Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki önként a császármetszést választja?

Figyelt kérdés

Ez azoknak az embereknek szól, akik a választható császármetszés ellen vannak. Most nem arról beszélek, amikor kötelező a császárt választani, hanem amikor a kismama előre eldönti, hogy mit szeretne.

Ez titeket miért zavar?



2019. márc. 23. 11:50
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
42%
6- os, 20 éve nem vágnak hasfalat a császárnál. 16 évvel ezelőtt voltam főiskolás , akkor voltunk gyakorlaton szülészet- nőgyógyászaton , már akkor sem vágtak. Ha valamit nem tudsz inkább ne szólj semmit.
2019. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
63%
A világon sehol nincs ingyen semmilyen egészségügyi ellátás, kérdező. Te hol élsz, hogy szerinted ingyenes?
2019. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Igaz, és ma már semmit sem számít 1 heg, simán el lehet tüntetni, vagy olyan technológiával felvágni, hogy alig látsszon utána. Szerintem egy ép vagina fontosabb, mint egy csík a hasamon.
2019. márc. 23. 12:07
 14/52 A kérdező kommentje:
#12 az ingyent úgy értettem, hogy nem kell érte extrán fizetni, ugyanannyi mint a sima szülés. Hülyén fogalmaztam, bocsánat. Hollandia.
2019. márc. 23. 12:08
 15/52 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy gondolom, egy hasi műtétnek orvosi indok nélkül nincs létjogosultsága, ennyi. HA megkérdezném az orvosom, mennyiért csinálja meg, és mond egy összeget, már le is cserélném. Számomra nem jó szakember, akinek a pénz előbbre valóa szakmai szabályoknál.
2019. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
93%
11, nem sok ragadt rád azon a gyakorlaton, de anatómián sem. Ugye tudod, hogy mi a hasfal?
2019. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
76%
Hát ez nem igaz, eleve nem választható a császármetszés Hollandiában. Itt élek, tudom. Amit választhatsz, az az otthon szülés, vagy a kórházi. Nem véletlenül küldenek haza a kórházból 3 órával a szülés után. Az árról meg annyit, hogy ha otthon szülsz, vagy simán a kórházban, akkor azt fedezi az addig is fizetett kramzorg amit ugye sima biztosításodon felul fizetsz, a császárt viszont a biztosító fizeti, a 385 eurós eigen rizikodon kívül ugye.
2019. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
89%

Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki így dönt. Én is így álltam ehhez a kérdéshez, de az orvosom -akiben maximálisan megbíztam- nem támogatott ebben. A bizalmam benne pedig sokkal erősebb volt annál, hogy ez miatt lecseréljem egy olyanra, akitől vehettem volna egy császárt.

Így neki indultunk a természetes szülésnek, de a kislányom nem tudott beilleszkedni, és én sem tágultam semmit sem, így mégis császár lett.

Kicsit bántam is akkor, mert ahhoz képest amilyennek elképzeltem a vajúdást, egyáltalán nem volt olyan szörnyűséges, mint ahogy azt állítják. Pedig 5 órán keresztül voltak 2 perces fájásaim, az oxitocin pedig már nem is csöpögött, hanem folyt belém. De mindvégig uralni tudtam a helyzetet, pedig arra voltam felkészülve, hogy annyira fog fájni, hogy elveszítem az önkontrollom. De ilyen nem történt. És tudom, hogy végig tudtam volna csinálni, ha jobban alakultak volna a dolgok.

Ehhez képest a császár csalódás volt. Azt hittem pikk-pakk összekapom majd magam utána, hiszen 12 műtéttel a hátam mögött már van ebben rutinom. Hát tévedtem. Minden műtétem közül ez után volt a legnagyobb fájdalmam, és ebből gyógyultam fel a leglassabban is. Mindeközben pedig ellátni a babámat... nem volt olyan egyszerű, mint hittem.

Szóval én azt tudom rösszefoglalóan e kérdés alá írni, hogy nem ítélek el senkit, aki csak császárban gondolkodik, bármi áron; csak afelől tájékoztatnám, hogy nem biztos, hogy ez a könnyebb út...

2019. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
#17 persze-persze, te pont itt élsz, el se olvasom a válaszod, mert nagyon nem csípem a kamus embereket. Te is PONT itt élsz, de érdekes.:D
2019. márc. 23. 12:30
 20/52 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi.
2019. márc. 23. 12:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!