Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
27%

Es a tanulas egy rossz kifogas! Be lehet adni a kisbabat oviba 3 evesen, ha anyagilag nagyon raszorulsz bolcsibe 1 evesen! Es le lehet tenni barmilyen szakmat vagy erettsegit!

Szerintem aki igazan celtudatos az megcsinalja ! Es aki nem annak kifogas a gyerek!

A mai fiatalok sajnos felnek felnoni es felelosseget vallalni ... szomoru vilagot erunk ahol az abortusz nem egy szukseges rossz hanem egyre jobban ajalott es batoritott dolog! Undorito nehany nonek a hozzaallasa...

2021. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
70%
SZERINTED
2021. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
48%
Egyik ismerősömnek 17 évesen volt abortusza, azóta már rég felnőtt, és nem sikerült nekik a gyerek, pedig rég férjhez is ment, talan 14+ éve, hogy próbálkoznak, és most már ki is futottak majdnem az időből. Szervi bajuk elvileg nincs. Nagyon szeretnének gyereket. Szerintem ő már visszacsinálná. Nem ő az egyetlen, akinek abortusz után lelki okokból nem sikerül.
2021. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
67%

Azért azt hagyjuk, hogy egy 30X éves nőnél orvosilag vagy egyéb hitelt érdemlő módon tudják azt bizonyítani, hogy na neki azért nem jön össze, mert anno tizen-huszonx évvel ezelőtt volt egy abortusza, főleg hogy szervileg egészséges.

Én rengeteg abortuszon átesett nőt ismerek és közülük akik később akartak gyereket, egyetlen egynek sem okozott semmiféle problémát az, hogy volt abortuszuk.

Mondjuk egy épelméjű 17 éves gyereknek, aki még javában tanul és a szüleinél él, eszébe nem jut pucér seggel anyuciék nyakára szülni, csak azokból kifolyólag, hogy nehogy 15 év múlva nehezen jöjjön össze a gyerek....

2021. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
32%
Hat, bocs, hogy ezt irom, de orulok, hogy nem te vagy az anyam. A gyerekeim remelem, felelossegteljesen vedekezni fognak, ha pedig olyan hulyek, hogy nem, szamithatnak ram a dontesukben. Viszont en elsosorban abban fogom oket tqmogatni, hogyha ez tortent, vallaljak a felelosseget erte, es csinaljak vegig. De en eleve ugy gondolom, hogy ez a fiatalsag=felhotlen bulizas tul van nagyon ertekelve, nem mindenkinek jelenti ez a boldogsagot, gyereket nevelni meglevo egzisztencia mellett sem konnyu, es ha felnonek, utana is lehet utazni, szorakozni. En 28 evesen szultem az elsot, de ha besikerult volna, nem tartott vissza volna tole senki, hogy megtartsam. Nem lett volna konnyu, mert a sulit el akartam volna vegezni mindenkepp, es a csaladomrq is raszorultam volna, de ha kell, erettsegi nelkul, a belemet kidolgozva, bolcsis gyerek mellett is csinaltam volna, hogy tuleljuk az elso par nehez evet, utana suli estin.
2021. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg sokkal undorítóbb azoknak a nőknek a hozzáállása, akik megszólják a másikat és leminősítik, pusztán azért mert nem tartják a világ legtermészetesebb dolgának, hogy egy 17 éves gyerekfejjel gyereket szüljön a szülők nyakára és pénzére, tojáshéjjal a fenekén és nulla forinttal a zsebében.

Az abortusz egy törvényes, legális kis műtét, minden nőnek jogában áll élni vele a megszabott kereteken belül, ennyi. Van, aki szerint jó ötlet kiskorúként anyuék nyakára szülni, van aki szerint nem, mert van minimális felelősségtudata (kár hogy ez nem a védekezés során jött elő..) és nem szülne a semmire, így az abortuszt választaná. Egyik sem lesz sem jobb, sem rosszabb a másiktól!

2021. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
72%

56 Hát bocs, hogy kiábrándítalak, de nem bántottál különösebben meg. Én sem szívesen lennék/lettem volna hozzád hasonló gyereknek.


Egy szülő nem attól jó szülő, hogy minden hülyeségben, felelőtlenségben és őrültsegben támogatja a gyerekét! Eleve elég...hogy is mondjak humoros, hogy felelősségről beszélsz, miközben egy 17 évest buzdítanál 0 Ft-tal és mindenféle gyerek felneveléséhez szükség minimum megléte nélkül szülésre.

Egy terhesség során messze nem csak a megtartás minősül felelősségvállalásnak, max te így gondolod, de ugye az a te bajod. Soha meg nem fordulna a fejemben a kiskorú gyerekemet arra bíztatni, hogy bátran szüljön bele a nagyvilágba pénz, stabil kapcsolat, külön otthon és egyebek nélkül, na meg ahhoz sem asszisztálnék, hogy fenekestül felforgassa a mi nyugodt életünket. Felelős gyerekvállalás ott kezdődik, hogy én magam a páromnak tudom biztosítani a szükséges dolgokat annak a gyereknek, nem pedig ott, hogy másoktól várom. Egyetlen szülőnek sem kötelessége a nyakába venni még egy terhet, még egy éhes szájat, nem kötelessége a lánya felelőtlenségeit finanszírozni. Ha valaki 17 évesen annyira nagylánynak hiszi magát, hogy ő gyereket akar, akkor lehet menni a kedves pasikájával összeköltözni és együtt előteremteni mindent a gyereknek, nem pedig anyuéktól varni a sült galambot. Előszeretettel megy a dobálózás, hogy de joga van megtartani, így jog, úgy jog. Aha, a szülőnek meg joga van azt mondani, hogy ő ehhez nem fog asszisztálni és az ő beleegyezése nélkül ne szüljön senki a nyakára, hanem menjenek külön és oldják meg ketten, hisz a gyereket is ők hozták össze, nem más.

2021. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
42%

58, nem neked irtam, hanem a Kerdezonek.

56

2021. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
50%
Amugy egyetertek, koltozzon ossze a baratjaval, es neveljek onalloan a gyereket, ezt ertettemfelelossegvallalas alatt. A tanulmanyai elvegzeseben viszont tamogatnam.
2021. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
72%

56: elmesz te a p....ba


Talan inkabb neked nem kellett volna gyerek! Kepes lennel tonkretenni a sajat tizeneves lanyod eletet? A sajat hulye ideologiad miatt? Szegeny lany, remelem sose tortenik vele ilyen de ha igen akkor nem toled ker eletvezetesi tanacsot 😩 azon ne csodalkozz majd ha egy eletre meggyulol.

2021. jan. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!