Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki önként a császármetszést választja?

Figyelt kérdés

Ez azoknak az embereknek szól, akik a választható császármetszés ellen vannak. Most nem arról beszélek, amikor kötelező a császárt választani, hanem amikor a kismama előre eldönti, hogy mit szeretne.

Ez titeket miért zavar?



2019. márc. 23. 11:50
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
82%
Szuper, én nem kértem, te vontad kétségbe, hogy én is pont itt élek. Nekem nincs diákigazolványom, kb dupla annyi idős lehetek mint te, de valóban Hollandiában élek és ezért tisztában vagyok a dolgokkal. A barátnőd meg hülyeséget beszélt.
2019. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

És komolyan inkább alávetnéd magad ég komoly műtétnek minthogy beválalj egy szülést? Nem műtöttek még igaz? Nem séta galopp. Szövődmények lehetnek. Ott a felépülési idő.

Inkább kezdj el már most intimtornázni.

2019. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
#33 még valóban nem műtöttek. Hát nem tudom most már melyik a kevésbé rossz.
2019. márc. 23. 13:30
 34/52 A kérdező kommentje:
#32 épp ezért kértem bocsánatot.
2019. márc. 23. 13:33
 35/52 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén mondom nem tudom melyik a jobb ami az anyát illeti. Nekem az volt furcsa, hogy valaki fél év után is fájdalmat érez hüvelyi szülés után, én viszont 1 hét után nem éreztem fájdalmat császár után. Nekem piszkosul fájt a vajúdás, tágulni mégsem sikerült, a császár ehhez képest vicc volt. Azonnal szoptatni is tudtam a lányom. Ennek ellenére nem vagyok császár párti és imádkozom, hogy leghamarabb 3-án megszülessen a fiam, mert kiírt 4-re az orvosom program császárra, az előző császár miatt. Én nem ítélem el a program császárosokat, de szerintem a babának ez egy sokk. Nincs ideje felkészülni a születésre, hisz nincs vajúdás, vagy ezt segítő hormonok, egyszer csak kikapják az anyaméhből.
2019. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sima szülésem volt. Nem repedtem,nem vágtak, még sem voltam egy "barlang". Szülés után nem sokkal vissza is ment majdnem az eredeti állapotára, és kb 1 nap után jól voltam. De viszont az egyik ismerősöm nem rég szült kb 2 hete ,császárral. És mondta is hogy neki még mindig fáj. De ha az alsó feled ennyire félted, a hasadat nem? Ennyi erővel a heg eltűnése talán ugyan annyiba van mint egy hüvely szűkítés. 🤔 Én nem bántam meg hogy természetes úton sikerült szülnöm. :)
2019. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
nekem császárom volt,nem én választottam,nem is akartam volna ezt választani,sajna a megnyult bőr a heg felett nem huzodott vissza,kicsit ugyan de lóg.....
2019. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
51%

Csak annak baja, aki ezt választja. Mennyire puhányok lettek a nők, hogy már a szülést is önszántukból "megspórolják" aztán siránkoznak, hogy nem halványul a heg, szétnyílt a hasizom-nem húzódik vissza, nem tud aludni, ülni, köhögni stb...

Komplikációja babára és mamára nézve is nagyobb az önjelölt császárosoknál és a babának is jobb,ha a szülőcsatornán keresztül adaptálódik- hüvelyflóra és stresszfaktort figyelembe véve.

2019. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Utolsó nem önként választottam a császárt, nem nyílt szét a hasizmom, nem lett kötény hasam se, nyáron teljesen lapos volt, most nem, mert 38 hetes kismama vagyok.☺️ A felépülés nekem 1 hét alatt meg volt. Ez olyan, hogy hüvelyi szülésnél is szanaszét tud szakadni az ember lánya, van aki fél év után sem tud ülni. A császárnál is lehetnek szövődmények. Én szerencsés voltam.
2019. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, inkább olvass SZÉP szüléstörténeteket, amik természetes úton történtek. Itt az enyém pl.:

3 óra vajudas után a kezemben volt a gyönyörű és egészséges kisfiam. (Első szülésem!) Vágtak igen, ezmiatt 2 napig nehezebb volt ülni, de ennyi! Nincsenek vizelettartási problémáim, nincs aranyerem, semmi hátrányom ebböl! Én a császártól rettegtem! Semmikepp sem akartam, hogy "felvágjanak", örökre ott legyen egy heg, gerincbe kapjak érzéstelenítőt, ne élhessem át ezt a csodát, és csak kiemeljék a gyermekem...nem nem és nem akartam! Fejben döntöttem el, hogy erős leszek és hamar meglesz természetesen, így is lett. Mindketten jól voltunk utána, azóta is szoptatok, nem volt gond az égvilágon semmivel. A fájdalom pedig túlélhető, nekem pedig kicsi a fájdalomküszöböm amúgy. Tehát ne félj tőle, ez a legjobb a babának es neked is! Remélem változik a véleményed és azon leszel, hogy természetes úton szülj. Ez az egész egy csoda! Ha olyan brutális lenne, nem szülne mindenki masodikat, harmadikat...

2019. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!