Melyik volt jobb neked? Tápszerezés vagy szoptatás?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan anyuka esetleg, aki az egyik babáját szoptatta, a másiknak pedig csak tápszert adott, leírná nekem ŐSZINTÉN, hogy melyik milyen volt számára?


Nem rábeszélést kérek, előre mondom.


Kiváncsi vagyok, hogy mennyit szenvedett a szoptatással, mindenféle fájdalmak, sírások, véres mellbimbó, mellgyulladás stb., és mennyivel volt jobb, amikor tápszerezett. Vagy mennyire volt az nehezebb (elkészíteni stb.)


Ha egyáltalán van itt olyan, aki mindkettőt átélte.


Terv: előtej lefejése a babának, utána tápszerezés. Okok: nagyon érzékenyek a mellbimbóim, mindig is azok voltak, még a férjem sem tudja megfogni őket, szinte fájdalmas, annyi idegvégződés van bennük, nem akarok folyton vetkőzni, nem akarom, hogy folyjon belőlem folyton stb. És bárki más is meg tudja etetni bármikor (plusz kevesebbszer is kell, mint szoptatni, stb.)


És a legfontosabb: rengeteg anyuka kommentjénél olvastam, hogy végigbőgte az első időszakot, vagy a csalódástól, hogy nem megy úgy a szoptatás, ahogy kellene, vagy a fájdalomtól, és én nem akarom, hogy ez határozza meg az első időszakot a gyermekemmel, hanem azt, hogy mind a ketten boldogan éljünk úgy, hogy mindkettőnknek jó... Nem akarok idegileg kikészülni, mert az neki sem jó, plusz minden egyéb mástól is ki fogok készülni, ne legyen már ez is egy kínszenvedés.


Tudom, hogy hiába kérem, úgyis lesznek oltogató kommentek, ezeket úgy is figyelmen kívül fogom hagyni, szóval felesleges is leírni.


Szóval: vegyes etetési történettel rendelkező anyukák, írnátok tapasztalatokat?


Köszönöm előre is!


2019. dec. 9. 13:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
77%

Hát a házasélet alakulása sem attól függ, hogy hogyan táplálod a gyermeked. Én szoptatok és legalább 2szer együtt vagyunk hetente. Csajszi aki 2 nappal utánam szült (4 hónapja), szülés óta 2szer szexelt a párjával.

Alapjáraton ehetsz bármit. Van olyan baba aki semmire nem érzékeny. Ezt csak akkor tudod meg ha kipróbálod.

Nem tudom miért könyveled el magadban előre egy borzalmas dolognak a szoptatást

2019. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
Jah az kimaradt hogy a csaj aki 2szer szexelt szülés óta annak a babája tápszeres
2019. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

30-as: ezekkel a képekkel kicsit sem jött meg a kedvem... kifejezetten undorítónak találom hogy egy ekkora gyerek csinálja még



a cikk nagyon jó, miszerint mindent és mindenhol lehet, csak valószínűleg a valóságban ez nem így van (sőt biztos, különben mindenki egy álomnak írná le a szoptatást)

2019. dec. 10. 16:56
 34/49 anonim ***** válasza:

A képeket elsőre nekem be sem töltötte, nem azért küldtem.

De mekkora gyerek? :) Az első pl: max. 1 éves, de nekem a 9 hónaposom ekkora.

2019. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is is utáltam még a szoptatás gondolatát is. De szülés után olyan fura volt, hirtelen szerettem volna szoptatni a babám. Kipróbáltam, és nem volt kicsit sem olyan vészes mint gondoltam. Végül tápszeres lett, nem tudott hatékonyan enni emiatt fejtem neki egy darabig, de napról napra kevesebbet sikerült, ezért elengedtem. Nekem nem lett volna macera szoptatni és nem volt macerás tápszerezni sem. Talán próbáld ki előbb és ha még mindig viszolyogsz tőle a tápszer is teljesen jó.
2019. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem probald meg. Es ha ugy erzed semmi kep nemmegy akkor hagyd. De legalabb pár hetig fontos lenne a gyereknek az anyatej. A masik meg hogy igyis ugyis fog csepegni a melledbol a tej. Az automatikusan szules utan indul meg,mikor a mehlepenyt megszulod. Ez mindenkinek mashogy van, van akinek rögtön omleni kezd van akinek hetekig bajlodnia kell azzal hogy legyen teje. De szeirntem az igyis ugyis csepegni fog neked:D akkor meg miert ne etethetned ugy a gyereked? Kibirod. Anya leszel. Aldozatokat kell hoznod gondolj arra hogy a gyerekedert csinalod, nehogymar a ferjecsked fontosabb legyen. Igazan megerthetne hogy te nemsoka anya leszel es nemkene hogy zavarja a melled mert nemhiszem hogy ez a legfontosabb miután vilagra hoztal egy uj eletet.. Amugy meg ehetsz bármit en anno mikor szoptattam borsot hagymat mindent ette es semmi baja nemvolt. Ki kell tapasztalni. Illetve napi 1 kavet is isznak altalaba a nok. Nem kellenek a kifogások. Egyszerűen itt arról van szo hogy sajat magad meg a férjed elorebb helyezed mint a gyereked.
2019. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Na megjött az első oltogató: attól, mert neked nincsenek/nem voltak ellenérzéseid ezzel kapcsolatban, nem jelenti, hogy másnak sem lehetnek... A "férjecském" épp hogy azt akarja hogy szoptassak, nem miatta nem tenném. A lelki eredetű problémákat nem kéne lekicsinyleni, csak mert neked nem volt ilyen... konkrétan undorodom a gondolattól is, hogy valaki hozzáérjen a mellbimbómhoz, nem tudom ezt miért nem lehet megérteni... rohadt érzékeny az egész, plusz biztos valami rejtett trauma lehet mögötte, hogy én ezt nem akarom...

de örülhetsz, hogy szereztél felpontozókat, hisz itt mindenki mást lepontoznak, aki csak megemlíti hogy amúgy a tápszer is ugyanolyan jó és sokkal könnyebb...


de lassan túljutok a belső harcomon és előtej szoptatás lesz majd megyek át tápszerre és elapasztom. én nem akarok lelki sérült lenni és utálattal nézni a gyermekemre mert véresre dörzsöli az amúgy is rohadt érzékeny bimbómat.


NEM MINDEN FEKETE-FEHÉR!

2019. dec. 10. 21:03
 38/49 anonim ***** válasza:
50%

17-es vagyok. Megértem, hogy idegenkedsz a szoptatástól, mivel még nincs benne tapasztalatod, és tényleg sok olyan anyuka van, aki sokat kínlódott vele. Az én példám is elrettentő lehet - lehet, hogy jobb lett volna, ha nem is írtam volna le. A személyes ismerőseim, családtagjaim, kórházi szobatársaim között kivétel nélkül (!) minden anyukának volt elég teje és probléma nélkül tudott szoptatni, többek között ezért is gondolom, hogy az én esetem ritkaság. Viszont tanulságos lehet azoknak, akik szeretnének szoptatni, de nem akarnak az én helyzetembe kerülni, mivel ezek a problémák jórészt megoldhatók vagy megelőzhetők, csak nem árt előre felkészülni, mi van, ha...

Az utolsó is azt írta, hogy próbáld meg, aztán ha nagyon nem megy, még mindig választhatod a tápszert. Szerintem ez egy jó tanács. Nem tudhatod előre, mi lesz, mennyi tejed lesz az elején, mennyire lesz ügyes a babád. Simán lehet, hogy a szoptatás sokkal kevésbé lesz kellemetlen vagy fura érzés neked, mint a fejés. Az is lehet (bár nem biztos), hogy amikor először a kezedbe adják a kisbabádat, eloszlanak a félelmeid, és teljesen természetes dolognak fogod érezni, hogy mellre teszed. Nem lehet tudni előre. És valóban, tápszeres baba is lehet egészséges, és így is lehet vele tökéletes a kapcsolatod, lehetsz jó anyuka. Csináld úgy, ahogy jónak látod az adott helyzetben.

2019. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
23%
Akkor gyereket se szulj te ostoba liba:D kepzeld enis tapszereztem egy ido utan nem azert írtam mert tapszer ellenes vagyok. Csak egyszeruen annyira buta vagy anyukam. Nem te vagy a legelesebb kes a fiokban.
2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat. Meg fogom próbálni a szoptatást. De ha nagyon kikészít akkor nem fogom erőltetni.


39-es, téged nem is minősítelek.

2019. dec. 11. 16:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!