Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szültél és miért születtél?

Miért szültél és miért születtél?

Figyelt kérdés
A standard válaszok (szerelmünk gyümölcsére vágytunk stb.) most nem érdekelnek, tudom, hogy szerencsére sok olyan van. Viszont most a kevésbé hangoztatott indokok érdekelnek. Én pl. azért születtem, mert anyám magához akarta láncolni apámat, illetve nem volt másban sikeres. Ma is a gyerekvállalást tartja az élet egyetlen kiteljesedésének. Én majdnem azért szültem, mert körülöttem sokan vállalnak már gyereket (27 vagyok), de csak nemrég jöttem rá, hogy igazából még nem vágyom rá, csak nem akartam lemaradni másoktól. (időben kapcsoltam, nem lett abortusz a következménye) Ti ismeritek a születésetek valós okát? Van itt olyan, aki névtelenül felmeri vállalni, hogy nem kimondottan a szerelem oltárán szülte meg gyermekét?
2019. jún. 23. 12:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Rám 10 évet vártak a szüleim, mert szerettek volna még egy gyereket, mert szerették egymást, és úgy érezték, így lesz teljes az életük.

Kései gyerekként, korán elvesztettem őket, ami nagyon megviselt. Akkor úgy gondoltam, nekem soha nem kell gyerek, ne hiányozzak senkinek, ha nem leszek.

Aztán az egyik barátnőm három év várakozás után teherbe esett, és olyan természetességgel örültem az ő babájának, mintha a világ legnagyobb csodája lenne (persze azóta is imádom), és akkor ütött be a krakk, hogy én is akarok valakit mindennél jobban szeretni, akiért romba dönteném az egész világot..., aki a minden lehetne nekem. A sors fintora az első babám elment, egy világ omlott össze bennem..., de most itt van a világot jelentő kisember a szívem alatt, és hamarosan találkozunk.

2019. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szüleim már 2 éve házasok voltak, mire megszülettem. Szerették egymást, szerelemből házasodtak össze. Konkrétan nem terveztek, mert anyukám szerint apám mondta, hogy "vigyázni fog", aztán besikerültem. De nem volt ebből gond. Szerintem úgy voltak vele, hogy ha épp besikerül, akkor ez az élet rendje. Örültek nekem egyébként.

Én nem szültem még és nagyon hajlok afelé, hogy nem szeretnék gyereket.

2019. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!