Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
53%

"Majd szerinted a szíve alatt hordja 9 hónapon át, majd meglátja a gyermekét és olyan könnyű lesz lemondani róla?"

Simán... Tudod hány ilyen eset van? Örül, hogy végre vége a terhességnek és túlélte a szülést. Régen letették éjszaka a kórházba vagy kiakasztották a templom ajtóra, az sem volt jobb, mint ma. Amióta világ a világ ilyen van és annyira nem is ritka. Nem mindenki akar 9 hónap után egyből már anya lenni. Pláne egyedül.

Létezik ma már "együtt szülés" is, amikor a szülésen az örökbefogadó szülők is ott vannak. De persze lehet zárt örökbeadás is, hogy ne ismerjék egymást. Meg virágzik a "béranya"-intézmény is, nyilván jó pénzért. Meg félreértés ne essék, nem mondom, hogy az egy normális és természetes dolog, de ha annyira ragaszkodna mindenki a "szíve alatt hordott" magzathoz, akkor nem lennének béranyák.


Én is azt mondom, hogy ne vetesse el, de nem is kell megtartani. Sok meddő pár éveket vár a gyerekre. És így ennek a gyereknek valószínűleg jobb sorsa is lesz, mint egy olyan anyával, aki nem akarta.

Persze, aki akarja, az meg tartsa meg. Ismerek olyat, aki alig múlt 18, mikor szült, megtartotta. Abban évben érettségizett, mikor terhes volt. Ez se sokkal jobb, mint a 17 éves.

2021. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
56%

Ezt én se értettem soha. Fel nem foghatom hogy gondolhatja bármelyik szülő is azt, hogy tök rendben van 15-16 évesen gyerek fejjel gyereket szülni. Tönkre vágja az egész életét, de a fiatal, gyerekkorát mindenképp. Érettségi, stabil kapcsolat, külön otthon és 0 Ft bevétellel gyereket vállalni, na ez aztán a felelősségteljes viselkedés.

Ha már a gyereknek annyi esze volt, hogy védekezés nélkül szexelget és megtörténik a baj, legalább utána térjen észhez és lássa be, hogy 16 évesen minden csak nem érett egy gyerek felneveléséhez, de ha még annak is érzi magát, nyilvánvalóan a nagy többség otthon lakik és a szülők tartják el, miből tervezi etetni, ellátni azt a gyereket?

Értelmes felnőttként mondjuk én biztosan leültetném és elmagyaráznám a lányomnak, hogy mire számítson és hogy eszébe se jusson, hogy a mi nyakunkra és pénzükre fog szülni. Bár szerencsére normális nevelést kapott, megfelelően védekezik! Ha pedig védekezés mellett teherbe esett volna sem jutott volna eszébe 15-16 évesen anyásat játszani, főleg nem csupasz valaggal.

Az meg a büdös életben sosem fordult volna meg a fejemben, hogy azt szorgalmazzam, hogy hordja ki, vállalva minden kellemetlenséget, essen ki az iskolából, szülje meg iszonyú fájdalmak között és aztán adja oda valakinek, akinek gyerek kellene, de nem lehet. Egy terhesség-szülés irtóra megviseli a testet és rengeteg fájdalommal/kellemetlenséggel jár, sosem ajánlgatnám senkinek, hogy csak úgy puszira vállalja be az egészet, ha ő maga erre nem hajlik.

Így is van bőven gyerek, akiket örökbe lehet fogadni, szóval hagyjuk ezt a “jaj de sokan várnak gyerekre” dumát. Vannak szép számmal, lehet menni őket örökbe fogadni és nem egy kislánytól elvárni, hogy megoldja más problémáját..

2021. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
56%

En meg azt mondom, h miert ne? Pusztan az eletkor miatt , miert kene abortuszra mennie? Ez a mai felfogas, h csak akkor szuljon vki, ha normalis pasi, egzisztencia, karrier es utana johet a gyerek.


Azokat sem ertem, akik azt frocsogik allandoan, h igy orokbeadas, ugy orokbeadas. Mindenkinek joga van eldonteni, h a sajat gyerekevel kapcsolatban h dont.

2021. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
54%
#24 Így van, fölösleges is ilyen korlátólt emebrekkel vitatkozni. Ráadásul, ha megpukkadnak is úgyis mindenki úgy dönt, ahogy akar, teljesen függetlenül attól, hogy ez kinek tetszik vagy sem. Teljesen fölöslegesen izgatják fel magukat egyesek tök idegen emberek életén és döntésein!
2021. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
58%

Ja micsoda szörnyű felfogás ez a mai, hogy az emberek felelősségteljesen akarnak gyereket vállalni, nem pedig csupasz seggre, munka és pénz nélkül, anyuciék nyakára..... Ez lenne a normális, hogy tudok annak a gyereknek normális életet biztosítani, tudok tetőt tenni a feje fölé, tudom etetni-itatni, magyarán egy mininumot azért tudok önerőből biztosítani neki. Na de egy 16 éves, aki otthon lakik és a szülei tartják el, mégis mi a francból tervez gyereket szülni és nevelni?? Ja tudom, majd anyuciékhoz szülöm, plusz egy terhet teszek rájuk, majd ők szépen pénzelik a tini lányuk felelőtlenségemet, hisz így működik ez.... Érettségi nélkül, iskolába járva, otthon lakva szülök úgy, hogy még én magam is gyerek vagyok és majd a szüleim megoldják helyettem.

De jó tudni, hogy a felelős gyerekvállalás ma már lassan ciki és aki neadjisten nem az anyjaek nyakára szül, az micsoda korlátolt ember. Ez igen.👍

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
63%

Az a korlátoltság, hogy nem fogja fel az emberek többsége, hogy semmi beleszólása más életébe. Az szép és becsületndő, hogy valaki "normálisan" akar eljárni, és mindent helyesen csinálni a saját életében. De csak azért mert ő úgy csinál mindent, másnak még nem kell! És ennyi a lényeg. Nem az a kérdés ebben, hogy mi helyes, vagy helytelen. Hanem mindenki foglalkozzon a saját dolgával, életével. Más véleményt mondani valamiről, vagy elítélni valakit.

Tegyük fel, hogy 16 évesen szültem volna a szüleim nyakára.. az az itteni kommentelők életét ugyan miben befolyásolta volna? Mindegy, hogy van e gyerekem, vagy nincs, vagy hogy mikor szültem, ez csak rám és ha épp haza szültem, akkor a szüleimre tartozik. De nem vadidegenekre!

2021. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
77%

Mégis mi a korlátoltság azon, hogy az ember leírja a SAJÁT véleményét egy kérdésnél?! Főleg ha valaki kiteregeti ide az életét, mert hogy mostanság elég sok a “15-16-17 éves vagyok és terhes lettem, mit tegyek” című kérdés, ahol a kis hölgy leírja, hogy ez és ez van, ugyan egy büdös forintja nincs, a pasija esetlegesen már le is lépett, de ő meg akarja tartani. Ha vadidegeneket kérdez, akkor vadidegenek fogják kifejteni a véleményüket, mint ahogy itt is.

Az pedig teljesen jogosan merül fel az emberben, hogy vajon mi visz rá állítólagos felnőtt embereket arra, hogy szabályosan rábeszéljenek 16 éves gyerekeket a szülésre úgy, hogy nyilvánvalóan még se munkahelyük, se bevételük, se stabil kapcsolatuk, se semmi nincs meg, ami alap lenne egy gyerekhez. Persze hogy felmerül a kérdés, hogy mégis hogy lehet valaki ennyire felelőtlen.

Senki nem is fog itt senkit sem szülésre, sem abortuszra kényszeríteni, de ha egy ilyen oldalon kérdezel vagy szólsz hozzá a témához, akkor ne vágd be a hisztit, hogy eltérő véleményeket is kapsz, ennyi. Sokkal inkább az a korlátolt, aki ezt képtelen belátni.

2021. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
41%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ látom nagyon nem megy át az üzenet. Nem baj, hogy ellentétesek a vélemények. Az a baj, hogy olyan erős szavakat látok, olyan erőszakos vitákat, és szinte élet-halál harcokat egyes kérdések alatt (itt is), mintha a válaszolók életéről lenne szó. És ráadásul, ami a legröhejesebb a sok esetben, a kérdező kiír egy kérdést, majd a kérdező problémáján elkezd két idegen durván vitatkozni🤷‍♀️ Én eddig sem azt mondtam, hogy helyes 16 évesen szülni! Csak hozzátettem, hogy mindenki azt csinál az életével, amit akar. Nincs jogunk azt állítani, hogy ő rosszabb, vagy kevesebb nálunk, csak azért mert másként gondolkozik. És egyébként meg, csak azoknak a szülőknek lehet unokát szülni haza, akik engedik! Vagyis nyilván nem egyedül dönti el sok esetben a gyerek, hogy mi legyen. A két felnőtt pedig végképp had döntsék már el, hogy mit kezdenek a kialakult helyzettel. Nagyon sok esetben 30 éves egyedülálló anyuka is kénytelen hazaköltözni, az miben másabb? Vagy mostmár akkor ítéljünk el minden szülőt, aki visszakényszerül a szüleihez terhesen, vagy kisgyerekkel?🙄
2021. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
79%

Neked sem ment át az üzenet, de ne zavartasd magad.

Hol vívott itt bárki is élet-halál harcot? Mindenki véleményt és érveket sorakoztatott fel, mindkét oldalról vannak, akik vehemsebben fejtik ki a mondandójukat, de ugyanilyen alapon kérdezhetnénk azt is, hogy te meg minek foglalkozol azzal, hogy mások (vadidegen emberek ugye) mihez és milyen vehemenciával szólnak hozzá??

Tök jó, hogy te fel vagy háborodva itt azon, hogy mások másképp állnak a témához és másképp reagálnak és minek élik bele magukat ennyire, miközben te dettó ugyanazt csinálod kommentek óta. Senki nem fog fegyvert tartani senki fejéhez, hogy azt csinálja, amit ő jónak gondol, akkor meg neked nem teljesen mindegy mit írnak? Igen, van aki iszonyú felelőtlenségnek tartja a büdös semmire való gyerekvállalást, na és? Ha ez a kérdés, akkor leírja Ő hogy gondolja és mit tenne, aztán a kérdező majd eldönti így vagy úgy, ennyi. Nem kell ezt ennyire túlragozni.

Mondjuk az azért félelmetes, hogy nem érted és nem látod mi a különbség aközött, hogy egy 16 éves felelőtlen tini felcsináltatja magát, majd nagylányosat játszva közli, hogy ő meg akarja tartani a babuci anyuék nyakára és pénzére meg aközött hogy valaki normális körülmények között gyereket vállal, de úgy hozza az élet, hogy valami miatt visszakényszerül átmenetileg a szülőkhöz....🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Sokan kerülnek amúgy nehéz helyzetbe, aztán mégsem mennek vissza anyuékhoz, hanem megoldják felnőttként a saját problémáikat, de ez még mindig össze sem hasonlítható azzal, hogy egy buta tini fel sem képes mérni a tetteinek súlyát. Mikor olyat ír, hogy ő a jogsira félretett pénzéből majd felnevelni meg a kaja pénzből, amit ugye a szülők adnak és amit bármikor megvonhatnak, fogja etetni a gyereket, akkor azért a legtöbb emberben felmegy a pumpa, hogy ilyen buta gyerekek akarnak szaporodni a semmire és felvetődik a kérdés, hogy “De miért?”.

2021. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
51%

Csak az a nem mindegy, hogy kommentek óta azt "hirdetem" hogy élni és élni hagyni! Vagy azt, hogy ha nem úgy látod a dolgokat ahogy én, akkor egy hülye segg vagy...

Nagy a különbség, és ez a hozzáállás miatt bántanak oly sok embert minden nap, mert hogy ő másként mer élni.

Egyébként pedig nem csak 16 éveseket csinálnak fel. És nem minden 20as, 30as nőnek születik normalis körülmények közé, előre eltervezetten egy gyerek. Rengeteg gyerek születik egyéjszakás kalandokból. És manapság az sem ritka, hogy 30-35 évesek még otthon élnek (vannak ilyen munkatársaim) Szép lenne ha csak tökéletes körülmények közé születnének gyerekek, de ha ezen múlna, már rég kihaltunk volna.

2021. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!