Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szültél és miért születtél?

Miért szültél és miért születtél?

Figyelt kérdés
A standard válaszok (szerelmünk gyümölcsére vágytunk stb.) most nem érdekelnek, tudom, hogy szerencsére sok olyan van. Viszont most a kevésbé hangoztatott indokok érdekelnek. Én pl. azért születtem, mert anyám magához akarta láncolni apámat, illetve nem volt másban sikeres. Ma is a gyerekvállalást tartja az élet egyetlen kiteljesedésének. Én majdnem azért szültem, mert körülöttem sokan vállalnak már gyereket (27 vagyok), de csak nemrég jöttem rá, hogy igazából még nem vágyom rá, csak nem akartam lemaradni másoktól. (időben kapcsoltam, nem lett abortusz a következménye) Ti ismeritek a születésetek valós okát? Van itt olyan, aki névtelenül felmeri vállalni, hogy nem kimondottan a szerelem oltárán szülte meg gyermekét?
2019. jún. 23. 12:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
Elnézést az OFFért, 10es voltam.
2019. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Azért szültem, mert a gyerek beelőzte az esemény utánit és miután utánajártam hogyan végzik az abortuszt nem volt szívem elvetetni.

Azért születtem, nert a szüleim gyereket akartak

2019. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%

En tervezett gyerek lettem volna csak nem jottem ossze. Szoval anyukam ugy dontott, akkor hagyjak. Noverem megy oviba o meg vissza dolgozni es mindenki boldogan el tovabb. Es ekkor muhahaha en a kis troll megis az utolso pillanatban (mar megvolt a fogamzasgatlo, hogy anya elkezdi szedni) beastam magam es ennyi.

Mondjuk sosem mondta anya, hogy ezt o banta volna, csak hogy nem volt igazan jo az idozites, de szerinte egy gyerekjez sosem jo. Na hat ennyi.


En azert szulok gyereket, mert nem akarom megbanni 50 evesen, hogy nem lett.

2019. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%
Anyam nem igazan akart, apam akart nagyon, de ugy ha anyam orvoshoz se jar, betegesen feltekeny volt, bar nem ertem miert akart, mert elvileg mindig a falhoz akart vagni... 3 evesen elhagyta anyam... utana nem is keresett. Miert akartam gyereket? Hogy megmutassam, en miben leszek mas, hogy egy jo eletet, gyerekkort biztositsak a gyerekemnek, ami nekem nem volt meg, no meg akartam is nagyon, ami meg rajatszott, hogy a ferjem 33 eves volt es meg a 35.szuletesnapja elott szeretette volna az elso babat. Legjobb dontesem volt!
2019. jún. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Én véletlen vagyok. Anya ikrekeket várt de baleseteztek így el is mentek. 4 év után jött a tesóm én pedig kb a 6hetes kontrol után besikeredtem. (De soha életemben nem éreztem azt, hogy én egy nem tervezett ember vagyok)

Az első fiam azért született mert akartuk. A második pedig azért fogant meg, mert felelőtlenül nem vártuk ki a fogamzásgátló hatóidejét, innentől kezdve nem kérdés, hogy megtartsuk.

2019. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

A szüleim októberben házasodtak, én áprilisban születtem, nem nehéz rájönni, hogy aligha vagyok tervezett gyerek. Gondolom becsúsztam.

Azért szültem, mert a szüleim döbbenetesen rossz szülők voltak, anyám pár évesen elhagyott, apám brutálisan vert, és mivel sosem volt boldog családom, sőt családom sem, így vágytam rá. Megteremtettem magamnak. Sikerült is. :)

2019. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Én becsúszott gyerek voltam, el is akart vetetni már időpontja is volt anyámnak, viszont a kórházban meggondolta magát. Elvileg egy ápoló nyitotta fel a szemét, hogy látszik, hogy nem akar elvetetni és megbánná. Hazajött onnan megváltozott elvileg minden várták, hogy megszülessek. Nem hatott ki ez a sztori az életemre. Amikor várandós lettem akkor mondta el... Na nem akkor kellett volna megérintett a dolog abban az állapotban.

Mi úgy vállaltunk gyereket, hogy sokszor beszélgettünk róla utána nem védekeztünk, ha jön jöhet alapon. 🙂 3-4 hónap alatt sikerült, de meglepi volt, mert nem tesztelgettem, csak amikor egy hete késett. Mi vártuk szerelem gyerek, de attól még bennem ott volt a para rendesen. 😅

2019. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A szüleim összeházasodtak, és ez tűnt számukra az élet rendjének. Aztán született meg ot gyerekük. Több is lett volna, ha rajtuk múlik.

Én négyet szerettem volna, de nem úgy alakult az életem. Egy gyerekem született már 40 fölött. Nem nagy az esély, hogy lesz testvére. Hogy miért született? Megtapasztaltam az összetartó család fontosságát és erejét. Szerettem volna ehhez valamit hozzáadni, és a gyerekemnek/gyerekeimnek ezt a tapasztalatot, élményt átadni.

Off a nyolcasnak: a “szarok” nagy részét én sem vettem meg, de a szoptatos párna baromi nagy segítség volt. Sima párna, leesesgatlo és egyéb funkciót is betöltött. Valamint szerintem attól nem gaz valaki, mert szeret szülői munkaközösségbe járni, és süteményt sem feltétlenül csak nyalásból sütnek a szulok - de értem, mire célzol.

2019. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Azért születtem mert a szüleimet már csesztették hogy mikor lesz gyerek. Mivel az elsőszülőtt nem fiú lett ( és a többi 3 se ) ezért mindannyiunkra haragszanak
2019. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én véletlenül születtem, ikrek vagyunk, szerettek volna a szüleim egy 3. gyereket, de jöttem én is bónuszként 4.-nek.


Én nem szeretnék gyereket, ezért nem is szülök. Ha szülnek, az csak társadalmi nyomás miatt lenne, de amiatt sem szülök!

2019. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!