Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, de a pasi nem...

Terhes vagyok, de a pasi nem akarja a babát. Tudnék lelkileg egészséges gyereket nevelni egyedül?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlo mellett estem teherbe, nem hagytam ki, nem szedtem más gyógyszert mellette, nem hánytam ki, nem ment a hasam.. Mégis terhes vagyok. A pasival friss volt még a kapcsolat, kijelentette, hogy neki nem kell, vetessem el. Nem hiszem, hogy ez változni fog részről és nem is akarnám, hogy ezek után együtt legyünk. Viszont én nem akarom elvetetni. Mindig is nagyon szerettem volna gyereket, fiatalon, de persze nem ebben a felállásban, hanem családban. Viszont félek, hogy serulni fog amiatt, hogy az apja nem kíváncsi rá, illetve, hogy nincs apa az életében. A másik, hogy albérletben lakok, nem tudom, hogy babával maradhatnek-e vagy találnék-e albérletet. Igazából arra lennék kíváncsi, aki hasonló helyzetben volt, hogy "élesben" milyen érzés volt egyedül nevelni a gyereket? Lelkileg mennyire sérült a gyerek? Mit mondtatok ha az apukajarol kérdezett? Anyagilag,hogy oldottátok meg? Köszönöm előre is a válaszokat! 25 éves vagyok, van stabil munkahelyem, ahova visszamehetnék,a családom támogat.
2022. jún. 23. 23:33
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
10%

kedves "tanulni kellene " szakértők! képzeljétek hogy tanultam :) nem itt éltem ki magam mint ahogy ti vannak más dolgaim is mint itt helyesen írni (nem mindenki használ íras segítöt :D) nem azért van ez az oldal hogy helyesen írjak hanem hogy válaszoljak amite ugygondolom normális választ tudok adni de ti már sajnos nem a kérdezőnek hanem magatoknak adtok értelmes válaszokat és bele kötöttök és le pontoztok másokat csak mert ti abortusz hívek vagytok :D gratulálok ! jár a taps !



kedves 30as hogy mit mertél mondani!??? semmire kellőlesz?? hogy merészelsz ilyet feltételezni csak mert te nagyon helyesen és okosan írsz! hidd el én nem vagyok semmirekellő! 25éves vagyok 6év munkaviszonnyal rendelkezem felsőfokú végzetséggel lehet hogy a keresetem egy kicsit meghaladja a tiedet! és te nézel le engem??? édesem az hogy itt olyon gyorsan gépelek nem azt jelenti hogy buta vagyok! és semmirekellő mindenki elöbb álljon be a tükörbe és nézze meg magát! én nem szoltam be senkinek akkor miért kell a semmiért bele kötni abba aki nem azt képviseli amit ti

2022. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
29%
Nem abba szólt bele senki, hogy mit képviselsz, hanem a stílust ahogyan teszed ezt. De én elengedtem, bugyutákkal nem vitatkozom úgy, hogy még a szövegértelmezés sem megy. A keresetedet meg a kutya nem kérdezte, sem a munkaviszonyod, sem a korod, sem nagyon sokmindent, de szerintem meglepődnél, ha hajlandó lennék ilyen abszurd vitákba beleállni veled. :) Részemről lezártam, mert nekem tényleg van jobb dolgom, mint felslegesen oldalakat pötyögni értelmetlenül neked. :)
2022. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%
de azért semmirekellőzni lehet a másikat !
2022. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
0%
milyen stilus?? :D hogy felkiáltojelet hasznalok es nem irok helyesen? mi más baj volt az én stílúsommal? azzal a stílússal mi a helyzet aki csak belekötni és lepontozni bír? hagyjuk màr . csak nincs jobb dolgotok és ebbe kötöttök bele! a semmire kellő nincstelen akkor akkor nem a keresetemre volt célzást? meg a tanultlanság? érdekes
2022. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem én írtam, de segítek értelmezni:

Nem te lettél le semmirekellőzve, csak megjegyezték, hogy remélhetőleg a gyerekedet nem annak "neveled". Remélem így már érthető.

2022. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
21%

Off 34. (És elnézést Kérdezőtől:) Becsszó jóakaratból írom, hogy ha írásban sok felkiáltójelet raksz egy mondat végére, vagy több kérdőjelet, az pont olyan, mintha kiabálnál valakivel. Lehet, hogy te nem ennek szántad, csak rossz szokás, de szinte minden ember így fogja olvasni. Valami ordítozós, kötekedő, vehemens embert látnak mögötte, aki az igazának a hangerejével akar érvényt szerezni. Ezek után kb. mindegy mit írsz, sőt rosszabb, ha egyre többet, mivel támadásként, lehülyézésként hangzik. Úgyhogy igen, az íráskép nem egy felesleges vagy másodlagos dolog, ha nem élőben kommunikálsz, hanem a netes illem része. Ennél sokkal jobban elfogadható az emberek számára, ha az autocorrect belerak valami vicces szócserét, vagy van benne pár helyesírási hiba, sőt még az is, ha valaki diszlexiás és nehezen érthető, mit is akart megfogalmazni... De a kioktató ordibálást nehezen tolerálják az emberek, utána már hiába állítod nem az volt a szándékod (pláne ugyanabban a stílusban).

Pl. "Meghúztam egy macska farkát." Ez így leírva egy kijelentő mondat, semmi különös, mindenki gyorsan napirendre tér felette (biztos véletlen volt, ha nem is volt tőlem túl szép cselekedet). "Meghúztam egy macska farkát!!?" Ilyenkor már arra asszociálunk, hogy valami tragédia történt ebből kifolyólag, mondjuk kikaparta a szemem a macska jogosan vagy szerencsétlen állat belerokkant, de mindenesetre az jön le, hogy épp jó hangosan és felháborodva sopánkodom.

2022. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Off:


Szerintem magasfokú intelligenciára vall(érzelmire is), ha az ember képes úgy kifejezni magát írásban, hogy a többieknek érezhető legyen, mit is él át belül! Szerinted nem különleges, ha az ember meg tudja jeleníteni az érzelmeit nem csak szavakkal, hanem írásképpel is?


Ha átérzed az indulatát, szarkazmust, aktuális lelki állapotát, akkor valamit jól csinál, akkor is, ha te azt épp nem tudod elfogadni, hogy mást mélyen, felkavaróan érint az abortusz téma. Engem speciel nem érint mélyen, de simán megértem, hogy másokat igen, és én szeretem az érzelmi megnyilvánulásokat is. Pláne ilyen személyes kérdésben, mint az abortusz. Emberek vagyunk, nem gépek, az érzelmeknek helye van a kommunikációnkban!


Persze a tagolt szöveg és a nagybetűk használata kellemesebbé, könnyebbé teszi az olvasást, de egyébként nem pocskondiázott senkit, csak érzelmes volt, ami teljesen belefér, az pedig különleges, hogy ennek írásban is jelét tudja adni úgy, hogy mindenki megértse, átérezze, ahogy írtad is!:)

2022. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
30%

Hagyjátok, a felkiáltójeles úgyse érti, hogy mi a gond vele. Szöveget értelmezni nem tud az istenadta, csak kiabálni. Meg felkiáltójeleket sorjázni a mondatok végére. Gondolom a "felsőfokú szakképzettségét" is felkiáltójelekből szerezte. Aki meg nem ért egyet vele, az abortusz-párti, és kész :D


Kérdező: nézd, nagyon sok szülő neveli ilyen vagy olyan ok miatt egyedül a gyerekét. A legtöbbjüknek sikerül egészséges, normális embert faragni a gyerekéből. Ha te nagyon szeretnéd ezt a babát és a családod is melletted áll, akkor hajrá. Szép életet kívánok nektek!

2022. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
47%

20#


😂 Semmi baj, ha próbálod önigazolni a nyomorod..

Hidd el kedves, a házasságom köszöni szépen, jól van. 😉 Amúgy alsó hangon írom,3 gyermekem van ebből 2 sni-s.

De túl sokat láttam a környezetemben, a barátnőim körében milyen egy egyedülállónak, köztük a saját nővéremnél is.


Elfelejted, hogy nem mindenki él városban, nem mindenhol van böli, ha van is a környéken, akkora a tumultus, vagy nagyon kis számú, hogy esélyed sincs bejutni. Döbbenet mi?

Elfelejted, nem mindenkinek vannak rokonai, vagy barátai vagy ha vannak nem biztos, hogy számíthat is rájuk. Itt rengetegszer van erre példa.

Nem mindenhol van bébiszitter, vagy megfizethető, vagy szimplán nehéz kiszorítani.

Döbbenet ugye?

Elfelejted, ha a gyermek sni-s nem biztos van rá keret külön fejlesztésre, vagy az sem biztos, hogy van a környéken szakember. Ne adj isten az ovi nem integrált, vagy a gyerek nem integrálható..

Munkahely: kevés a családbarát munkahely, vagy ahol nem lenne az ember pótolható.. Na most egy olyan szülőnek, akinek a gyereke extra beteges a munkahely nem fogja hosszútávon tolerálni az állandó táppénzt.



Felesleges habzó szájjal igazolni mennyire csúsz szupi egyedülállónak lenni, mert nem az.

2022. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
67%

23#


Nyuszi, egy gyerek sem kéri, hogy megszülessen, te vállalod. Puszta biológia..nem kell semmiféle magasabb rendű lélekvándorlást meg hasonló ezoterikus dolgot beleképzelni..

Igen.. Biztosan mindenki javára válna, főleg a gyereknek ha mindenki megtartaná aki nem akar gyereket.. Csak mert a hozzád hasonló tündérbögyölök csak azt látják milyen cuki egy kisgyerek. A véleményem még mindig az, hogy naív vagy, és gondolom nagyon fiatal..

Tudod az a.b a szükséges rossz. Sosem volt ab-m.

Sokkal többre tartom aki képes felelősségteljesen meghozni ezt a döntést, mint felelőtlenül bevállalni egy gyermeket.


Nagyon szép gondolat, hogy nem baj ha csóróságba születik 8 purdé.. Majf szeretettel jól lakik meg öltözik. Nézd meg romáéknál is milyen klassz az élet. Igazad van nagyon nagyon boldogok ezek a gyerekek..

Nézz itt is körbe, hányan vannak akik szegénységbe nöttek fel és mi a véleményük. Nem, nem a bolsog gyermekkor.

Aztán majd ne sírjon a száj, ha a gyermek nem mehet kirándulni, mert nem tellik rá, vagy mert kiközösítik amiért nem tellik sok mindenre ami kell. 🤷‍♀️

Nem 30 meg 40 évvel ezelőtti világot éljük..

2022. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!