Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki önként a császármetszést választja?

Figyelt kérdés

Ez azoknak az embereknek szól, akik a választható császármetszés ellen vannak. Most nem arról beszélek, amikor kötelező a császárt választani, hanem amikor a kismama előre eldönti, hogy mit szeretne.

Ez titeket miért zavar?



2019. márc. 23. 11:50
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező, szívesen beszélnék veled, én is azt fogom választani.

Én Németországban élek és megvan a választas lehetősége, a biztosító által.

Én úgy gondolom, h a sima szülés nagyobb sokk a babáknak és 100szor több esély van a problémákra, mint abban a 20 percben, amiben a műtét lezajlik.

Ezek a bacis hülyeségek pedig egyszerűen baromság..

Senkinek nem lett semmi baja, akik császárral születettek és nem kapták meg a nunibacit..

Egyszerüen otthon még visszamaradottság van, nem lehet választani, mert a természetes az mindig jobb.

Ezzel sem értek egyet.

Elhiszem, h mindkettő fáj, csak másképp, én egyszerűen úgy gondolom, h jobban viselném azt, ha a hasi műtét után fájna.

Inkontinenciára nagyon nagy esély van.

És nem hiszem, h a gyereknek az a szenvedés míg próbál egy kis helyen megszületni az annyira muszáj és jót tesz neki.

Pont a hosszú vajúdások miatt van a legtöbb oxigénhiányos születés.

Na de mindegy. Nem fogok itt vitázni senkivel.

Én így gondolom.

Kedves kérdező, ha gondolod, írj majd, megbeszéljük üzenetben.

2019. márc. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
26%
Jah és nem, nem nem... hasizmot má rég nem vágnak...
2019. márc. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

41-es:majd ird meg utána milyen volt a felépülés,én 2x átéltem,és hihetetlen deolyan mozdulatokhoz kell a "hasad" amire nem is gondolnál...az hogy kikelj az ágyból,belépj a zuhanyfülkébe,3x meggondolod megcsináld-e az adott dolgot...

Hajmosás rémálom,kádba sokáig nem tudtam behajolni,hátrahajtott fejjel "lezuhanyozni" a hajat nem jött be mert nem érheti víz a sebet sokáig.és a hajmosás azért mégis kéne...szoval ilyen apróságok.

utána örülsz ha találsz olyan nadrágot ami épp nem a sebet nyomja,ha felette van akkor nem kunkorodik le a sebre mig van pocakod,vagy egyszerüen egy alsonemüt találj ami kényelmes ilyen szempontbol...

2019. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Rendben, megírom.
2019. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, szerintem senkit nem zavar, ha valaki azt választja. Én személy szerint örülök neki, hogy természetesen szülhettem, nem mindenkinek adatik meg. A választott császárosok félnek a fájdalomtól, de nem értem miből gondolod, hogy bárkit érdekel, hogyan szült.

Én azért vállon veregettem magam és büszkeséget is éreztem utána, biztos a hormonok miatt is. Az egyre több választott császáros között pedig különösen megerősödött benne ez az érzés.


Ettől függetlenül sok sikert, gyors gyógyulást. Pro és kontra érveket kár írni, mert aki császárt akar, az nem is akarja meghallani annak kockázatait, csak a sima szülés rémtörténeteket. A statisztikával ne foglalkozz,talán neked épp nem lesz fájdalmas sebed, szépen vágnak, nem nyílik szét nagyon a hasfalad stb..ha úgy érzed nem tudsz szülni, lehet tényleg nem menne.

2019. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
49%

Hát, nekem semmim nem fájt, 1 héttel utána kerti fogadóbuli volt a babámnak, egyedül a tüsszentéssel voltam bajba, de az is csak kellemetlen volt. De már másnap simán ültem, amit pl. nem sok term. szült kismamánál látni. Járkáltam, fitt voltam. Csak nem kell elhagyni magad.

- ha kéred, beindítják a vajúdást oxitocinnal, mint egy rendes indított szülésnél, nem éri sokk a babát, nem csak kikapják

- Ha annyira fontosak a bacik, amik a hüvelyben vannak, ugye ti sem gondoljátok komolyan, hogy nem lehetne 'körbekenni' a babát vele?!

- Inkább a hasamon legyen egy vágás, mint a gátamon (jó esetben normálisan összevarrva)

- jobb a babának?! ezt támaszd már alá...


Amúgy meg... persze, hogy több a komplikáció a császáros szüléseknél... mert a sikertelen hüvelyiket is ide számítják, és ha hüvelyinek indult, de császár lett, az máris komplikáció.


Kérdező, javaslom neked, hogy a PROGRAM császárokról olvass. Mert a programozott és a sürgőssségi közt ég és föld a különbség...


Azt aláírom, hogy egy gyors, minden komplikációtól mentes hüvelyi szülés jobb, mint egy császár. Csak mutassatok valakit, aki megígéri, hogy a kérdező szülése olyan lesz..

2019. márc. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Kesves 46-os!

Olyan jó ezt olvasni, köszönöm!

Remélem én is hasonlókat tudok majd mondani.

Ez egész biztos.

Mindent leírtál, ami a lényeg.

2019. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

"Inkább a hasamon legyen egy vágás, mint a gátamon"


Bevallom nem gondoltam volna, hogy van olyan nő, aki ezt így gondolja. :)

2019. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
26%

Hát, itt se-ott se látszik. És ha már fáj és kellemetlen, akkor inkább a hasamon legyen. Én a múltkor akartam fotózni itt egy kérdezőnek, hát be kellett karikázzam, h lássa :D

Plusz a hasamon szépen vágnak, a gát meg ha esetleg reped, hát... sose lehetg tudni.


(amúgy a császártól függetlenül, nekem meg az a fura, ha valaki épphogy a lába köztre kívánja inkább a vágást, mint a hasára :O )

2019. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
55%
Sokan szt hiszik konnyebb ut a csaszar. Pedig nem. Csaszaros bnom rohadtul megszenvedett a felepulessel, elfertozodott seb, naponta jart a korhazba seb mosasra kotozesre. Nagy elmeny volt egy ujszulott mellett. Nem veletlenul hivjak termeszetes szulesnek. Ez a normalis. Csak van aki fel a fajdalomtol. Igy jart.
2019. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!