Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek igaza van "anyósom...

Szerintetek igaza van "anyósomnak"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek olvassátok el, mert csak úgy fogjátok meg érteni.


22 éves nő vagyok,6 éve vagyunk együtt a párommal, ő 26 éves. Van egy gyerekünk 1 éves és 3 hónapos. Sajnos tej allergiás, nem ehet sok mindent meg amit szeretnék neki adni, süteményeket, túró rudit, csokit sem, joghurtokat sem, szalámikbol is meg kell néznem mit ehet meg mert a legtöbb tartalmazz tejszármazékot. Szóval mindenre oda kell figyelnem hogy mit adok neki pld főzelékek. Stb. Amit meg ehet levest sült krumpli, pörkölt, tésztával krumplis tészta, savanyúságok, gyümölcsök. Stb. azokat szoktam neki főzni abból nagyon keveset eszik néha eszik jó lakásig. Hiába le ülök mellé 3 X egy nap és kínálom vele pár falatot eszik. Tápszert minden nap el alvás előtt eszik. Mert másképp nem alszik el. délben 1x És délután 4 órakor 1x, ilyenkor mind a 2x alszik alszik is, de nem minden nap alszik 4 órakor. Minden este 9 kor alszik el akkor is eszik egy kis tápszert, és még hajnalban is fel kell enni tápszert, tea nem kell neki, csak a víz, rostoslé. De ha nem tápszert adok neki sír. Anyósom meg engem bánt hogy én nem etetem a gyerekem, csak a tápszert adom neki ne adjam neki stb. Meg hogy milyen anya vagyok én .. Az egész rokonjának ki beszélt engem. Szerintetek igaza van?

Bocsi a helyesirásért, de nagyon ideges vagyok!



2020. ápr. 21. 23:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
81%
ja és több ilyen csoport van a facebook-on is
2020. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
77%
mármint tejallergiás csoportok vannak a neten, nem árt más anyukákkal beszélgetni, biztos ők is szembesültek ezzel a problémával az elején.
2020. ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim válasza:
74%
Neked van igazad.
2020. ápr. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
55%
Amellett, hogy mindenki nekiesett az anyósnak, az is meg van, hogy a gyerek 15 hónaposan még naponta négyszer tápszert kap, és alig eszik olyat, ami a korának megfelelő?
2020. ápr. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval, az előző kifakadásom után...

Anyós: tejes dolgokat ne adjon neki! És nem, nincs igaza abban, hogy kibeszél. Jól gondolom, hogy náluk laktok, ezért tud mindenről? Ha nem, akkor nem kell beavatni. Ha igen, akkor nincs mód ezen változtatni?


Viszont: az se egészséges, ha ebben a korban négyszer kap tápszert. Ezért nem eszik rendes kaját, mert nem éhes.

Én úgy csinálnám: reggel és este tápszer. A többit fokozatosan megszüntetni. Először csak kevesebbet adj neki, vagy hígítsd. Akkor hamarabb megéhezik. És így fokozatosan el lehet hagyni.

Ha kap húst, tojást (ha arra nem allergiás), zöldségeket, akkor tápszerre már nincs szüksége.

2020. ápr. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
84%
Tejallergiáról csak az ír, akinek fogalma sincs róla, mert ez ilyen formában ugye nincs. Van tejcukor, tejhehérje, de tejallergia nincs. Ezt nyilván tudja, akinek ilyen gyereke van...
2020. ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%

Egyreszt koltozzetek el anyostol, mert nem egeszseges nala lakni. Gondolom vannak meg ehhez hasonlo surlodasok, lesznek is a jovoben is. Gyereket gyartani nem illik mas nyakara.

15 honapos gyereknek meg mar erosen kene valami normalis etel. Sajnos egyre tobb az allergias, pont ezert van rola mar eleg sok info, hogy miket tudsz fozni, amit meg is eszik es nem art neki. Kiserletezz tobbet, mert a leirasod alapjan szinte csak a tapszerrel lakik jol, ami nem teljes erteku etel egy akkora gyereknek.

2020. ápr. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mire is allergiás?

Mert a tejallergia nem létezik. Csak ahogy előttem írta az egyik hozzászóló.

Az én lányom 4 éves,tejfehérje allergiával. De ezt is kivizsgálás és több hónapnyi diéta majd visszaveztetés után pontosították. Nálatok volt vizsgálat?

..

Másik: bármi is pontosan az allergiája,millió ételt lehet neki adni. Az amit te leírtál hogy mit ehet az kb 0!!!!

Persze hogy nem eszik ha a tápszer órákra eltelíti.

2020. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
92%
Ne mondj infókat neki és nincs miből "táplálkoznia" pletykatémából. Minek kell kifecsegni mit eszik a gyerek?
2020. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%

2,5 éves a fiam, elalváshoz még mindig kap/kér tápszert. Ettől függetlenül napi 4-5 étkezése van (ált. uzsi marad ki).

Ennyi idősen kicsit sem baj, ha a gyerek nem eszik felnőtt adagot. Miből gondolod, hogy nem lakik jól? Tápszert kér utána? Nem hízik/nő rendesen? A sütemény, túrórudi, csoki nem is kell egy ekkora gyereknek (igazából senkinek, de na néha kell egy kis fincsi) a víz meg a legjobb folyadék én még a rostosokat se erőltetném. Anyós meg hagy mondja, csak figyelj rá, hogyha kettesben marad a gyerekkel nehogy megtömje vmi tejessel, az ilyenekből csúnya dolgok szoktak lenni.

2020. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!