Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, de a pasi nem...

Terhes vagyok, de a pasi nem akarja a babát. Tudnék lelkileg egészséges gyereket nevelni egyedül?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlo mellett estem teherbe, nem hagytam ki, nem szedtem más gyógyszert mellette, nem hánytam ki, nem ment a hasam.. Mégis terhes vagyok. A pasival friss volt még a kapcsolat, kijelentette, hogy neki nem kell, vetessem el. Nem hiszem, hogy ez változni fog részről és nem is akarnám, hogy ezek után együtt legyünk. Viszont én nem akarom elvetetni. Mindig is nagyon szerettem volna gyereket, fiatalon, de persze nem ebben a felállásban, hanem családban. Viszont félek, hogy serulni fog amiatt, hogy az apja nem kíváncsi rá, illetve, hogy nincs apa az életében. A másik, hogy albérletben lakok, nem tudom, hogy babával maradhatnek-e vagy találnék-e albérletet. Igazából arra lennék kíváncsi, aki hasonló helyzetben volt, hogy "élesben" milyen érzés volt egyedül nevelni a gyereket? Lelkileg mennyire sérült a gyerek? Mit mondtatok ha az apukajarol kérdezett? Anyagilag,hogy oldottátok meg? Köszönöm előre is a válaszokat! 25 éves vagyok, van stabil munkahelyem, ahova visszamehetnék,a családom támogat.
2022. jún. 23. 23:33
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
53%

39, ha te tudod, hogy FELÉTEK van ez, akkor miért az egyedülállóságra fogod, hogy szr nekik?


Nem írtam, hogy minden kapcsolat szr, a LEGTÖBB az. Írtam, ha figyeltél volna, hogy jó kapcsolatban a legkönnyebb! Csak utána jön az egyedülállóság és utána jön a szr kapcsolat! Elég kiterjedt kapcsolati hálóm van hozzá(a te gyerekeid is iskolásak már, hogy lássam, mi megy az embereknél. Az enyém csak papíron integrálható, ha olvastad volna a kommentjeim, 2-4 óránál sosem járt többet intézménybe, mert nem fogadták be, teljesen érthetően. GYODon vagyok, nem tudom 4 órát sem dolgozni(még).


Nem az egyedülállóság a baja a te ismerőseidnek, hanem a rossz környezet! Tessék élhető helyre költözni, ha szrok a lehetőségek, ne az egyedülállóságra fogjad már! Az enyém Főváros közeli kisváros, DIREKT költöztem ide, mert tudtam, hogy itt jó lesz minden szempontból. Nem az egyedülállóság a gond, hanem a szr környezet!


Gondolom a környezeti hatások titeket is érintenek rendesen, rosszabb férőhelyű intézmények, kevesebb fejlesztő, kevésbé integráló intézmények, kevésbé rugalmas munkahelyek, hatalmas távolságok, kevesebb munkalehetőség.. Ahol csak ketten lehet boldogulni, onnan el kell menni olyan helyre, ahol egyedül is lehet. A legtöbb embernek van ennyi esze.

2022. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Agglomerációban is iszonyat kevés pl. a bölcsis férőhely. Mi itt élünk és éppen ezzel szenvedünk, tegnap azt hiszem volt is egy kérdés itt erről ée nagyon sokan megfogalmazták, hogy ez valós probléma.
2022. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
20%

Szóval te szeretnéd.

Elárulom neked,fel lehet nevelni de egyáltalán nem biztos,hogy azzal tennéd neki a legjobbat,ha megszülnéd.

Én ugyanúgy születtem,mint ahogy a babád megfogant.Aztán anyut korán elvesztettem,az apám meg közölte hiba voltam és nem kíváncsi rám.

Abban a pillanatban én azt kívántam,bár ne tartott volna meg Anya.

Mi a granacia rá,hogy ott leszel mindig neki?

Nagyon fiatal vagy még,lehet még gyereked,de egyedül ne vállald be,kizárólag olyan férfi mellett,akivel lehet tervezni.

És nem utolsó sorban egy másik kérdés: szerinted milyen jövő vár manapság egy gyerekre?

Mert azon kívül,hogy harcolni kell lassan a mindennapi megélhetéshez is,semmi.

2022. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk ezen az alapon minden gyerek hiba volt, akinek a szülei meghaltak most covidban. Azért nem lehet úgy elni,hogy biztos fiatalon meghalok. Én pl 8 évesen veszítettem el az anyám (előtte elrabolt apámtól). Apámhoz kerültem vissza, ő alkoholista volt, felesége agresszív. Szar gyerekkorunk volt (hátez enyhe kifejezés), pedig családba születtünk mindketten, házasságba. Ettől én nagyon örülök, hogy élek, csodás életem van, családom, férjem, gyerekeim, és egy pillanatig sem bànom, hogy megszülettem, pedig a 18 éves szüleim totál alkalmatlanok voltak. Azon az alapon, hogy mi lesz, ha meghalunk, senki se vállalna gyereket, kihalna az emberiség...
2022. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
27%

Ne tartsd meg.

Szemtelenül fiatal vagy még,albérletbe akarod megszülni?

Hidd el manapság egyedülálló anyaként nulla esélyed lesz.

Alap,hogy saját lakásod legyen,és teljesen biztos megélhetésed.

Gyerekhez sajnos nemcsak lelkileg kell felnőni,hanem anyagilag is.

Amúgy nem sértésből,de minek voltál olyannal,aki egy ilyen "balesetnél" így reagál? Ez is azt mutatja aligha vagy érett..

2022. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
62%

Biztos,hogy nem tartanám meg.

25 évesen még bulizni kell,nem gyereksírást hallgatni

2022. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
20%

Én ugyanígy estem teherbe 23 évesen.

Mindenki győzködött tartsam meg,mert a gyereknevelés a legcsodálatosabb,de én nem éreztem magamban soha ezt a klasszikus anyai érzést.Az apa lelépett,így végül elvetettem.

Elvégeztem az egyetemet,rá egy évre megkaptam az álommunkát, ahol megismertem a későbbi férjemet.

A sors fintora,hogy ő egy gyerekkori tragédia miatt soha nem akart babát,és azt kell,hogy momdjam bármennyire hangzik megvetően,teljes az életem és nem hiányzik nekem sem az életemből.

Sokszor eszembe jut mi lett volna,ha de összességében én nem bántam meg.

Akkor valószínű nem tudtam volna elvégezni a sulit,biztos mehettem volna a gyárba,és a páromat sem ismertem volna meg.

Nem azt mondom ezzel,hogy ne szüld meg,Kérdező,de gondolj elősorban a jövődre is!

2022. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!