Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
67%

Mutasd már meg hol és ki hirdette azt, hogy aki nem ért vele egyet az segghülye?? Te pörögsz azon, hogy más miért azt és úgy írja, amit és ahogy, de egyáltalán minek foglalkozol vele, ha ennyire zavar?! Mindenki azt ír, amit akar és mindenki azt írja, hogy Ő mit tenne, akkor meg? Lehet itt kijelenteni, hogy csináld ezt meg csináld azt, úgyis az adott kérdező fogja eldönteni, őszintén nem értem hol a probléma, de mindegy is.

Te azt gondolsz, amit, másnak ehhez pedig ugyanúgy megvan a joga. Eleve ha valakit nem érdekel a másik véleménye és az esetleges viták, az nem jön egy rakás vadidegen közé kérdezni. Ha mégis idejön, akkor meg számítani kell a reakciókra.

Nekem pl az a rendkívül visszataszító, ahogy állítólagos felnőtt emberek hirdetik itt némely kérdésnél, hogy nincs semmi gond a felelőtlen, más nyakára és pénzére szülök mentalitással, de ez van. Szólásszabadság van, ő szerinte a körülmények nem számítanak, más szerint meg igen, tudjuk már ezt a helyén kezelni....

2021. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
48%
Azért mert azt hiszem az abortusz “gyilkosság” és mert sokan szeretnek nyomorogni, kevés az igényük és azzal jönnek hogyha szeretet adsz a gyerekednek az bőven elég és nem számít hogy van lakás vagy pénz vagy hogy te magad elérted-e azokat a dolgokat amiket akartál, ja meg úgy vannak sokszor vele hogy egy nő úgy is magának szül szóval mindegy hogy “apuka” akar-e gyereket vagy sem szóval nagyrészt ezért erőltetik ennyire na meg tudod amúgy “fogy a magyar” stb....
2021. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
75%
Azt hiszik*
2021. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
64%
Ja és mert sokan azt gondolják hogy az élet (egyetlen) értelme a gyerek és semmi más. (Ezt nagyon sok női ismerősöm mondta...”ha nem lesz gyerekem inkább felakasztom magamat” “gyerek nélkül nem érzem hogy kitudok teljesedni nőként” stb) ezeket én félnem foghatom de hat kinek mi
2021. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
75%

Azért én kíváncsi lennék, ha csinálnának egy felmérést, hány épp eszű édesanya mondaná azt, hogy rá kényszeritené a 16-17 éves lányára hogy szüljön meg egy gyereket, ha az nem akarná.

Amugy meg ez mind a tanítás és felvilágosítás hiányát tükrözi.

Sokszor itt a gyik-en is látok olyan kérdéseket amik alapvető dolgok,és amit egy nőnek/lánynak tudnia illene,hogy megáll az ember esze. Tanítsátok gyermekeiteket, lányaitokat. Világositsátok fel őket. A legnagyobb hiba amit a szülő elkövet, hogy tabuként kezeli a szexualitás témáját.

2021. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
84%
Vannak, akik még felnőttként sem tudnak szinte semmit a szexualitásról, hiába élnek nemi életet... és ha nincs tudás, akkor nagyon nincs is mit átadni, azon kivül, hogy ha szétteszed a lábad, akkor jöhet a baba, úgyhogy védekezz... Ráadásul a legtöbb szülő úgy neveli a gyerekét, ahogy őt nevelték, és a legtöbben szintén nem kaptak gyerekként megfelelő felvilágosítást.
2021. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván ne tervezgessen 16 évesen senki gyereket,de ha már becsúszik,hagy döntse már el ő meg a szülei,hogy megtartják e!

Én egyik oldalra sem bíztatnék senkit,mert az ő dolguk!

Ha valakivel megtörténik,és jól alakulnak a dolgok,miért ne mesélhetné el az saját történetét???

Nem ez az átlagos,de miért kell pálcát törni a másik felett?

Anyukám 18 évesen szült engem.Akkor már 1 éve házasok voltak apukámmal.Semmi hátrányom nem lett belőle.Volt hol laknunk,volt mit ennünk,volt mit felvenni,iskolába járni,kitűnő tanuló voltam.Hugom rá majdnem 4 évvel született,és még van öcsém is.Nekem mindig is azt mondták a szüleim,hogy ha élek szexuális életet,és baj van,nem úgy sikerül a védekezés,fordulhatok hozzájuk,megoldjuk.Igen,szülhettem volna a szüleim nyakára,de ők ezt nem látták volna olyan tragikusnak,mint itt egyesek.Nekem sem ez volt a célom,eleve 17 évesen kezdtem szexuális kapcsolatot,26 évesen szültem.Van 2 lányom,és ugyanúgy,ahogy én számíthattam a szüleimre,úgy ők is rám és az apjukra.Nem kényszeríteném egyik oldalra sem őket,átbeszélnénk mik a lehetőségek!Ahogyan idősebben sincs 100%-os védelem,csak az önmegtartóztatás,úgy ebben a korban is vannak bakik.Felelősségvállalás,ezt úgy hívják!Vannak olyan helyzetek,mikor szükség van abortuszra,de az nem ez a kategória.

2021. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:

Sziasztok mégegyszer. A kérdésemet alapvetően azért írtam ki, mert pár éve a lányom felelőtlenül teherbe esett 17 évesen és ő is írt ki ide egy kérdést még akkor és felnőtt +30 nők ösztönözték arra, hogy tartsa meg a magzatot, ez gyilkosság és a többi. Azóta többször olvastam az oldalon, hogy fiatal lányokat arra ösztönöznek, hogy szüljenek csak, majd lesz valami.

Tudniillik nekem ő az egyetlen gyermekem, sosem voltam abortuszon.

Viszont én 20 évesen szültem. Meg akartam szakítani a terhességet, de nagyon lassú volt a folyamat, túlfejlett volt, ezért nem mehettem abortuszra, de én is megtettem volna annak ellenére, hogy a párom szerette volna.

Később kiderült, hogy a párom megcsalt, amikor már 20 hetes voltam. Hiába 20 éves voltam, terhesen kb. 0 egzisztenciával, nem szerettem volna a gyermekem miatt együtt maradni egy ilyen férfival, szakítottam vele, majd ő eltűnt az életünkből még a gyermekére sem kíváncsi immár 24 éve.

A szüleim mindenben segítettek, imádom a lányomat, de ennek nem így kellett volna történnie.


A lányommal akkor nagyon sokat veszekedtünk, nem engedtem neki megtartani! Én sem vagyok annyira abortuszpárti, de igenis van, amikor muszáj azt az utat választani.

A lányom most 24 éves, azóta szakítottak az akkori pasijával, jelenleg egyetemre jár, orvos lesz. Azóta élte az átlag fiatalok életét, oda ment ahová akart, azt csinált amit akart, színház, mozi, fesztiválok, nyaralások, buli a haverokkal.


Én végig szenvedtem az egész fiatalságomat, azért, hogy mindent megadjak a lányomnak. Barátok? Munka mellett és egy kisgyerek mellett? Párkeresés? Melyik fiatal srác akar valami komolyat egy egyedülálló anyukától? Persze vannak kivételek, de azt hiszem értitek mire gondolok.

Később én is megházasodtam, aki egy elvált apuka volt. Azóta is együtt vagyunk, de ma már 44 éves vagyok, újra nem lehetek fiatal. Csak tanultam és dolgoztam egész életemen át.


Egy gyerek nem tudja még mit veszít azzal, ha gyereket szül holott még ő is gyerek. Nem lehet arra számítani, hogy van egy párja, és majd megoldják. Vagy majd a szülei.

A lányom ha megtartotta volna a magzatot, én lettem volna újra anya, nem ő, amivel nem lett volna semmi probléma, de a lányom tönkretette volna az életét.


Egy gyereket nem szabad arra ösztönözni, hogy gyereket szüljön! Azt a gyereket nem csak megszülni kell. Ha nem adottak a körülmények, két ember élete is szenvedés lehet (az anyáé is és a babáé is).

2021. jan. 17. 11:36
 39/71 anonim ***** válasza:
67%
Ez lenne a normalis gondolkozás igen.....
2021. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező!Azért,mert veled ez történt,nem biztos,hogy mással is ez fog,lehetnek mások a körülmények!Mondom úgy,hogy nem biztatok tiniket semmire!

2 kérdés is felvetődik bennem.

Nem tudtok védekezni???Kicsit ironikus,hogy veled és lányoddal is megtörtént,és az is érdekes,hogy a lányod itt kérdezősködik...Ezek szerint nem igazán tanult a te "károdból".Nem hiszem el,amiket itt írogatsz.Itt mind a kettő a te döntésed volt,örülj,hogy szerinted milyen jól csináltad!

Most meg te itt utat mutatsz mindenkinek,hogy mit tegyen vagy ne tegyen,miközben hibát hibára halmozol.Amiket leírtál,önfényezés,te milyen jól csináltad,örülhet a lányod,hogy ilyen anyja van.

Én meg azt nem bírom,hogy ismeretlenek abortuszra ösztönöznek lányokat,nőket!

2021. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!