Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, de a pasi nem...

Terhes vagyok, de a pasi nem akarja a babát. Tudnék lelkileg egészséges gyereket nevelni egyedül?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlo mellett estem teherbe, nem hagytam ki, nem szedtem más gyógyszert mellette, nem hánytam ki, nem ment a hasam.. Mégis terhes vagyok. A pasival friss volt még a kapcsolat, kijelentette, hogy neki nem kell, vetessem el. Nem hiszem, hogy ez változni fog részről és nem is akarnám, hogy ezek után együtt legyünk. Viszont én nem akarom elvetetni. Mindig is nagyon szerettem volna gyereket, fiatalon, de persze nem ebben a felállásban, hanem családban. Viszont félek, hogy serulni fog amiatt, hogy az apja nem kíváncsi rá, illetve, hogy nincs apa az életében. A másik, hogy albérletben lakok, nem tudom, hogy babával maradhatnek-e vagy találnék-e albérletet. Igazából arra lennék kíváncsi, aki hasonló helyzetben volt, hogy "élesben" milyen érzés volt egyedül nevelni a gyereket? Lelkileg mennyire sérült a gyerek? Mit mondtatok ha az apukajarol kérdezett? Anyagilag,hogy oldottátok meg? Köszönöm előre is a válaszokat! 25 éves vagyok, van stabil munkahelyem, ahova visszamehetnék,a családom támogat.
2022. jún. 23. 23:33
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
22%

Ja és még be akartam másolni, hogy ez :

"Vajon az megfordult e már a fejedben milyen egyedülállónak lenni? Egyedül megoldani a lakhatást, a beteg gyereket munka mellett.. Mi lenne, ha az anya kiesik a munkából, ha éri valami mi lesz a gyerekkel? Milyen mikor egyáltalán nincs senki, aki osztozna a lelki és a fizikai terhekben.. Vagx milyen amikor folyamatosan tottó lottóznod kell, hogy oda érj időben a bölibe, oviba, munkába.. Vagy, hogy legyen mit enni hó végén."


bullshit:) Mintha letörne a körmöd, mikor a rossz párkapcsolat egy kartörés, a sérült gyerek meg deréktól lefelé bénulás.


A legjobb jó kapcsolatban, ahol havonta max egyszer nem értetek egyet jelentéktelen dologban, utána egyedül gyereket nevelni, utána rossz kapcsolatban. Mindhez volt szerencsém, sokkal rosszabb volt, mikor a másik miatt, ha szétmegyünk akkor mi lesz miatt, a gyerekre való hatása a kapcsolatomnak miatt, a másik hülye nevelési szokásai és ötletei miatt, és úgy alapvetően a másik munkahelye, lelki állapota, bántásai stb miatt kellett aggódnom, és hogy mi lesz az enyém, ha szétmegyünk, mennyire számíthatok rá, fog e a gyereknek ellenem beszélni, le kell e vele feküdnöm, hogy ne legyen ideges, mert jót tenne neki, de nem akarok stb Annál rosszabb nincs, mikor szr a kapcsolatban vagy! Akkor inkább legyél egyedül!(de mondom, sérült gyerek benne van a pakliban, akkor is, ha csak kicsit sérült, alapvetően az enyémről sem mondanád meg, hogy baja van)

2022. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
44%
20# Te olyam okos vagy. Neked a legszarabb, mindenki másnak könnyű, értjük. :)
2022. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
30%
kedves 16 /17 es !! nem értem miért kell lepontozni meg leszolni! megértettem amit le írt csak támogatni tudom abban hogy ne vetesse el :) es nem rózsaszinfelhöket látok magamelött ahogy fogalmaztad kedvesen :) csak az egy élet!! egy gyerek ! aki arra vágyik hogy éljen! es sok anya elveszi tőle ezt a lehetôséget! én betiltanám az abortuszt! ha valaki nem akar gyereket ? akkor védekezzenek rendesen ! ha már megfogant! miért kell elvenni tőle az életbenmaradás lehetőségét? aki ilyet tesz nem érdemli meg hogy anya legyen! ha én egyedülálló anyaként is mindent megtennék a gyermekemert! hugom is egyedül neveli a gyerekét mert a párja elhagyta! és??? akkor mivan? van családja barátai tesvtérei és a gyerek szeretetben nől fel! Az anyaság egy áldás! aki ezt eldobja nem érdemel ujjabb esélyt! hiába pontoztok le! vetessétek csak el a gyereket mert spontán az apának nem kell!! akkor olyan emberrel legyél együtt aki ha bibi jőn is ki áll melletted ! nem fűvel fával! mindennek megvan az oka ! és a megfelelő személy kell hozzá! hopsz becsuszott elugrok abortuszra nehogymár egyedül neveljem fel ... szánalmas! pontozzátok csak le ! akkor sem érdemli egy gyermek sem hogy elvegyék az esélyt tőle hogy élhessen! ha nem tudod felnevelni? add örökbe !! sook örökbefogadó szülő küzd hogy "gyermeke " lehessen ! mert ugye neki saját nemlehet...
2022. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
70%
#23 aki #14 is vagy. Az isten áldjon meg, használj már kevesebb felkiáltójelet, meg a mondatok elején nagybetűket, légy szíves. A többiről már nem is szólva.
2022. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
15%
attól hogy te ilyen életet élsz nemkell másnak is ezt élnie :) csapódhatok én szülés utan és?!? akkoris a gyermekem a gyermekem és nincs az a pénz amiért nem érné meg megszülni ôt! ha egyedül ha szegénységben ha gazdagságban nevel is ! akkoris mindennél jobban szeretni fogom ! és eszem ágába sinvs elvetetni! de ti menjetek csak abortuszra ! az kell nektek! gratulálok hozzá! ohh nemkell minek egyedül nevelni az apjának se kell menjünk ugyse lesz belőle büntudatom . ezek vagytok ti! attól még nem kell mindenkit egykalap alá venni ! abortuszrajongók! vajon anyukád tégedis eldobott volna annak idején?
2022. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
10%
ha nem tetszik ne olvasd el 🤷🏽‍♀️😀
2022. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
14%
ez a legnagyobb probléma az életedben ? kedves 26os :) gondolom nemkell gyereket nevelni meg dolgozni ha ilyenekbe tudsz bele kötni :) puszi neked !!!!!!!!!!!!!!! :D
2022. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
77%
Remélem a gyerekedet azért majd megtanítod rendesen, összetett mondatokban beszélni és helyesen írni, nem egy ingyenélő semmirekellővel lesz több a világon...
2022. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
71%

22es, normális vagy? Tudod kinek a legszarabb? Akinek rossz kapcsolata van ÉS sérült gyereke. Annyi ilyen családot ismerek, pénzből kicsit több van, de minden más pokol, egymást (is) hibáztatják a gyerek dolgaiért, szóban ölik/kerülik egymást felváltva.. Na nekik a legrosszabb! Nekem jobb náluk:)


De egyedülálló anyának lenni még mindig tök könnyű, iskolás korban már minden szülő elvált szinte, az oviban volt az, hogy a szülők egy része volt csak elvált, bölcsiben meg kb csak 4en voltunk a 12fős csoportban. A legtöbben egyedülállóak lesznek a gyerek 6-7 éves korára, legalábbis errefelé, itt tanultabb, több dolgot felvállaló emberek vannak, vidékieknél még ciki a válás és azt hiszik nehéz egyedülállónak lenni, mi meg tudjuk, hogy nem az.

2022. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
71%
Felkiáltójeles anyuka nagyon vehemens :) Pedig tényleg nem ártana tanulnia még egy kicsit, mert egyetlen gyereknek se jó, ha az anyja ennyire ostoba.
2022. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!