Melyik volt jobb neked? Tápszerezés vagy szoptatás?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan anyuka esetleg, aki az egyik babáját szoptatta, a másiknak pedig csak tápszert adott, leírná nekem ŐSZINTÉN, hogy melyik milyen volt számára?


Nem rábeszélést kérek, előre mondom.


Kiváncsi vagyok, hogy mennyit szenvedett a szoptatással, mindenféle fájdalmak, sírások, véres mellbimbó, mellgyulladás stb., és mennyivel volt jobb, amikor tápszerezett. Vagy mennyire volt az nehezebb (elkészíteni stb.)


Ha egyáltalán van itt olyan, aki mindkettőt átélte.


Terv: előtej lefejése a babának, utána tápszerezés. Okok: nagyon érzékenyek a mellbimbóim, mindig is azok voltak, még a férjem sem tudja megfogni őket, szinte fájdalmas, annyi idegvégződés van bennük, nem akarok folyton vetkőzni, nem akarom, hogy folyjon belőlem folyton stb. És bárki más is meg tudja etetni bármikor (plusz kevesebbszer is kell, mint szoptatni, stb.)


És a legfontosabb: rengeteg anyuka kommentjénél olvastam, hogy végigbőgte az első időszakot, vagy a csalódástól, hogy nem megy úgy a szoptatás, ahogy kellene, vagy a fájdalomtól, és én nem akarom, hogy ez határozza meg az első időszakot a gyermekemmel, hanem azt, hogy mind a ketten boldogan éljünk úgy, hogy mindkettőnknek jó... Nem akarok idegileg kikészülni, mert az neki sem jó, plusz minden egyéb mástól is ki fogok készülni, ne legyen már ez is egy kínszenvedés.


Tudom, hogy hiába kérem, úgyis lesznek oltogató kommentek, ezeket úgy is figyelmen kívül fogom hagyni, szóval felesleges is leírni.


Szóval: vegyes etetési történettel rendelkező anyukák, írnátok tapasztalatokat?


Köszönöm előre is!


2019. dec. 9. 13:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
43%
3 hónapos a lányom. A szoptatás számomra visszataszító és undorító volt terhesség alatt. Mondtam én biztos nem fogok szoptatni. Megszületett és az érzés semmit sem változott. A kórházban a hülye erőszakos csecsemősök miatt muszáj volt mellre tenni mikor ott voltak de az is csak bimbó védővel ment és elmondhatatlanul fájdalmas. Ahh..utaltam minden percét. Most is undorítónak tartom és mivel sajnos belövellt a tejem így nagyon fájt mikor tele volt, lefejtem. Már a kórházban fejten nem szoptattam. Az előtejet cumisüvegből adtam neki. Kb 2 hónapba telt mire végre teljesen el tudtam apasztani. Addig amit kifejtem azt odaadtam neki ( nem túl nagy mennyiségek) és tapszeres volt. És az a mai napig is. Egyáltalán nem egy nagy ördöngősség a tápszer készítés éjszaka sem. Nekem így nagyon jó. El sem tudnám képzelni hogy egész nap ágyban fekve szoptassak stb stb. Undorító számomra ez az egész szoptatás dolog. Tápszerezéssel teljesen jól megy minden számomra nagyon szuper.
2019. dec. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
70%

Az én babám is 3 hónapos. Az elején szoptattam is és tápszert is kapott, mert nem volt elegendő a tej, ott nyűglődött szegény, szóval méricskélni kellett a kórházban, és amikor látták a csecsemősök, hogy kell, adtak tápszert. Megfelelő higiénia híján sajnos szájpenész alakult ki azokban a napokban.

Nem keseredtem el nagyon, amikor hazajöttünk, első utunk a DM-be vezetett tápszerért. Először mindig próbáltam cicire tenni, ha nem volt elég, akkor jött a keverés. Volt, hogy órákig lógott rajtam a gyerek, éjfélkor a konyhában gubbasztottunk együtt, és már sírtam, hogy ez az én testem, miért kell teljesen kiszolgáltatnom valakinek? Hát nem volt elég a 9 hónap?!

Nagyon türelmes volt velem mindenki, Apa etetett, ha én besokalltam, a szüleinkkel már veszekedtem amiatt, hogy másról beszélni sem tudnak, csak a tejről. A védőnő mindig támogatott, adott jó tippeket is, de elsősorban azért volt jó, mert ha felhívtam, vagy meglátogatott, azonnal megnyugodtam és tudtam, minden rendben lesz.

Szóval nekiálltam fejni (a semmit, gyakorlatilag), eleinte aztán 20ml-ek jöttek le, azt beadtuk cumiból. Ha nagyon sírt, tápszer. Aztán nem tudom, pontosan mitől, talán az első szex után (6 hetesen kontroll) kezdett normálisan beindulni a termelés. Addig hiába ittam malátaitalt, tejszaporító teát, semmi.

A szex hatással van a hormonokra, de méginkább a közérzetedre és önbizalmadra, segít újra összeforrni a pároddal, még ha egy új szerepbe kerültetek is. Ebből pedig biztonságérzet és boldogság fakad. Így lesz a tej, szerintem.

Azóta nem kellett tápszerezni, épp tegnap dobtuk ki a maradékot.

A szoptatás pedig kifejezetten kedves dologgá vált számomra, nem is eszik már órákon át persze. Van, hogy csak közelsége vágyik, azért cumizna. Emiatt szomorúnak tartom, ha valaki megtagadja a babájától a cicit. Az egyik kórházi szobatársam pl. napi egyszer csomagolta ki a gyerekét a pólyából, pelenkázni. Helyette telefonált, sminkelt, filmet nézett, időnként próbált fejni, de valahogy nem látszódott rajta a lelkesedés. Én is elég depisnek éreztem magam, ki se keltem az ágyból a babával, de rajta totális érdektelenséget láttam. Ha kérdezték a nővérek, hogy mi a helyzet a szoptatással, mindig olyan fojtott hangon válaszolt, terelve a témát, mintha szeplőtelenül fogant volna az a gyerek. Vagy a saját testével nem volt összhangban, vagy nem volt bensőséges kapcsolata még ezidáig, hogy ennyire nem érzett semmi késztetést, hogy ellássa a nyöszörgő babáját.

2019. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen megértelek, kedves Kérdező, ugyanígy érzek én is. 36 hetes várandós vagyok, és ha arra gondolok, hogy szoptatnom kell majd, azonnal görcsbe rándul a gyomrom. Én sem tudom, hogy miért van ez az érzés bennem, hogy ennyire rosszul vagyok a gondolatától is a szoptatásnak. Próbálom magam meggyőzni, hogy a kislányomnak ez lesz a legjobb, de egyszerűen nem megy, én is arra készülök, hogy az első pár hétben megpróbálom, mert akkor tényleg nagyon fontos az előtej, de aztán át szeretnék térni a tápszerre. És igen, marha rossz ráadásul a lelkiismeret furdalás, mert a védőnőmtől is 8 hónapja csak azt hallgatom, hogy mindenképpen szoptatnom kell majd, sőt, a bimbóvédőt is nagyon ellenzi, mert szerinte sok anyuka azzal zavarta össze a kisbabáját, és amiatt maradt abba a szoptatás. De minél inkább mondogatja, hogy majd így a szoptatás meg úgy a szoptatás, annál inkább utálom már most az egészet. És igen, bocsánat, de a férjem fontos nekem, mert vele szeretném leélni az egész életem minden napját, nem a gyerekeimmel. Bocs, de ez egy hülye felfogás, hogy ha megszületik a baba, akkor ő a legelső és a férjed csak utána következik. Aztán csodálkoztok, ha elkezd más nők után nézegetni, mert nektek csak a baba létezik már. Az én férjem is támogatja, hogy szoptassak, és azt mondja, hogy neki mindegy, hogy hogy fog kinézni a mellem, de azért ez nem egészen így működik, nekem igenis fontos, hogy szülés után is tetszek neki majd, évekkel később is. Emellett persze a gyerekeink szükségletei is fontosak, de nekem a férjem és a házasságunk a legelső, mert a gyerekeink is csak akkor lesznek egészséges, normális felnőttek, ha a szüleik szeretik egymást és boldogok egymással. Szóval kedves Kérdező, szerintem azért próbáld meg majd a szoptatást, a kórházban úgyis csesztetni fognak a csecsemősök, hogy szoptass, aztán ki tudja, hátha megszereted, de ha nem megy, akkor hagyd abba. Én ezt fogom csinálni, nem fogok undorral nézni magamra minden szoptatás közben és miatt. Megértem, hogy vannak ősanyukák, akik élvezik azt h hónapokig a mellükön a babával léteznek csak, ha megnyikkan a baba, akkor már tömik is a szájába a cicit, azzal altatják meg mittudomén, de engem ez inkább taszít, mint vonz. Nem tehetek róla. De ettől még nem leszek szar anya, ugyanúgy szeretem a gyerekemet, mint az, aki 2 éves koráig szoptatja. Rohadtul nem ezen múlik.
2019. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
72%
Tápszer. A fiamat szoptattam+pótlás, nagyon rossz volt. Utáltam szoptatni, ő utált cicin lenni. Napok kérdése, hogy szüljek, tápszer megvásárolva, cumik, üvegek fertőtlenítve, még csak meg sem fordult a fejembe, hogy szoptasak. Lehet lepontozni, utálkozni, soha nem érdekelt mások véleménye. Én sem szólok be a ciciért hisztiző, fuldokló 2-3 éves gyerek miatt a jatszón, más se szóljon bele a dolgaimba. Ennyi.
2019. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
54%

4 hónapos a kislányom, anyatejes. Már a kórházban megtanult szépen szopozni, nem kellett erőltetni a dolgot. Baromi jó tejem lehet, mert nől, minta gomba, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, nem hasfájós, kényelmesen pont annyi tejem van, ami neki elég, egyszóval nagyon mákosak vagyunk! Kicsit szégyenlem, amit most írok, mert más mit nem adna ezért..de néha szimpatikusabb a tápszer, mert így csak én tudom etetni. Nem egy városban lakunk a nagyszülőkkel, így nem tudom csak úgy rájuk bízni több órára, csak a két szoptatás közti időszakra, ami olyankor mindig rohanás.. evégett jobb lehet a tápszer, írták, hogy boldog anya,boldog baba. Eleinte nagyon sokszor voltam ideges, amikor tervezni kellett, mert én sem szívesen kapom elő a mellem bárhol. Biztos nem tett jót akkor az a sok stressz, de ki tudja, lehet a tápszertőlmeg hasfájós lenne, és akkor az még jobban próbára tette volna az idegrendszert :)

Viszont ha pro kontra listát írnék, valószínű, a szoptatás nyerne!

2019. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Nem tudom olvassa-e valaki, de végül hálás vagyok nagyon, hogy van tejem. Igen, nagyon megszenvedtük az elejét, véres sebes mellbimbók, bimbóvédő stb de nem adtam fel, és el nem tudom képzelni máshogy... csak előveszem, rácuppan, jóllakik, ha pedig aludni kell, ugyanúgy csak rácuppan, ellazul, alszik... ez egy áldás!! megôrülnék ha kevergetnem kellene a tápszert meg még ezeket is mosogatni... :) plusz nagyon jól esik, hogy így megnyugszik rajtam, meg amikor felnéz rám és mosolyog cicivel a szájában... 😁
2020. máj. 12. 21:01
 47/49 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon ügyes voltál. Gratulálok. Jó hogy ilyen kitartó voltál. Az biztos hogy semmihez nem fogható érzés. Megéri a szenvedést. További jó babázást
2020. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
42%
Remek, örülök neki! Jó babázast! :)
2020. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%
38-as vagyok. Örülök, hogy írtál, és hogy nem adtad fel :)
2020. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!