gyerek megvan már,jólvan,engem feltoltak az őrzőbe,1 fél napig feküdtem,este felkellett kellnem,zuhanyzásra..Kicsit fájt,de elviselhető volt,bár én a fájásokhoz viszonyítottam:DZuhi után vissza az ágyba,és néztem milyen szépen esik a hó.Másnap reggel már egyedül mentem zuhanyozni,aztán mentem le a gyerekágyas osztályra..3nap után haza..Nem kell félni,hidd el jobb így,mintha napokig lenne 2 perces fájásod..Sok sikert!
2010. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Tavaly márciusban császárral született a kisfiam, mert a 36. héten visszafordult farfekvésbe és még ráadásul lábtartással előre. A 38.héten beindult a szülés és így lett belőle császár. A gerincérzéstelenítés nekem nem fájt, és a műtét alatt is csak annyi volt kellemetlen, hogy éreztem némi rángást, mikor kiemelték a kisfiamat. Azonnal odahozták, megsimogathattam :) Ellátták (10/10 apgár érték) és apával volt míg engem összevarrtak. Aztán 24óra az őrzőben. Első 6óra mozdulatlan pihi (kérhetsz fájdalomcsillapítót) elmúlik az érzéstelenítés és fel kell állni (nem annyira szörnyű, csak ne hasizomból akarj felállni, használd a karod). Ezután felhozták a babákat és kb 1óráig a kisfiammal lehettem :) Másnap reggeli után engedtek a csecsemős osztályra onnan már végig együtt voltunk. A 4.nap hazajöhettünk :)És 2. nap elindult a tej is, azóta is szoptatok :) Szóval szerintem ne izgulj! A lényeg, hogy egészséges legyen a picur és neked se legyen bajod! Ennél sokkal többet is ki fogsz bírni, ha a gyerekedről van szó! :) Én is természetes szülést szerettem volna, de így alakult. És ha rámnéz azzal a huncut kék szemével akkor azt érzem százszor nagyobb fájdalmat is kibírnék érte :)
2010. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nem kell félni,hidd el!

Ha én túléltem a császármetszést,akkor mindenki!

Az első két nap borzasztóan fájt a sebem,azt hittem ott maradok,de itt vagyok még mindig.:)

De aztán minden nap egyre kevésbé fájt és 10. napon már csak kellemetlen volt,nem fájdalmas.

Vasárnap lesz 2 éves a kisfiam,minden szenvedést megér(t)!:)

Bár nagyon remélem,hogy a tervben lévő kistesó természetes úton születik, ha megint császár lesz,nem fogok kiakadni.

A lényeg az egészséges,gyönyörű baba,akit te hoztál világra!

Sok boldogságot!

2010. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam. Én is rettegtem. Semmit nem éreztem a műtét alatt, de totál semmit. Beszélgettek velem, plusz ott volt velem a párom is, tök nyugisan zajlott minden. Aztán egyszercsak felmutatták a fiamat, s velem megfordult a világ. Potyogtak a könnyeim örömömben, s megszűnt minden hang körülöttem, csak a kisfiamat láttam véresen, édesen, ahogyan egy zöld lepedőbe bugyolálják, s viszik mosdatni, megmérni. Bármikor valami fájdalmam volt, erre a pillanatra gondoltam, s sokkal könnyebb volt elviselni a fájdalmas felépülést. Mert tényleg fájdalmas és nehéz 5 napom volt, ráadásul még tejlázam is volt, hidegrázás meg amit akarsz. A baba nem tudott úgy szopizni, ahogy kellett volna, kisebesedett a mellem, begyulladt, a hormonjaim szórakoztak velem, folyton bőgtem volna, szóval volt ott minden. De a fájdalom egészen más hangsúlyt kapott, hiszen ott volt a karomon már a fiam, akiért mindez történt. Hidd el, a szereteted át fog segíteni ezen a csekély 5 napon. Nem olyan hosszú idő ez, hogy kétségbeessünk tőle!
2010. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan vészes. A műtét nekem nem fájt. Csak az volt kellemetlen, hogy el voltam érzéstelenítve, de mégis éreztem ahogy műtenek. De a szülésznő elmondta, hogy érezni fogom. Én a sebemmel már másnap jöttem-mentem négy emeleteket, ugyanis a babám egy másik épületbe került. Így nem volt időm nyavalyogni, hogy fáj e a sebem, mennem kellett! Mivel nem tudom milyen a rendes szülés, így nem tudom melyik a "jobb".
2010. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
12:40-es vagyok! Elfelejtettem írni, hogy nem szokták mindig közölni, hogy utána 2 órán keresztül remegsz. Meg azt, hogy a fejed ne emelgesd, mert migrént kapsz!!!!!!!!
2010. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Szia!


10 órát vajúdtam, de a kisfiam nem jól illeszkedett be és az orvos sem tudta a helyes irányba fordítani. (nekem ez jobban fájt mint az egész vajúdás) Aztán mondta, hogy készüljek mert ez bizony császár lesz, ekkor már toló fájásaim voltak, így kellett átmásznom a hordágyra onnan a műtőasztalra. Ez volt az egészbe a leg rosszabb mert nem nyomhattam. Megkaptam az érzéstelenítőt, ennek ellenére a matatást éreztem, a műtőeszközös tálca a mellkasomon volt és úgy remegtem, hogy csörömpölt még nevettük is. Ahogy kiemelték a kisfiamat és felsírt minden bajom eltörpült csak ő létezett. 12 órát kellett az őrzőben feküdnöm szinte mozdulatlanul. Hajnal fél 4-kor kellett felállnom ( hát nagyon fájt...) és pisit produkálnom mert ha nem akkor katéter... Sikerült. Aztán áttoltak a gyermekágyas osztályra ahol 6 órakkor kaptam meg a babámat. Onnantól kezdve nem érdekelt semmi és senki csak ő. Egy tanács: mozogj annyit amennyit csak bírsz, lehet hogy eleinte úgy közlekedsz majd mint egy reumás csiga de minden nap jobb és jobb lesz, és felejtsd el a szénsavas dolgokat a lábadozásod idejére.

2010. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
az egyik korábbi válaszoló vagyok. Én is voltam tiniként nagyon rosszul a menzis görcstől, a vajúdás mégis bakfitty volt. Engem vajudni is hagytak egész éjjel, pedig mindenki tudta, hogy császár lesz.
2010. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Én vajúdtam egy éjszakát, oxitocin, kúp, kézi tágítás...Borzasztó volt...Semmit nem tágultam.Hajnalban már könyörögtem a szikéért, mert esni kezdett a szívhang.A császár minden gyötrelmével semmi volt ahhoz az éjszakához képest:-)Határozottan császárral szeretném a másodikat is.Ha nem gubózol be miatta lelkileg hamarabb felépülsz belőle mint egy hüvelyiből.Jótanács: amennyire bírsz utána ,mozogj, nehogy elhagyd magad!Jó babázást:-)
2010. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!