Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
20%
Jo, elmegyek :D Meg egyszer: a Kerdezore reagaltam, aki azt irta, hogy a lanya meg szerette volna tartani, o nem engedte neki. 17 evesen mar majdnem nagykoru, en nem kezelnem gyerekkent, hanem a donteseben tamogatnam. Ha ez abortusz, akkor abban, ha a gyerek megtartasa, akkor abban.
2021. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
Az én kérdésem kicsit off, de nagyon érdekelne, hogy így 7 év távlatából, az orvosin tanuló lányod milyennek érzi a döntést? Szokott gondolni rá, hogy mi lett volna, ha? Örül, hogy tud tanulni helyette?
2021. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
84%

Minek arra gondolni hogy mi lett volna ha??? Így úgy sem fogja tudni és a másik fele hogy vannak azért olyan emberek akik nem lazán eltudnak menni abortuszra és nem kezdenek el kotodni egy magzathoz mivel az nem egy gyerek ..... és

Igen nyilván jobban jart mert pelenka cserelgetes és otthon ülés helyett tanult ami nyilván sokkal jobb a babázásnál

2021. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
4%
Csomó variáció van és minden helyzetnél és minden családnál más és más opció a legjobb. Ha az én gyerekem esne teherbe én bármilyen döntését támogatnám. Azt is, hogy kimarad a suliból és gyereket nevel, azt is, hogy visszamegy és én foglalkozom a kicsivel, és azt is, hogy elveteti, ha akarja. (talán az egyetlen opció, amit nem szeretnék, hogy megszülje és örökbe adja. Én utálnám a tudatot, hogy van egy unokám, akiről nem gondoskodhatok. De persze lehet, hogy más családnál pont ez lenne a legjobb opció, nem tudhatom) Nyilván nálunk nem okozna egyik sem problémát. De minden család más, és nem mindenhol ilyen szerencsések, mint mi, hogy sem anyagiakban, sem helyben, sem szeretetben, sem elfogadásban, sem nyitottságban, sem megbocsátásban, sem megértésben nem kell hiányt szenvednie senkinek sem.
2021. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
63, biztos van, aki nem gondol rá, engem azért érdekel, mert itt a lány édesanyja nemszerette volna, hogy megtartsa, és kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetben milyen évekkel később, szokott-e rá gondolni.
2021. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, de szerintem ez kicsit attól is függ, milyen felfogásod van az életről enbloc.


Én pl 16 és most 30 évesen de misztifikálom túl az élet fogalom jelentőségét. Szerintem az ember merő véletlenből lett a domináns faj a földön, de úgy egyébként a természet törvényei ránk is igazak lennének, ha nem akarnánk mindenáron felülírni. A természet pedig kegyetlenül szelektál, az életre csak az arra méltó egyedek maradnak életben, ennek evolúciós okai vannak és az állatok egy percig nem hezitálnak ilyesmiken. Nincs olyan faj rajtunk kívül, aki életképes egyedek életét megnyomorítaná saját kárára, más élőlény miatt, mert tudja, hogy így nem marad fenn. Nagymacskák közül van pár ahol pl ott hagyják meghalni az utódot, ha nem tudja etetni, mivel tudja, hogy így sem ő sem az utód nem él tovább. A következő utód majd igen.


Szóval szerintem az ember túl sok spirituális dolgot belevisz alapvető biológiai kérdésekbe. Vannak ilyen emberek, számukra minden élet egyenlő fontos, nekik pl nem számit az életminőség, ha a gettóba születik a tizedik nyomorult gyerek, akkor is örül, az, hogy esetleg bűnöző lesz, tudatlan és éhezni fog, az nem érdekli. Megint mások nem csinálnak annyira elvi kérdést ebből, esetleg a társadalom ítélkezését nehezen veszik, de örökbe adják a gyereküket és később sem kattognak rajta. Megint másoknak meg az abortusz nem gyilkosság, csak egy sejtcafat eltávolítása, hisz nem egy önállóan is létezni képes személyről beszélünk, hanem egy sejtcafatról.


Attól függően kivel találkozol, olyan választ fog adni a 16 éves lánynak, aki véletlenül teherbe esett. Én pl azt mondanám neki, hogy abortusz, mert nem láttam még boldog leányanyát (konkrétan olyat is ismertem, aki inkább öngyilkos lett miután megszült), és legközelebb védekezzen rendesen. De ha ettől óckodna, akkor javasolnám az örökbeadást. Először biztos nehéz, hisz hormonok. De szerintem idővel ezt is megszokod, mint minden mást. Plusz így a gyerek is normális esélyt kap.


De ez olyan kérdés, amit nem te döntesz el, hanem ő, tehát én maximum tanácsot adnék saját meglátásról.

2021. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:

Röghöz kötés. Bebeszélik az ostobábbaknak, hogy "Fogyamagyar" és minimum 3 gyerMek KELL!!!!

Kapnak hiteleket, meg hiteleket hogy a hiteleket ki tudják fizetni.

Mire felérik ésszel hogy a minimum három gyerMeknek nem elég a SZERETET ahhoz, hogy ne legyen mélyszegény, addigra már nem tudnak lelépni az országból.

Igaz, hogy a szerződésben minden le van írva, de ne várjuk már el, hogy a rengeteg nullán kívül bármi is érdekelje a népeket.

2022. szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:

22-es: Teljesen a véleményeden vagyok. Tele vannak a gyerek otthonok. Ha annyira szülősdit akarnak játszani sokan, onnan lehetne tizessével a szétdobált gyerekeket örökbe fogadni. De mindenkinek szőke, kék szemű három napos baba kellene. Erre pont jók a mai tinilányok?

Komolyan csesszék el a közeli jövőjüket, hogy mások (árja) kisbabát kaphassanak?

Te jó isten....

Én bizony abortuszra mentem volna, ha ilyen helyzetbe kerülök. Nyugodtan meg lehet dobálni döglött mókusokkal.

Tehát még egyszer : 22-esnek teljes mértékben igazat adok.

2022. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
25-ös: Ahogy mondod. 12785568 like tőlem neked. Teljesen igazad van.
2022. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:

Abszolút igaza van a kérdezőnek. Én CF házasságban élek. Soha nem akartam gyereket és soha nem titkoltam.

Én azt mondom, hogy igenis CSAK rendezett körülmények közé volna szabad egy gyereket szülni.

És a rendezett körülmények alatt NEM a szülői házat értem.

Egy tinit hatóságilag abortáltatnék (akár Fogyamagyar, akár nem).

Ez a véleményem a témáról.

2022. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!