Melyik volt jobb neked? Tápszerezés vagy szoptatás?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan anyuka esetleg, aki az egyik babáját szoptatta, a másiknak pedig csak tápszert adott, leírná nekem ŐSZINTÉN, hogy melyik milyen volt számára?


Nem rábeszélést kérek, előre mondom.


Kiváncsi vagyok, hogy mennyit szenvedett a szoptatással, mindenféle fájdalmak, sírások, véres mellbimbó, mellgyulladás stb., és mennyivel volt jobb, amikor tápszerezett. Vagy mennyire volt az nehezebb (elkészíteni stb.)


Ha egyáltalán van itt olyan, aki mindkettőt átélte.


Terv: előtej lefejése a babának, utána tápszerezés. Okok: nagyon érzékenyek a mellbimbóim, mindig is azok voltak, még a férjem sem tudja megfogni őket, szinte fájdalmas, annyi idegvégződés van bennük, nem akarok folyton vetkőzni, nem akarom, hogy folyjon belőlem folyton stb. És bárki más is meg tudja etetni bármikor (plusz kevesebbszer is kell, mint szoptatni, stb.)


És a legfontosabb: rengeteg anyuka kommentjénél olvastam, hogy végigbőgte az első időszakot, vagy a csalódástól, hogy nem megy úgy a szoptatás, ahogy kellene, vagy a fájdalomtól, és én nem akarom, hogy ez határozza meg az első időszakot a gyermekemmel, hanem azt, hogy mind a ketten boldogan éljünk úgy, hogy mindkettőnknek jó... Nem akarok idegileg kikészülni, mert az neki sem jó, plusz minden egyéb mástól is ki fogok készülni, ne legyen már ez is egy kínszenvedés.


Tudom, hogy hiába kérem, úgyis lesznek oltogató kommentek, ezeket úgy is figyelmen kívül fogom hagyni, szóval felesleges is leírni.


Szóval: vegyes etetési történettel rendelkező anyukák, írnátok tapasztalatokat?


Köszönöm előre is!


2019. dec. 9. 13:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

*

Idetalálnak



Pl jó ellenpélda a mi esetünkre a 9. Válasza..



Mindenkinek más..

M

2019. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, örülök, hogy mindenki kulturált :)


És annak is, hogy ilyen sokféle tapasztalat van!


Jöhet még :)

2019. dec. 9. 14:03
 13/49 anonim ***** válasza:
86%
Az első lányom volt tápszeres, kb 6 hetes koráig igyekeztünk a szoptatással de nem ment sehogy, gyengék voltak az arcizmai nem tudta szívni, megváltás volt áttérni a teljes tápszerezésre. Egyedül az állandó cumisüveg mosogatást-sterilizálást utáltam nagyon. Második lányom anyatejes volt kb 4 hónapos koráig kizárólag, de én nagyon nem szerettem meg ezt az egész szoptatás dolgot, a hasa is fájt folyton, nem ehettem ihattam amit akartam, aludni aludt szerencsére.. És igen prűd is vagyok, valahogy utáltam idegen helyen elővenni a mellem és rácuppantani, hiába takartam le magam, nagyon zavart hogy úgy is tudják mit csinálok. A tesót is zavarta, féltékeny volt. Elkezdtem tápszerezni és minden sokkal egyszerűbb lett újra, nővére sem volt féltékeny és olyan boldog is volt amikor megetethette ő is (persze felügyelettel). Nekünk a tápszer jobban bevált. Még a hasfájás is elmúlt és hosszú idő után végre ihattam rendes kávét(igen kávéfüggő vagyok, és önző ez van...)
2019. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
74%

Háát én 3 hétig szenvedtem a szoptatással. Görögdinnye méretűre dagadt az egyik mellem, hozzá sem lehetett érni pedig amúgy nem érzékeny. Nagyon sokat szenvedtünk de ő csak sírt és sírt. Beadtam a derekam a tápszerre. Azért ott is voltak problémák amikor nem volt hajlandó megenni és 6-7 félét végig próbáltam mire egyet megevett.

De ezek ellenére ha feltalálod magad akkor tényleg egyszerűbb.

2019. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
89%
4 hónapig küzdöttem a szoptatásért, volt minden, amivel rémisztgetnek, végül maradt a tápszer. Most várom a tesót, nagyon szoptatásra készülök. Nekem a világ legnagyobb macerája a tápszer. Igény szerinti tápszeres lett a fiam, rengeteget küzdök a mai napig vele, a szoptatás nekem mindig egyszerűbb volt (még egyszer mondom 4 hónapig küzdöttem vele). A cicinél sosincs gond a hőmérséklettel, a sterilitással, nem fogy el, nem romlik meg, nem jár le a szavideje (a receptnek se). Nekem az, hogy más is megetethette meg ki tudtam mozdulni mellőle nem volt szempont illetve az isz miatt nagyon ritka volt, hogy más etette.
2019. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk 2 hónap iszisz után kellett tápszerezni.

Szerintem mind a kettőnek még annál az előnyei és hátrányai.

Nekem nem volt sose kellemetlen a szoptatás. Nem fájt, nem sebesedett, nem gyulladt. Könnyű volt, mert nem kellett kínlódni, csak adni neki.

A tápszernél állandóan mosni kell a cumisüveget, sterilizáló, vizet melegíteni, stb. Viszont sokkal kiszámíthatóbb, könnyebb napirendet tartani.

A tesót szeretném majd szoptatni, ha tudom.

De az biztos, hogy nem 2-3 éves koráig, az nekem sok(k) lenne

2019. dec. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
62%

Én nagyon szerettem volna mindkét gyerekemet kizárólagosan szoptatni. Hormonális és egyéb problémák miatt azonban csak 3-4 hónapos korukig sikerült, de utólag ennek is nagyon örülök. Elég keserves volt a szoptatás, lassan indult meg a tejem és az elejétől kevés volt. Az elsőnél kőkemény, fájós volt a mellem, bimbóvédőt is kellett használnom az elején, mert a kisfiam szétnyúzta a bimbókat. Fejtem, masszíroztam folyamatosan. Szoptatási tanácsadót is kellett hívnom. Mire belejöttünk a szoptatásba, nem fájt és a kisfiam is rájött a helyes technikára, tályog alakult ki az egyik mellemben (elzáródott tejcsatorna miatt). Ezután rövid ideig még a másik mellemből szoptattam, aztán fejtem, aztán feladtam. Pótlást kapott az elejétől.

Ahogy átálltunk csak tápszerre, egyszerűbb lett az élet. Én viszont szomorú és csalódott voltam, és a második terhességem alatt minden fellelhető irodalmat elolvastam, hogy a második babámmal könnyebben menjen.

A második babánál is kevés volt a tejem, de nem adtam neki pótlást és mindent megtettem, hogy sok tejem legyen. Sokat hordoztam, mellette aludtam, ügyeltem a gyakori bőrkontaktusra. Ő ügyesebben szopizott, anyatejjel kentem a mellbimbóimat, nem sebesedtek ki. Nagyságrendekkel kiegyensúlyozottabb baba volt, mint a testvére. Az első hetek után már pont annyi tejem volt, amennyire szüksége volt, megfelelően gyarapodott. Itt már az élet szólt közbe: a testvére 2 éves kora után nagyon hisztis, nehezen kezelhető lett, rengeteget kellett vele foglalkoznom, a békés szoptatásnak, napközbeni összebújásnak lőttek. Ha nem tudtam nyugodtan szoptatni, ellazulni, nem akart rendesen jönni a tejem, a pici is nyugtalan volt, amikor mellette üvöltött a nagy. Kénytelen voltam adni neki tápszert is (gondosan megválasztott cumisüvegből), mivel ekkor volt a 3 hós növekedési ugrás is. A tejem elkezdett vészesen apadni, egyre több tápszer kellett, már fejni is alig tudtam. 4 hónapos korában már annyira kevés volt, hogy ismét kénytelen voltam feladni. Egy ideig még próbáltam naponta többször fejni, 30, 20, majd 10 ml jött, aztán vége.

Ekkor lett a pici durván ekcémás. Az oka: tejfehérje-érzékenység. Ha tudtam volna tovább kizárólagosan szoptatni, mellette diétázva, valószínűleg sokkal jobb lett volna neki.

Az anyatej előnyeit (ha az anyának van elég) hosszasan lehetne sorolni. Szerintem kényelmesebb, mert nem kell pl. éjszakai ébredésnél kirohanni a konyhába, vizet melegíteni, bekeverni, miközben a baba lilára üvölti a fejét. Csak mellre teszed és kb. alszotok tovább. Nem kerül pénzbe (nem csak a tápszer, a megfelelő cumisüveg szett, sterilizáló és egyebek sem). Hátránya, hogy csak te tudod biztosítani neki, bár szükség esetén le lehet fejni, akár előre lefagyasztani, és cumisüvegből megetetheti más is. Illetve még az, hogy nem mindegy, mit eszel, mennyit iszol, alszol, amíg szoptatsz.

A tejfolyás nem állandó dolog, és lehet kapni melltartóbetétet, szerintem apró kellemetlenség.

Szerintem kicsi az esélye, hogy valaki annyit kínlódjon a szoptatással, mint én. Ehhez kellett az én szerencsétlen szervezetem, hipotón és problémás nagyobbik fiam, rossz kezdés (a nagyobbik már a kórházban kapott tápszert, nem én akartam így), egyéb hátráltató körülmények. Sok anyuka az első napoktól kezdve boldogan szoptat. Én azt mondom, ha lesz tejed, szoptass annyi ideig, ameddig jó nektek. Vedd figyelembe, hogy az anyatej tökéletes táplálék a babának, a tápszer csak a második legjobb.

2019. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
73%

A fejés sokkal kellemetlenebb volt (nekem), mint a szoptatás. Szerintem a kolosztrumot nem is igazán lehet lefejni, hisz sűrű kocsonyás cucc.

Egyébként anyatej.

Csak akkor fáj a szoptatás, ha szarul van mellretéve a gyerek, vagy rossz a technikája. Lányom ilyen volt. Nem tudott vákuumot képezni, gyengén szívta, mégis kisebesesett (később kiderült, hogy izomtónus zavara van, évekig hordtuk tornára). 4 hónapig kínlódtunk, fejtem, szoptattam, mellette tápszereztünk, de attól meg szorulása volt illetve bukott. Nehéz volt megtalálni a megfelelőt. :(

Második babámat szoptatom most, immár 9 hónapja és ezerrel egyszerűbb. Neki jó a technikája. Sose fájt, báj az elején vele is küzdöttünk, mert sárga volt, erőtlen, folyton bealudt.

2019. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 2 hónapig szopizott. Hat teljes kudarckent eltem meg az elso honapokat teljesen ki voltam. Nem azert mert nem ment hanem azert mert engem egeszen egyszeruen valamiert lelkileg kikeszitett ez a szoptatas dolog.. Mindig az a jaj mar megint volt bennem. Mindenki mondta milyen jo etetni sajat magadbol a gyereked.. De en nem orultem neki. Macerás volt nagyon. Es csak bimbovedovel tudtam szoptatni, nagyon stresszeltem. Mostmar kiengyensulyozottabb vagyok es nem idegeskedek annyit akkor szinte mindennap sirtam. Egyebkent azert hagytam abba a szoptatast mert kevesebb lett a tejem, órákig szopizott es még mindig ehes volt. Vagy nem volt eleg taplalo vagy keves volt nem tudom de tapszer jobb ilyen téren mert legalabb jol lakik a babam es elegedett o is meg en is.
2019. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
84%

1 hónapig szoptattam. Nekem rengeteg tejem volt, folyton folyt. Az ágy, a ruháim mindig tejtől bűzlöttek. Aztán kórházba kerültem és addig a férjem tápszerezte, nekem meg elkezdett apadni a tejem. Azóta is tápszeres.

Nekem sokkal könnyebb így. Bármikor ki tudok nélküle is mozdulni ( főleg ebben a beteg időben jobb otthon hagyni), hetente egy éjszakát a férjem alszik vele, hogy tudjak pihenni, így ö tud neki enni adni. Nem kell a fejéssel szarakodni ( amugy is egy tehénnek éreztem magam tőle), valamint nem kell majd azon aggódnom hogy az oviban hangosan "cici cici" vezényszavakkal fog köszönteni.

2019. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!