Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ösztönöznek arra egyesek...

Miért ösztönöznek arra egyesek "gyerekeket", hogy gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
Szomorú dolog, hogyha valaki abortuszra kényszerül, de ha valaki még 18 éves sem múlt el, és teherbeesik, miért tartsa meg a gyereket ? Azt sem tudja még mi az az élet, még ő is egy gyerek. Minek gyereknek gyerek? Persze, akik ebben a korban szültek büszkén vállalják és ösztönöznek is másokat itt az oldalon is. De szerintem körülményektől függetlenül nem kellene megtartani a magzatot.

2021. jan. 12. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
47%
Inkább egy abortusz mint két elcseszett élet 😃
2021. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
55%

42,kinek,mi az elcseszett..😉

#41

2021. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 41es, egyetlen védekezési mód sem 100%os, mindig történhetnek balesetek.

Nincs olyan körülmény vagy élethelyzet, amikor ideális lenne egy kamasznak gyereket szülni, mégpedig azért, mert a legfontosabb feltétel hiányzik: egy felelősségteljes, felnőtt "anya"! Ha egy nemkívánt terhességet kényszerítesz rá valakire, azzal két életet teszel tönkre.

Kérdező! Teljes mértékben egyetértek veled, sok sikert kívánok a lányodnak a tanulmányaihoz!

2021. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
36%

44es,amikor ezt írtam,hogy nincs 100%-os védekezés,az sem tetszett itt senkinek,és ugyanez felmerült,hogy ugyanúgy egy eltartott gyerekkel is előfordulhat,mint más kérdésekben is olvasható.

Bocsánat,saját példámat én is tudom hozni,anyám pedig 18 évesen tervezetten szült engem,akkor nem volt ciki,meg juj az milyen már,3 gyerekük lett,boldog házasok immáron 36.éve,4 unokával!Nem aokan mondhatják el!Nincs már egymás iránti tisztelet!Tehát van olyan körülmény,ahol megtartható a gyerek ilyen korban!

Az valóban igaz,hogy aki mást tervez,pl.egy orvosi,nem tervez gyereket,de akkor miért nem védekezik duplán?Gumi+gyógyszer körültekintően!Érdekes,más megtudja tenni,ráadásul ott volt példának a jóanyja.Aki állítása szerint kicsúszott az időből(ha elhiszem!!!)

Itt mindenki név nélkül azt ír,amit akar,nem hiszem,hogy kérdező egy szent lenne,és idejött kioktatni mindenkit évek után!Tehát még mindig ezen morfondírozik!!!Itt nem kerek valami!#41

2021. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
71%

Én személy szerint nem szedhetek tablettát, spirált szintén nem használhatok, mert véralvadási rendellenességem van. Na ilyenkor hogyan kéne duplán védekezni?

A tablettát amúgy se nagyon ajánlják tiniknek, mert felborítja az amúgy is fejletlen hormonháztartást és hosszú távú gondokat okozhat.

Gratulálok a szüleidnek, örülök, hogy boldogok. Csak épp sántít a példád, mert ők TERVEZTÉK a gyereket 18 évesen. A tini terhességek többsége nem tervezett, így felesleges ezzel példálózni. 36 éve pedig rohadtul más világ volt, mint most, össze se hasonlítható.

2021. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
60%

46,én sem szedhetek tablettát,spirált alapból nem tetetnék fel!Nem csúszott be gyerek,mert odafigyeltünk.Bár ,itt gyakorin úgy olvasom,hogy dupla védekezés mellett is teherbe esnek a gyerekek...Gyógyszer,hányás,pharmatex.Na,ha az a gyerek rendesen fel van vilagosítva,eszébe sem jut pharmatexxel kiváltani a védekezést,ugye?Ez kinek a hibája?Azé,aki ilyen tanácsot adott,hogy pharmatexet használjon, a szülőé,hogy nem fordulhatott hozzá ilyen esetben vagy a pasié,hogy derogál az óvszer?

Mondok akkor másik példát,anyósom 17 évesen csúsztatta be magának a gyereket.😁És ő az én drága férjem,immáron 9 éve,13 éve a szerelmem.❤Az összetartó család megoldotta,leérettségizett,lett még 1 gyerekük,és holtodiglan házasság!Oké,itt az idő nem stimmel ezerkilcszázhajderégenvolt.De minden korban vannak becsúszott gyerekek.Itt minden az aktuális család válságkezelésén múlik.Tudok ellenpéldát is.

2021. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
49%
Nem az a bajom,hogy abortusz,nem abortusz,hanem hogy idejön bezzegelni,hogy ő milyen jól döntött,és évek után csinálja ezt,és még itt abortuszra bíztatja az embereket.Felelősségvállalás meg smafu,ezek szerint.
2021. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem a család válságkezelésén múlik, hanem azon, hogy az adott tini aki teherbe esett mit szeretne elérni az életben. Ha valakinek alapból a család a célja és később is abban szeretett volna kiteljesedni, akkor nyilván nem lesz akkora gond ha becsúszik. Úgy is nagyon felelőtlen megtartani, de nem akkorra gond.

Viszont ha valaki karrierre vágyik, mint pl a kérdező lánya, nagy tervei vannak, akkor nagyon hátráltatja, ha megszüli a gyereket. Nem mondom, hogy teljesen megakadályozza, mert tudok erre is példát, de egyértelműen visszaveti.

Ráadásul 10en valahány évesen el se tudod igazán dönteni, hogy mire vágysz őszintén. Ezért is úgy gondolom, hogy nem helyes arra biztatni egy tinit, hogy szüljön gyereket. Nagyon sok minden dől el tinikorban.


Nagymamám példája: filmezéssel akart foglalkozni, de náluk is becsúszott a gyerek. A nagyapámmal szakítani is akart akkor, nem szerette igazán, de kénytelenek voltak így összeházasodni. Nyilván lőttek az álmának és egész életét egy olyan férfival élte le, akit nem szeretett, olyan gyerekkel akit soha nem akart. Nem szeretett volna gyereket egyáltalán. Nem volt boldog.


De tudom, hogy sose fogjuk meggyőzni egymást, így felesleges erről tovább vitázni.

2021. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
64%

Én is 17 évesen lettem terhes, de alapból érettebb voltam és párom is idősebb volt.

Nem mindegy hogy az a gyerek milyen gyerek.

De én is úgy gondolom mint te.

Nem kéne rá tukmalni akarkire

2021. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
41%

Mert legalabb vallaljak a felelosseget es ez sokkal felnottebb dolog mint elfutni elole! Es eldobni egy csepp eletet csakmert fiatal vagy!

Nem letszukseglet szerintem tizenevesen kurni 😅

2021. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!