Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármerszés vagy természete...

Császármerszés vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
Ha választhatnál vagy választhattál volna,melyiket választanád és miért?
2019. febr. 24. 09:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
36%

Ne sértődjön meg senki, de fura mód aki választotta a császárt aszerint “Jajj nem is gáz” aki viszont sürgősségi császáros lett ritkán mondja ugyanezt 🤔 azért csak egy nagy alhasi műtét, invázív megoldás míg a hüvelyi szülés természetes(ebb ha hagyják)... persze ez akkor érvényes, ha tényleg csak “kedv” kérdése kinek melyik út fekszik.


Én jó dolognak tartom, hogy nem lehet csak úgy választani. Mint írtam, mégis csak egy műtét, orvosi kompetenciát igényel. Ne haragudjatok, de a fájni fog meg nem akarok repedni elég szegényes indok császárra hiszen az is fáj (ráadásul akkor, amikor már el kéne látnod a babát), illetve ott még nagyobb és mélyebb vágás van. Hüvelyi szülést meg lehet úszni ezek nélkül is. Persze ott van az oxigénhiány meg a beszorulás lehetősége, amit elismerek én is féltem ezektől.

2019. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
27%

Meg lehet úszni -vagy nem. Hüvelyi szülésből még lehet végbélig repedni -vagy nem. Kínozhat még sokáig inkontinencia -vagy nem. Beszorulhat a gyerek - vagy nem. Lesz oxigénhiány -vagy nem. Lesz sürgősségi császár -vagy nem. Érted mi a baja sokaknak vele? Hogy lehet hogy A-nak nagyon egyszerű volt és semmi baja nem lett, de B-nek meg a szülés is iszonyú volt és még szér is repedt vagy esetleg megcsászározták, szóval teljesen kiszámíthatatlan. Vannak nők, akiknek márpedig megnyugvás, hogy tudják mi lesz. Tudják mire számítanak, de menetrendszerű. Ez egyes nőknek pont annyira belső szükséglete mint más nőnek meg az, hogy meg akar szenvedni a gyerekkel, át akarja élni milyen világrahozni a gyerekét. Nem vagyunk egyformák. Miért örülsz te annak, hogy "elvileg" nem lehet dönteni? Te mit éreznél, ha minden ellenérzésed hiába, megcsászároznak nyomós indok nélkül és más azt mondja: örülök, hogy nem hagyták, hogy megpróbáld megszülni. Érted már?

És az, hogy műtét még önmagában nem indokolja, hogy ne lehessen kérni - mint ahogyan egy szépészeti beavatkozást simán kérhetsz, akárhogyan eltorzíthatod vele a külsőd, egy orvos sem mondhatja, hogy ezt nem csinálom meg, mert orvosilag nem indokolt. Az is beszédes dolog, hogy mint momdtam, vannak országok ahol sokkal modernebbek az irányelvek, mégis az anya kompetenciájaként van kezelve, hogyan akar szülni. És ez így is lenne rendjén, nem kellene ennek akkora feneket keríteni, mint amit sok szuperanyu kerít.

2019. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
De mire is számítsak olyan országban, ahol nem sterilizáltathatom magam különleges feltételek nélkül.... Mert az én testem ugyan, de állambácsi méhe, legalábbis ezt gondolják....
2019. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
21%
31-es 30-as vagyok. Ha egyszer vàlasztottam a csàszàrt és nem volt gàz, akkor nem fogom azt îrni, hogy brühühühühübde rossz volt. És igen, jól làtod. Programcsàszàrnàl mentàlisan ott vagy, megcsinàljàk, és 6 óra múlva talpra kell àllni és koncentràlsz a gyógyulàsra. Az orvos nyugodtan dolgozik, vigyàzva, hogy ne roncsoljon. Sürgősségi előtt Isten tudja mennyit kinlódtatnak, hulla fàradtan miutàn szétszenvedte az agyàt a nő, még fel is vàgjàk. Egy gondolata van, legyen màr vége. Ott nincs idő, kapkodnak, roncsolnak, mert minden mindegy a babàt percek alatt ki kell szedni. Persze, hogy nehezebb felépülni, vagy nehezebben élik meg. De igaza van az előttem îrónak, aki azt tàmogatja, hogy ne lehessen vàlasztani, erőltessük a hüvelyit, arra ràerőltetném a csàszàrt s akkor tudnà meg miről is beszél...és igen progicsàszàr előtt tudod, hogy mi utàn mi jön, agyban ott vagy ahol kell. Nincs még nem adok edàt, màr nem adok edàt, nem jön az anesztes edàt adni, kiràngatom a gyereket fogóval, érzéstelenites nelkül gàtmetszek,hasbakönyököllek azt csinàlok veled amit akarok, màrmint az orvos stb stb te meg fekszel ott kiterîtve, kiszolgàltatva.
2019. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
36%
17-es vagyok. Nekem elsőre olyan program császárom volt, amiről már három hete a kórházban feküdve mégis csak előtte való nap tudtam meg, hogy az lesz. Nem volt stresszes, inkább fura, nem vajúdtam, de úgy éltem meg, mint akit elraboltak az ufók. Mivel telt ház volt aznap, hát az infúzióval pucéran üldögéltem előtte pár órát egy raktárhelyiségben, ahová néha benyitottak. De igazából akkor nekem már mindegy volt, csak a vége jó legyen. Kibírtam és így is tűnt, de két héttel rá, hogy hazamentünk mélyvénás trombózist kaptam (akkor és ott nem volt szokás 35 év alatt automatikusan vérhigítózni, bár hajlamom nincs és mozogtam is...). Szóval mehettem vissza baba mellől szoptatósan az intenzívre (illetve csak 3. nap kerültem oda, mert csak pár naponta rendelt ember, aki megnézzen dopplerrel és csak akkor szóltak, hogy ja ezzel nem kéne sétálgatnom). A második terhességet már végig vérhigítózhattam.
2019. febr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
53%
34-es: 4 órát vajúdtam és 2 nyomásból kint volt a kislányom, teljes gátvédelemmel, érzéstelenítő nélkül (nálunk nincs lehetőség eda-ra). Mehettem rooming in-be, szülés után 2 órával olyan voltam, mintha mi sem történt volna. Egy barátnőm nemrég szült császárral, őt nem engedték rooming inbe és a kettő kombinációjának köszönhetően már a kórházban tápszerezni kellett a kicsit, mert nem indult meg a teje. Azóta se sikerült.
2019. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
63%
36- szerencsés szülésed volt, ami nagyon jó. Nem ez az àtlag...
2019. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
63%
36-os! Neked így sikerült! Örülj neki, adj hálát az égnek, de fogadd el az igazságot, miszerint nem ez az átlag! Illetve azt is értsd meg, hogy van, akinek kell a kiszámíthatóság.
2019. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudjátok, mi az átlag? Van valami statisztika a szerencsétlenül alakuló természetes szülésekről? (Nem kötekedni szeretnék, tényleg érdekel - korábban válaszoltam a kérdésre) :)
2019. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
36%
2 másik szobatársamnak is hasonlóan alakult. Miért, talán császárnál nincs veszély és kiszámíthatatlanság? Míg bent voltam a szülêszeten volt egy csajszi, aki császár után 2 hetes picit kellett otthon hagyjon, mert valamit elrontottak és úgy tele volt gennyel a méhe, hogy a főorvos azt mondta 1-2 nap és meg is halhatott volna. Plusz császárnál ott az emberi tényező, ami főleg a mai magyar valóságban túlterhelt orvosok miatt gyakran végződik valami hibával. Jobb esetben természetes szülés esetén minden megy a maga útján, magától is megszületik a gyerek. Szerintem a természetes szülések inkább a kórházi kényszerű dolgok miatt mennek félre. Én itthon szültem, de szerencsére hagytak úgy vajúdni ahogy akarok, zuhannyal, labdával, bordás fallal, a férjem végig ott lehetett velem stb...
2019. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!