Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármerszés vagy természete...

Császármerszés vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
Ha választhatnál vagy választhattál volna,melyiket választanád és miért?
2019. febr. 24. 09:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%
Program császárom volt. Szerettem volna szülni, de vérhigítót kaptam így muszáj volt. Jó lett volna átélni a szülést, de így viszont nem repedtem szét, a gyerek is biztonságba volt, egyből tudtam ülni és jönni menni amint kimenr az érzéstelenítő. Abszolult nem fájt semmim.
2019. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
59%
Nem gondolom, hogy választás kérdése, a császár nekem csak kényszerhelyzetben indokolt, orvosilag.
2019. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
38%
Ha választhattam volna, természetesen szültem volna. Két császárom volt, mindkettő vajúdás nélkül, egyik se rajtam múlott. Az első farfekvés+magasvérnyomás (utóbbi miatt volt off az is hogy legalább beinduljon). A másodiknál vbac volt a terv, de megint magasvérnyomás+kritikusan kevés magzatvíz+kezdődő méhen belüli retardáció miatt egyszercsak eljutottunk oda, hogy ezt a babát ki kell venni, mégpedig aznap. Úgyhogy sajnos a közelébe sem jutottam egyszer sem a természetes szülésnek. Lelkileg nincs bajom, tudom, hogy mindkétszer szükséges volt a császár, de sajnálom, hogy nem élhettem át a szülést. Gyorsan regenerálódtam, szövődmények nélkül, de azért nem egy leányálom se maga a műtét, se az utána következő 1-2 hét. Nem vágytam rá kicsit sem.
2019. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy szuper természetes szülésem 6 óra alatt, gátvédelemmel és egy császárom, mert amikor már jött volna a kitolás mindig leesett a kisfiam szívhangja a fájásoknál. Császárnál nem volt meg az a katarzis, az az érzés, ami természetes szülésnél igen. Ennek így kellett lennie, mert a kisfiamnak valami nem volt jó odabenn ezek szerint. Ha lesz még babánk természetesen szeretném megszülni, ha nem lesz komplikáció. Igaz, hogy a hüvelyi szülés 10000-szer jobban fáj, de az élmény az szuper. Császárt inkább kellemetlennek mondanám, mint fájdalmasnak, de az egyetlen mellette szóló érv.
2019. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
54%

41 vagyok, két éve szültem a harmadik gyerkőcöt.

Mindhárom természetes szülés, pokoli fájdalmakkal, iszonyat szenvedéssel.

Ha szülnék még, csak császárral.

Szörnyű a szülés. Persze a vége jó, de addig?!


Lehet nekem még viszonylag friss az élmény.

Nagy korkülönbség van a gyerekek közt, volt időm felejteni.

20,13,2 évesek.

2019. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

volt mindkettő


mindegyiknek van előnye és hátránya

kérdés neked mi a fontos ?

2019. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Elsővel sok kórház után császár lett, nem választhattam. Utána úgy tűnt minden rendben, de mélyvénás trombózist kaptam (két hét intenzív osztáy, apa otthon egyedül babázhatott). Másodszorra - csak az előzmények miatt, mert egyébként nincs hajlamom a trombózisra, végig kellett vérhigitóznom (amitől többek között a csontritkulásom lett) , de - megpróbálhattam a VBAC-ot (bár végül nem sikerült), mert nálam a nőgyógyász és az angiológus is erre szavazott.

A császár biztonságosabb a babának, de nagyobb a kockázata az anyára nézve, és hát az sem mindegy, hány gyereket szeretnél. (Pl. valószínűleg nekem lett valami összenövésem - nőgyógyász szerint ez elég gyakori a pláne többedik császárosoknál, akár évek múlva - , de ezt csak laparaszkópiával lehetne kideríteni, amit még nem vállaltam be, és anno a hasizmom szétnyílása, ami szintén gyakoribb császárosoknál, ami közrejátszhatott a gerincsérvem kialakulásában... szóval ezúttal is csupa nyalánkság, bár nem életveszélyesek).

Egyébként persze bőven vannak, akik meg a hüvelyit szívják meg, ők meg gondolom a császárra szavaznának. Akár hüvelyi, akár császár, hiába agyalsz és szavaztatsz, nem lehet irányítani, szülés még mindig amolyan természeti esemény.

2019. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%
Én programcsászárral fogok szülni. Rettegek a szüléstől, nem akarok vajúdni, nem akarok azzal szenvedni hogy kipréseljek magamból 3 kg-ot, rettegni tőle hogyan fogok repedni, hogy hasbakönyökölnek vagy sem, lesz-e oxigénhiámy vagy sem, kell-e sürgősségi császár vagy sem. Így tudom mit kapok, lehet rossz lesz utánna, de műtétem már volt, kibírható. Nekem kell ez a kiszámíthatóság. A gyerek meg semmiféle hátrányt nem fog szenvedni, legrosszabb esetben aluszékonyabb lesz a kezdeti időben, de legalább nem lesz meg az esélye, hogy elakad. Tudom, ez sem garancia semmire, viszont én ettől érzem magam nyugodtnak és ez mindentől fontosabb.
2019. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
Nekem jó volt a császárom, maximum 3 napig fájt a heg, minimálisan, de nem mindenkinek ilyen, én nem szülhettem természetes úton, ha lehetett volna, akkor megpróbáltam volna a hüvelyi szülést, de itthon ez úgysem választás kérdése.
2019. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Én császárt szerettem volna, de sok méhműtétem volt egy fejlődési rendellenesség miatt, ezért azt mondta az orvosom, hogy ha még szeretnénk több gyermeket, akkor próbáljuk meg inkább természetes úton, mert nem akarja még tovább szabdalni a méhem. Így is az előzményeim miatt erősen esélyes volt a császár, amivel tisztában is voltam, de úgy egyeztünk meg az orvosommal, hogy a legkisebb problémánál is visz a műtőbe, ha nem mennének tankönyvien a dolgok, ha meg igen, akkor csakis nyerhetek egy sima természetes szüléssel.

Végül 5 óra 2 perces, erős fájásokkal vajúdás után mégis császár mellett döntött az orvosom, mert a nagyon sok oxitocin ellenére sem tudott a méhem hatékonyan összehúzódni; se nem tágultam, se a babám nem illeszkedett be.

Mindezek ellenére szeretnénk még babát, de most már csakis császárral, még akkor is, ha én nagyon lassan épültem fel utána. Az előzményeimmel együtt ezt tartom magunknak a legbiztonságosabbnak, és ebben ezek után már az orvosommal is egyet értünk. Egyáltalán nem is bánom, hogy a vajúdás fájdalma ki fog maradni, mert az szörnyű volt.

2019. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!