Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármerszés vagy természete...

Császármerszés vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés
Ha választhatnál vagy választhattál volna,melyiket választanád és miért?
2019. febr. 24. 09:10
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
26%

Jobb esetben egy bevett gyakorlaton alapuló műtétnél minden rendben megy. Plusz természetes szülés esetében ott van a természetesség tökéletlensége, ami okán már sokan haltak bele a szülésbe/születésbe meg úgy egyáltalán számos betegségbe, defektusba, ami mind mind a természetnek köszönhető....

Ennek most így mi értelme van? Maradjunk annyiban, mindkettő ellen és mellett is hozhatóak fel érvek, elrettentő példák. De ha valakit az nyugtat meg, hogy "programcsászár" akkor szüljön úgy, ha valakit meg az, hogy "labdán vajúdik" akkor meg úgy. Én az otthonszülést felelőtlenségnek tartom, de mint mondtam, én jobban bízok az orvosokban mint a "tökéletes" természetben. Azt viszont nem igazán értem miért választhatok pl otthonszülést és nem választhatok császárt? Ezt most nem újabb vitaindítónak szánom, csak érdekes dolog ez. Azt viszont áruljátok el, hogy nektek miért ellenszenves, ha valaki a császárt választja? Miért miért miért? Miért nem mindegy nőknek egymás közt, hogy ki mitől érzi magát biztonságban? Meg ha legyen kogom alternatív módon vajúdni meg szülni, akár otthon is, akkor lehessen jogom legálisan választani a császárt. Ez így fair és ez így logikus.

2019. febr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Nekem aztán tök mindegy ki hogyan szül, de ha nem látnád pont ez a kérdés: melyik és miért.., nem a császárról kért véleményt a kérdező, amire én jöttem ősanyaként a természetes szülést promozva... hanem egy vagy-vagy kérdésben képviselem sz egyik oldalt.
2019. febr. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
42%
De miért kell hozzáfűzni, az "én jó dolognak tartom, hogy nem lehet választani" meg "ez nem opcionális" meg "ez életmentésre van" meg "a hüvelyed arra lett kitalálva, szóval semmi okod félni tőle"? És ugye nem beszélve az ellenszenvről, amit a programcsászáros kismamák kapnak. Van olyan ismerősöm, aki konkrétan mondta, milyen anya vagyok én, hogy nem akarom megszülni a gyerekem, majd lesek ha nem fog szeretni. Holott ez nem ezen múlik, ezt minden császáros anyuka megmondhatja. Itt is az első fél órában 0-ra lettem pontozva amikor azt írtam programcsászárt "választottam" (választottam persze.... drága orvosnál sok pénzért) és leírtam miért. Én sem mondom senkinek, aki "rosszul járt" szülésnél, hogy látod? ha császárt választasz most ezt nem kellett volna átélned. Sem azt nah látod?, hogy amikor megpróbálja valaki a vbac-t majd sürgősségi császár lesz. Szóval nekem tényleg mindegy ki hogyan, de ezt elvárom viszont is.
2019. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
57%

Az a te véleményed, ez meg az enyém. Nem tartom magam jobb embernek vagy anyának emiatt, de ettől függetlenül tartom, hogy ez egy műtét, amit nem kompetenciánk eldönteni hiába a mi testünk. Hát nem azért tanulnak évekig az orvosok, hogy csak úgy besétáljunk, hogy dokikám ilyen meg olyan műtétre lesz szükségem. A plasztikáztatás pedig nem jó példa, mert ott is vannak (etikai) határok illetve ott nem befolyásolják az emberi test működését (pl. izmot lehet természetesen is építeni, de a beépített implantátunktól nem lesz valaki erősebb).


Amúgy meg: [link] Itt elég komoly százalékok vannak mindenféle betegségekre. Ha szeretnéd belinkelem a teljesen hivatalos kutatások jegyzőkönyvét.

2019. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
57%

Illetve, ha valaki annyira fél a hüvelyi szüléstől, kaphat szakvéleményt pszichiátertől, hogy legyen inkább császár.


Viszont aki csak “nem akar repedni” stb, hát nem tudom... a következő mi lesz, programcsászár 24 hetesen, mert nem akarja, hogy kinyúljon a bőre és csíkjai legyenek?


Amúgy van egy barátnőm, akinek van egy enyhén fogyatékos gyereke, aki beszorulás miatt lett az és a második gyerekét már császárral szülte, azt pl. teljesen megértem.

2019. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!