Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szültél és miért születtél?

Miért szültél és miért születtél?

Figyelt kérdés
A standard válaszok (szerelmünk gyümölcsére vágytunk stb.) most nem érdekelnek, tudom, hogy szerencsére sok olyan van. Viszont most a kevésbé hangoztatott indokok érdekelnek. Én pl. azért születtem, mert anyám magához akarta láncolni apámat, illetve nem volt másban sikeres. Ma is a gyerekvállalást tartja az élet egyetlen kiteljesedésének. Én majdnem azért szültem, mert körülöttem sokan vállalnak már gyereket (27 vagyok), de csak nemrég jöttem rá, hogy igazából még nem vágyom rá, csak nem akartam lemaradni másoktól. (időben kapcsoltam, nem lett abortusz a következménye) Ti ismeritek a születésetek valós okát? Van itt olyan, aki névtelenül felmeri vállalni, hogy nem kimondottan a szerelem oltárán szülte meg gyermekét?
2019. jún. 23. 12:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem!!!


Azon kívül, hogy akartak és vágytak rám..

Azért akkkor születten, mint amikor, mert apu nem merte a szülei előtt vállalni, hogy el akarja anyut venni.. Így meg "muszáj" volt.( fiatalok voltak nagyon még akkori viszonylatban is, mama mai napog utálja anyut)


Nálunk csak standart válasz van, amiért szülök, nem részletezem..

2019. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Akkor

Napig

Standard

2019. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én pld mindig úgy voltam emlegetve, hogy szerelemgyerek.Meg a kisebbik öcsém is.:) És igen se engem sem őt nem terveztek csak becsúsztunk.Az én születésem biztos nehezítette az életük, mert fiatalok voltak.Öcsém meg akkor már ,,kései" gyereknek számított.40 éve együtt vannak, szerintem ez elmond mindent a mai világban.

A saját gyerekeim születésére pedig csak standrad választ tudnék adni.

2019. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

3. gyerek vagyok,tervezve voltam lassan 32 évvel ezelőtt.Minden szép a szüleim között mert utánam jött mégegy :)

Most én várok babát,szerettem volna már rég,de most érett be a kapcsolatunk.

Tervezett baba,nem mondom,hogy szerelemgyerek,mert már 10 éve egy párt alkotunk de szeretjük egymást jóban rosszban

2019. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Én becsúsztam. Nálunk is "szerelemgyereknek" hívják az ilyet, de ha anyám 30 hetes terhes az esküvőn, és apám egész házasságuk alatt felhanytorgatja neki, hogy inkább ment volna a KisPistához, abból azért nem olyan nehéz összerakni a képet. A mai napig nem vagyok benne biztos, hogy az apám lánya vagyok, de tkp mindegy is. Szívből utálnak mindketten, ez biztos (érthető, mindkettejük életét tönkretettem), meg az is, hogy senkire nem hasonlítok. Apám szülei erőltették a házasságot amúgy, kur vá zták is anyámat egész életében ők is.


Az én fiam is szerelemgyerek, nagyon friss kapcsolatunk volt még. Leszögeztem, hogy csak emiatt nem lesz esküvő. Majd ha a gyerek megszületett, és még mindig akarjuk, majd akkor. Jól alakult, a másodikat várjuk. Igyekszem mindent máshogy csinálni, mint a szüleim.

2019. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Hát nem tudom, a pontos okát, hogy miért szeretett volna szülni. Van egy tesóm, akit 21 évesen szült, őt is tervezték, aztán császáros lett. Ez után 2 évvel elvált anyukám a férjétől, és összejött apukámmal. Aztán összeházasodtak, és gondolom szerettek volna egy közös gyereket. Ehhez 4 év kellett. Nagyon nehezen akartam összejönni. 😂 Anyukám, apukám, tesóm is elsírta magát, amikor kiderült hogy jövök. Aztán 8 év boldog házasság után elváltak. Apukám újra nősült, anyukám még nem házasodott újra. Nekem még nincs gyerekem(20 éves vagyok), de 2-3 év múlva tervezzük a párommal.
2019. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Én azért születtem, mert a tervezett tesóm mellé becsúsztam, amikor ő 3 hónapos volt, és végül nem volt szívük elvetetni. De egész életemben éreztették, hogy nem akartak, volt, hogy engem hibáztattak a saját bénaságukért, idézem: Mert meg akartál születni. Akart a fene basszus. Na mindegy, nekem nem meglepő módon nem lesz gyerekem, ösztönösen rosszul vagyok a gondolatattól is.
2019. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%

Apám nagyon szeretett volna egy kislányt a bátyám mellé. Bár teljesen mindegy, mert később elhagyott minket, szóval gőzöm sincs én miért kellettem erre a világra. Most 18 hetes terhes vagyok. Úgy fogom megszülni ezt a gyereket, hogy még most sem fogtam fel igazán, hogy mi is fog rám várni. Akartuk őt, "dolgoztunk érte", de nem leszek belebolondulva. Szerintem én nem leszek olyan anya, aki mindenen parázik, a széltől is óvni fogja, vagy aki a másik sikermamikra irigykedik, vagy összevesz minden sz@rt, amire nincs is szükség (pl. szoptatós párna) Én nem azért szülök, hogy teljes legyen az életem,vagy hogy magamhoz láncoljam a férjemet, hanem azért, hogy boldog, szabad életet biztosíthassak ennek a csöppségnek. Szóval nem én leszek az az anyuka, aki lelkesen jár a szülői munkaközösségbe, aki sütit visz nyalni a tanároknak, viszont lelkesen megjelenek minden furulyakoncerten, sportrendezvényen, vagy nyílt napon.

Kérdező, teljesen normálisan gondolod a dolgokat. Talán eljön az a pillanat neked is, amikor majd komolyan úgy gondolod, hogy gyereket szeretnél, de ha nem, akkor sem fognak megkövezni. Te dolgod, te érzed, hogy mikor van itt az ideje, vagy nem.

2019. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

Miért szulettem?

A biológiai anyam prostitualt bortontoltelek.

Egy kuncsafttol lett terhes es pont bortonbe volt. 8 honapos terhes volt mikor kiengedtek. 5 napos koromban otthagyott a nagynenemnel aki orokbefogadott es felnevelt igy ot tekintem anyamnak...


Miért szultem? Meg csak 35.hetes terhes vagyok de miért szulok?

Nincs mar koztunk rozsaszin csillamporos szerelem de szeretjük egymast.

6 éve egyutt vagyunk o 33 en 23. Talan az.o kora miatt is meg anyukám kora miatt is. (Kozel van a 70hez es nincs unokaja.)

Kellett mar egy kis izgalom kihivas az eletunkbe de sokszor elgondolkodom hogy vajon jo dontes volt-e. Mennyire birjuk energiaval ideggel.

Szoval igen.. inkabb kulso benyomasra vallaltam gyereket. Nem volt meg az a huuu de nagyyyyoonnn akarom a babat de erzem hogy kellett o mar nekunk. :)

2019. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
8as: hasonlóképpen állok a dolgokhoz, de a szoptatós párna szerintem hasznos :) nyilván nem 20ezerért kell venni, én varrtam magamnak kb 2000ből, de imádtam, nagyon kényelmes volt.
2019. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!